Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nagyon stresszes a munkahel...

Ha nagyon stresszes a munkahelyem kiírathatom magam már a 7. héttől?

Figyelt kérdés

Meglehetősen stresszes a munkahelyemen, nem csak a munka miatt ( sok, munka, adott időre kell dolgozni, pörgés, ügyfelekkel beszélek stb.) Ezzel még nem is lenne semmi bajom, de a főnököm. Túlzás nélkül állíthatom, hogy terrorista.. Normálisan nem tud beszélni senkivel, hát még azzal aki nem szimpatikus neki, és hát én nem tartozom a nyalizósok közé, így soha nem voltam a kedvence. Habzó szájjal üvölt, aláz, hülyének néz stb stb stb. Volt kollégám aki miatta kapott már idegösszeomlást, mondott fel Mielőtt olyan kérdést kapnék miért vagyok itt :) a fizetés jó, szándékosan terveztük így, hogy esküvő után lehetőleg mielőbb baba, hogy jó legyen a táppénz alatt is majd, de úgy terveztem, hogy legalább október végéig dolgozom.

A minap kicsit véreztem, nagyon megijedtem, elmondtam neki mi a helyzet, hogy elmehessek orvoshoz. Kollégáim másnap mondták, hogy az egész iroda hallotta, ahogy a csoport vezetőmnek mondta fennhangon, hogy minek mondtam el, mert még ez nem is biztos, és még sok más finomságot. Azt gondoltam ez a legjobb megoldás, nyilván tévedtem, de nem akartam kertelni, úgy gondoltam ha őszinte leszek, talán még meg is köszöni, hogy időben szóltam, meg ismerem,soha nem nézi jó szemmel ha beteg vagy. Nem kellett volna ezt diszkréten kezelnie?!?!?

Másnap odahívott magához, és közölte, hogy azonnal mondja meg meddig akarok dolgozni. Mondtam, hogy még doki sem vizsgált meg, majd csak a jövő héten, így nem tudok addig semmit sem mondani. Sértő megjegyzésekkel illetett, majd közölte, hogy mielőbb tudni akarja mi lesz.

Az egyik legnagyobb gondom ami miatt nem akartam kiíratni ilyen hamar magam, hogy októberben megyünk nászútra külföldre. Félek táppénz alatt ebből gond lenne. A háziorvosom azt mondta, ő le tudja papírozni, hogy a nászút idejére visszatesz keresőképesnek, és szabin leszek, de mit fog ehhez szólni a munkáltató. Van köze hozzá?

Félek, hogy a folyamatos stressz amúgy sem tesz jót a picinek, hát még így, hogy most külön figyelmet szentelt nekem. A pénz is érv lenne a meló mellett, de azt hiszem a baba fontosabb.

Bocsi a litániáért, de máshogy nem tudtam elmagyarázni a helyzetem. Segítsetek, ti mit tennétek? Köszi előre is!



2017. júl. 14. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem igen, de nem biztos forrásból mondom. Csak pl ha abból indulunk ki, hogy vannak nők, akik mondjuk gyárban dolgoznak, akkor azokat is simán kiírják az elejétől, mert nehéz fizikai munka, vagy veszélyes környezet, stb. Szerintem siman lehet az miatt is, hogy túl stresszes, és nem bírod a nyomást. Vagy mást nem beszélsz a dokiddal, fog találni indokot, hogy mivel ír ki.
2017. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az orvoson múlik, hogy kiír e. Viszont a nászút kérdés az necces. Mert elvileg ha kiír akkor veszélyeztett terhes vagy és elméletben ellenőrizhetik hogy tényleg otthon vagy e. A táppénzes papíron nekem is az van hogy delelott 8-11ig mehetek el. Nyilván nem itthon ülök egész nap és nem az a gyakorlat hogy ellenőrzik ezeket de azért külföldre én nem mertem bevállalni utat így táppénz alatt. Országon belül utazunk természetesen és intézem a dolgaimat egész nap reggeltől estig, hisz van egy 2,5 éves kisfiúnk is.
2017. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan lehetőség nincs, hogy fel legyen tüntetve a papíromon, hogy stressz miatt írtak ki? Tehát semmi bajom, de ilyen környezetben nem dolgozhatok.
2017. júl. 14. 15:23
 4/7 VeDi84 ***** válasza:
100%

Szia!

8 hetes vagyok. Szerdán voltam dokinál akkor kaptam meg az igazolást, amivel a védőnőhöz kell mennem. Tegnap óta itthon vagyok, szintén stresszes munka miatt. Derékfájás, feszülő has, stb került a nőgyógyász papírjára, amit a háziorvosnak kellett vinnem. Olyan, hogy stressz miatt írnak ki nincs.

2017. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 7hetesen szóltam a főnőkömnek, mert eléggé kevesen vagyunk és ha egy ember kiesik akkor ellégé nagy kavarodás van. Ő azt tanácsolta ha nem gond nekünk anyagilag akkor nyugodtan mennyek tp.re. Szintén stresszes munkahely, pszichiátriai betegekkel dolgozom, plusz a sok gyógyszerelés stb. Jófej volt a főnököm hiszen abszolút egyetértet abban, h ez a munkahely nem kismamának való. Arról nem is beszélve, h pont azon a héten ment neki az egyik munkatársamnak az egyik beteg. Szóval 8hetesen tp.en voltam már.


Szerintem mehetsz tp.re főleg úgy, h véreztél. Tudom nehéz nem foglalkozni ilyen emberrel (nekem a kisfőnököm volt ilyen) , de próbáld a füled mellet elengedni ezeket a dolgokat, nyilván ha sérteget akkor állj ki magadért. Az ilyen emberek valószínüleg valami önbecsülési gondokkal küzdenek illetve valószínüleg otthon sokat alázták és így próbálja kompenzálni..

A nászutat szerintem hányagoljátok. Egy a tp. Miatt kettő ha most véreztél és neadjisten valami baj lenne pont a nászúton akkor az elég nagy baj lenne.

2017. júl. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Tényleg orvos függő. Az enyém például azt mondta, ha stresszes a munkám, azonnal táppénz. Egész nap irodában ülök, de nekem is nagyon sok határidős feladatom van. Elmondtam a főnökömnek, hogy mit mondott az orvos, aki nagyon rendes volt, és már most érzem, hogy figyelnek rám.

Sajnálom, hogy a te főnököd olyan. Én a helyedben táppénzre mennék. A gyermek egy csoda és most ő legyen az első. 😊

2017. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Múlt hét csütörtök óta táppénzen vagyok, mert mi is az Ő érdekeit tartjuk szem előtt. Több megjegyzés is volt azóta, és semmivel nem könnyítették a munkám, sőt csak egyre jobban leterheltek. Ahogy a kezemben volt a papír, másnap csak a cuccaimért mentem be. Remélem most a főnököm veri a fejét a falba, mert elveszített egy jó munkaerőt. Persze lehetett volna másként is ha normálisan állna az emberekhez.
2017. aug. 16. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!