Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üdv! A párom 15 éves, és...

Üdv! A párom 15 éves, és babát vár, én 19 éves vagyok. a párom édesapja nem egyezik bele ebbe a dologba, illetve ő nem fogja támogatni a döntésében. Mit tehetünk ez esetben?

Figyelt kérdés

a párom édesapja azt mondja hogy ő nem fog szégyenkezni a lánya terhessége miatt, de hozzám költözhet de nem fog aláírni semmiféle hivatalos okiratot amivel megtarthatjuk a babát és nálunk maradhat.

jelenleg a párom gyámság alatt áll!

mit tehetünk hogy a baba nálunk maradhasson?

el vettetni nem szeretnénk.

Stabil hátteret tudok mindkettőjüknek biztosítani

(negatív kommentre nem vagyok kiváncsi)

a válaszokat előre is köszönöm!!

üdv: dávid


2017. máj. 25. 19:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ennyire fiatal anyukaként sok támogatásra lesz szüksége a párodnak. De ha te meg szeretnéd adni neki mindezt, akkor nyert ügyetek van! Igen, az illetékes hivatalok biztosan segítenek a gyámsági ügyek rendezésében mindaddig, amíg a párod 16, majd 18 éves lesz, de valóban nem kötelezhet senki titeket arra, h ne tartsátok meg a babát közösen. Nemrég ismertem meg a szülészeten egy 16 éves friss kismamát. Igen, volt szüksége érzelmi támogatásra, de nagy szeretettel és gondoskodón viselkedett a babájával.
2017. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit tovább gondoltam a dolgokat és NE LEGYEN IGAZAM de az a baba le lesz passzolgatva hol ide hol oda,mert ilyen fiatalon nem képes tisztességesen nevelni egy gyereket egy gyerek.Szerintem... Persze édes cuki tüneményes cukor borsó ,és meddig???Akkor is az lesz amikor hónapok óta nem alszik,sehova nem megy a baba nélkül mindenhol latja hogy a barátnői meg a kortársai itt-ott buliznak nyaralnak jönnek-mennek,csinosan öltöznek miközben neki meg pelenkát és babarucit kell vásárolni?! A lányom 14éves de ha ezzel jönne haza egy év múlva hogy terhes,nem engedném neki megtartani!Le lehet emiatt pontozni,de biztosan nem hagynám.

Ettől függetlenül nagyon szép dolog hogy nem hagyod magára a barátnődet!!!! Csak lenne pár evvel idősebb :(

2017. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Anikó1985 ***** válasza:

Szia! A negatív kommentelőknek: a nagymamájink kb. ennyi idősen szültek, fel tudták nevelni a szüleinket! Igaz a dédszüleink segítettek. Ne bántsátok őket! Éretten gondolkodnak ha vállalják a felelőséget! Botlásai idősebb embereknek is van!

A te szüleid támogatnak?

Az biztos h. nehéz lesz, valjuk be a párod nagyon fiatal még maga se tudja mit akar a világtól erre itt van egy új kisélet. Biztos legyél magadban sokkal idősebb emberek is meggodolják magukat a baba születése után és a párod ha csak rád számíthat akkor nagy bajban lesz ha te elhagyod őket! A terhes nő a sok hormon miatt megváltozik, lelki támaszra pedig a hormonok nélkül is sok szüksége lesz a párodnak ha a szülei így reagáltak! Szakember tud segíteni, szerintem a védőnő is.

Boldog babavárást!

2017. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Anikó1985 ***** válasza:
Még annyi h. bár nekem még nincs ennyi idős gyerekem és csak fiú, de ha azt mondaná fiam h. teherbe ejtett egy 15 éves lányt, biztos nem örülnék neki. DE a család az első és ha mindketten akarják a babát mellettük állnék hiszen az én unokámról lenne szó és nem bírnék kimaradni egyikőjük életéből sem!
2017. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Azóta történt valami?


Amúgy vicces, hogy páran azt hiszik, hogy a babát kell gyámság alá helyezni. 😊

2017. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!