Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kéne gyereket vállalnunk?

EriGushiken kérdése:

Mikor kéne gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

Számtalanszór kérdeztem már tőle miért akar gyereket, de normális választ soha nem adot rá.

Helyette mindig én voltam a hibás, hogy én miért nem akarok gyereket szűlni. Mintha arra lennék kényszeritve, hogy szűljek. Most sem állunk valami jól anyagilag, sokszor van az, hogy nincs pénz. Ilyen nehéz körülmények közé, kelljen egy gyereknek beleszületnie? Szerintettek mikor érdemesebb gyereket vállalni? Mik azok a körülmények amikor a legtöbb minden biztosítva van egy gyerek számára?



2017. jún. 17. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Kérdésed alapján még korai nálatok a gyerek!

.

Akkor kell gyereket vállalni, amikor úgy érzed, ha anyagi jólétben nem is, de nagy-nagy szeretetben fel tudod és akarod nevelni.

2017. jún. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Mikor mind a ketten keszek vagytok ra.lelkileg !!!!


Az anyagi dolgok csak egy tenyez de nem a legfontosabb!

Az kell h legyen eleg turelmes energiad a gyerekhez es a parodhoz. Mikor a legkiegyensulyozattabbak vagytok

Ez tobbet er mint ha lenne par millad ra

2017. jún. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Egy biztos, nem a penz számít. De azért nyilván ha magadat sem tudod fenntartani mert nincs pl állásod vagy eppen olyan a helyzeted akkor valószínű egy kisbabának sem tudnatok megadni mindent amit anyagi ertelemben meg kellene.

De pl mi sem vagyunk"gazdagok" viszont van allasunk, van hol lakjunk. Nehezen de mindene meglesz a babának, bőven.

A masik oldalról viszont aggasztó ha csak te szeretnél kisbabát es a párod nem. O meg nincs erre kesz. Az a helyzet hogy ha anyagilag kiválóan állnátok, o akkor mas kifogást talalna valószínű, mert nem ez motivalja. Javaslom azért tisztazzatok mikor akar majd gyermeket vagy mi a dologrol a véleménye mert volt egy olyan kapcsolatom ami 19eves koromtol 27eves koromig tartott es a párom nem akart babat. Mar reg szetmenunk, igaz nem emiatt, de a mai napig nem akar kisbabát pedig 39 lesz. Sajat elmondasa szerint ő az a ritka típus aki nem szeretne. (soha.. ) Jelenleg is olyan barátnője van akinek van egy kisfia elozo kapcsolatból. Ott neki nincs felelőssége, nem élnék együtt, de a csaj nem jon elo a "gyereket szeretnék" dologgal. Szóval.. van ilyen is es ezt tisztázni kell.

2017. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, nem a pénz a legfontosabb, hanem, hogy mindketten akarjátok. Utána már csak annyi számít, hogy átnézzétek.. tudjátok fenntartani a lakást, mindig tudtok számlát fizetni? Mindig van mit egyetek? Havonta egyszer megengedhetitek magatoknak a szórakozást (mozi, strand, étterem, billiárd, koncert stb)? 3 havonta tudsz magadnak venni valamit? Munkátok van? - Ha ezekre igen a válasz nem tudom min kell gondolkozni :) Akkor a gyerek is belefér.


A gyerekhez nem tartozék a saját ház az autó. A gyerek felnő albérletben is és tömegközlekedni is lehet. Ha mindenki arra várna, hogy külön 100ezre legyen havonta a gyerekre már kihalt volna az emberiség. És minél tovább vár az ember annál nehezebben jöhet össze a baba (persze ez nem mindig igaz)


Egy a fontos, mindketten azt mondjátok, hogy én szeretnék anya/apa lenni. Tökéletes biztonság és tökéletes időzítés nem létezik. Baj bármikor történhet és a pénztől nem lesz boldog a gyerek. A gyereknek szülők kellenek nem pedig a tucat ajándékok. Nyilván vannak olyan körülmények amikor igen is számít a pénz... pl minden hónap adósság, mert nem tud az ember számlákat fizetni... vagy nincs munka.... De ezek igen szélsőséges kategóriák.


Ez csupán az én véleményem, nem muszáj vele egyet érteni :)


Minden jót!

2017. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a pénz számit(nyilván az is, de mi se vagyunk eleresztve és 2.babánkat várjuk) jelenleg inkább lelkiekben valo felfogás amiben még nem vagy "érett". Van aki nagyon szeretett volna babát 25-27évesen (mi pl) és albérletben lakunk. Sokan mindig azt mondják anyagi jolét stb és ott lesznek 35-40 évesen.

Egyetemet végeztunk munkába álltunk, nem duskálunk a pénzben, de boldogok vagyunk:)

2017. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy érzem, mintha a gombhoz keresnéd a kabátot. Tedd fel magadnak őszintén a kérdést: TE AKARSZ EGYÁLTALÁN?
2017. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!