Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt esetén szerintet...

Pozitív teszt esetén szerintetek meddig lehet eltolni az első nőgyógyászati vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Annyi a problémám, hogy az orvosom nagyon későre adott időpontot.... Viszont ragaszkodok hozzá. :( Tapasztaltabbaktől kérdezném, hogy hányadik hét szerintetek a legkésőbb ami még belefér? nem szerettem volna máshova menni, de lehet muszáj lesz.
2017. máj. 30. 18:11
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
És persze én is szerettem volna előbb menni, én is kíváncsi vagyok ... De a legjobb orvos, így nem kérdés, hogy miért várnám ki az időpontot.
2017. máj. 30. 18:40
 12/31 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha jól vagy akkor felesleges alább adni orvos terén. Várd ki a legjobbat. Nekem szerencsém volt, a dokim kezelt már előtte, így nem volt kérdés, hogy kapok majd azonnal időpontot. (nekem nehezen jött össze szóval előtte is gyakran voltam nála)

Én a helyedben max. vennék vmi várandós könyvet (terhesség hétről hétre stb. vagy valami netes babavárós oldal hírlevelére íratkozz fel, abban is sok jót olvashatsz) Ezekben vannak jótanácsok, nagyjából nyilván tisztában vagy mit szabad mit nem, de megnyugtathat.

Ha nem a dokid csinálja a 12. heti genetikai ultrahangot akkor oda azért kérj egy időpontot, mert ha 10 hetesen kérsz akkor lehet nem puszilnak körbe. Oda nem kell beutaló csak legyen jó korán időpontod meg majd kell a kiskönyv, amit viszont nem a doki hanem a védőnő ad. (hozzá is kérhetsz időpontot a 11. hétre mert oda viszont vinni kellene igazolást a dokidtól, hogy terhes vagy, tehát oda nem tudsz előbb menni)

2017. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem késő.
2017. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
igen én is ettől félek, az időppontok miatt. De szerintem ha az orvos ad egy igazolást, azzal már aznap délután tudok menni a védőnőhöz, pont aznap van rendelés. Nem hanyagság vagy érdektelenség miatt megyek későn dokihoz. :(
2017. máj. 30. 19:00
 15/31 A kérdező kommentje:
Bár ennyire meg nem is akarok előre menni, hisz addig bármi történhet. Lehet a teszt tévedett. Ezzel is számolni kell. egyenlőre el sem hiszem, hogy pozitiv teszjeim lettek. Nem volt betervezve konkrétan, úgy gondoltuk jöjjön ha jönnie kell. Egyenlőre még csak jár az agyam ezerrel...
2017. máj. 30. 19:04
 16/31 anonim ***** válasza:
ok h van rendelés de tényleg kérj időpontot hozzá. :) nálunk kidobnának így mint a f*sós macskát :D kicsit sűrű lesz a progi de nem maradsz le semmiről
2017. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnöm tökjó arc meg minden, tuti nem zavarna el. de tudod nyár van ők is emberek és szabira mennek néha a saját bajukkal. Nekem a nyár elég necces mert vagy ő szabizik vagy én vagyok nyaralni.

Én mondjuk nagyvárosban lakom (nem Bp) de azt látom h sok a kismama a védőnöibe, és menenk is sokat ide-oda, családlátogatás, iskolák, stb.

Másik h ha majd jelentkezel nála akkor felhívhatod utána is, ha olyan kérdésed van ami nem feltétlen a dokira tartozik, vagy úgy gondolod elég ha megkérdezed őt.

2017. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 babyboom567 ***** válasza:
66%

Debrecenben élek,és területileg az sztkba tartozom,de mivel rossz tapasztalatom volt,ezért mikor pozitív lett a tesztem elmentem a klinikára(vetélés előzmény volt,meg méhen kivüli kizárása miatt mentem hamar)ekkor voltam 5 hetes és mivel még nem volt szívhang visszahívtak 2 hét múlva.Akkor már 7 hetes voltam volt szívhang,kaptam egy papírt amivel mehettem a védőnőhöz.

Ő közölte,hogy az a protokol,hogy elmegyek a területileg illetékes dokihoz vizsgálatra ő ad papírt amivel mehetek a védőnőhöz.És finoman közölte,hogy járhatok én másik orvoshoz is,DE ide(sztk)járnom kell.Mire az sztkba kaptam időpontot addigra 9 hetes elmúltam.

Mondjuk én nem bírnám kivárni,hogy ne nézzék meg a babát 10 hétig,hogy minden rendben van-e.

Én beszélnék a védőnőddel,nehogy kifuss az időből.

2017. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Uígy van Szegeden, h van itt is saját orvos ha választasz, meg SZTK terhesgondozás ami akkor is kötelező ha a jóistenhez jársz magánba.
2017. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... itt Bp, 11. ker-ben nem így van! Vagy jársz sztk-ba, vagy jársz magánba, akárhová! Nincs ilyen, hogy kötelező sztk-ba is elmenni! Mondjuk én csak sztk-ba fogok járni (én is most teszteltem pozitívat), de hiába, 7. hét előttre sehogy nem kaptam időpontot!
2017. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!