Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezd el noni a pocak?

Mikortól kezd el noni a pocak?

Figyelt kérdés
18hetes kismama vagyok es alig latszik hogy terhes vagyok. Mikortól kezd el látványosan nőni a pocak? Anyósom is azzal bánt hogy biztos befele nő a hasam hogy még mindig alig latszik. Nagyon szeretnem mar ha jobban latszodna.

2017. máj. 27. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hetesen kezdett el nőni.mondjuk van akinek pici pocakja vab
2017. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem a fiamnál és most is 15-16hetesen már egyértelmű gömbölyű pocakom volt.

nővéremnek a fiával 24 hetesen semekkora illetve mint aki fel van puffadva, azt utána egy hónapon belül nőtt meg nagyra.

2017. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elso gyerekkel nekem 25 hetesen kezdett, de pl terhesnadragra meg 28 hetes korig nem volt szukseg.

A masodikkal sem latszott felido elott semmi.

Egyebkent a vegere sem lett nagy hasam egyikkel sem, pedig vekony vagyok (allitolag ltvanyosabb szokott lenni vekonyabb nokon a terhesseg), a gyerekek pedig igen szep sullyal szulettek.

En nem igazan bantam, eleve sportolok, gondolom a hasizmom nem jol tartott, szules utan pedig nagyon hamar lapis lett a hasam es a borom is visszahuzodott.

Szerintem hosszu tavon jobban jarsz azzal, ha kesobb latszik/kisebb lesz, kevesebb esellyel lesz kotenyhasad es akar a striakat is meguszhatod. Szerintem sokan cserelnenek veled.

Nem attol vagy terhes, hogy oriasi a hasad es mar 8 hetesen felidosnek nezhetnel ki, majd meseld el ezt annak, aki reklamal.

Egyebkent ha elso szules utan nincs visszaerositve a hasizom, akkor a masodik/tobbedik terhesseg hamarabb latszik (vagy ha eleve mar az elso terhrsseg elott is gyengebb az izomzat), emiatt is vannak ekkora elteresek hasmeretben. Szulethet nagy pocakbol is 3 kg alatti baba es kicsibol is 4 kg koruli.

De neked a java meg csak most jon, 20. het utan indul meg erosen a novekedes.

2017. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Javitok: a hasizmom jobban tartott.
2017. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem csak félidő után kezdett nőni. 24 hetesen úgy néztem ki, mint aki teleette magát. 26-27 hetesen lett csak nyilvánvaló terhespocak, na de ezután hirtelen nagyon gyorsan nőtt.

Második babámat várom és sokkal hamarabb kezdett látszani, kb 16-18 hetesen kezdett nőni és félidőre nyilvánvaló volt.

2017. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rajtam 26 hetesen nem látszott semmi, csak az hogy fölszedtem pár kilót (50-ről indultam, ekkor 58 voltam, szóval volt hova). Nem is merte senki megkérdezni, nem volt egyértelmű :) az utolsó hónapban már kivittem a közfalat. Visszasírtam, amikor se ülni, s állni, s feküdni se létezni nem tudtam, akkora volt. ..
2017. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biológiailag baba miatt 16. héttől mert akkor emelkedik ki a medencéből addig gyakorlatilag a csont mögött helyezkedik el. De sokaknak a puffadás és a belső szervek átrendeződése miatt már korábban látványosan megnövekszik a pocak. De ez alkat kérdése is, hogy mennyire széles a csípőd, meg nagyon sok dologtól függ. De ténylegesen látványosan félidő után kezd el nőni akár egy hét alatt is nagyot. Fogod is érezni mikor napokig farkaséhes leszel és feszülni fog a hasad :)


Amúgy meg nincs mindenkinek nagy hasa. Van akinek 36 hetesen fele akkora mint másnak 30 hetesen.


Jó egészséget!

2017. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 17 hetesen kezdett nőni. És 20-ik héten indult meg igazán :)
2017. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, nekem 35. hetesen is pici a hasam, pedig vékony vagyok, de állítólag ez is teljesen normális.
2017. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!