Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kicsi adatokat mértek...

Nagyon kicsi adatokat mértek és ránkijesztettek. Járt valaki így és aztán szülésnél kiderült hogy minden rendben?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok. Már a 36 hetes ultrahangon szólt az orvos hogy vmi nem jó, túl kicsi a bpd, a hc, az ac,az fl szóval minden. Tegnap 38 hetesen kissebbet mért mint előtte. Kiakadtam, rászóltam hogy összement a gyerekem? Bpd t és hct újramérte rájavított de így is nagyon el van maradva a kívánttól. Nagyon félünk így két héttel szülés előtt derül ki hogy beteg lehet a baba??
2017. aug. 10. 10:18
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Amúgy Bpd: 83,8 Hc: 295 Ac:275 (két hete 283 volt) fl:65 ami hetek óta változatlan
2017. aug. 10. 10:22
 2/29 anonim ***** válasza:
Igen eltérö adatokat mérnek az utolsó hónapokban, mind az elözö méresekhez, mind a gyerek születéskori tényleges méretéhez viszonyítva.
2017. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát én esetleg toxémiára, elöregedett méhlepényre gondolnék.

Vérnyomásod, vizeleted rendben?

2017. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon megijesztettek 37 hetesen, a dokim 2300 grammra merte a babát. Befektettek a kórházba, végülis 39 hét 1 napon született a lányom, 2800 grammal. Teljesen egészségesen. Egyébként volt olyan, hogy 2 nap eltéréssel csináltak nekem ultrahangot, és az alapjan a babám bpd-je kisebb lett.... Úgyhogy nem mindegy, hogy hogy mérik...
2017. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Méhlepény ultrahang szerint rendben van. Nagyon kicsi meszesedés ami már normális.Flowmetria teljesen jó áramlási viszonyok. Vérnyomásom jó, a vizelet nem, már régóta baktérium és fehérvérsejt van benn, de nem adtak rá semmit. Tegnap is kiröhögött az orvos hogy + 470 baktériumszámra nem kell gyógyszer, úgy írt fel a végén antibiotikumot hogy mondtam hogy ez már a sokadik rossz eredmény és csak emelkedik és a háziorvosom határozottan megmondta hogy kezelni kell.
2017. aug. 10. 11:21
 6/29 anonim ***** válasza:
38+1 hetesen 2700 g-nak mondták a babát, azt mondták hogy kicsi lesz, erre 3 nap múlva megszületett 3280 g-val.
2017. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Engem inkább a fejmérete és a többi aggaszt, iszonyú kicsinek írják és mondta is az orvos, a súlya 2500 g.
2017. aug. 10. 11:28
 8/29 anonim ***** válasza:
fejvégű a baba? nekem faros ikreim voltak, nagyon picinek mérték őket - kettőjük között is hatalmas különbséggel. Aztán két tök egyforma baba született napokkal később (3deka különbséggel), és mindenki dícsérte őket, milyen nagyok. Akkor mondta az orvos, hogy hát igen, a faros babákat nem tudják pontosan mérni (sokszor a többit sem), mert a has felső görbülete vhogy máshogy veri vissza az ultrahangot. mondhatta volna hamarabb is, akkor nem ezen aggódok az utolsó napokban.
2017. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
De kedvesek vagytok vígasztaltok :) ha nálatok súlyban ekkorát tévedtek akkor lehet nálam is elmérték a dolgokat, hát mindenesetre nagyon félünk :(
2017. aug. 10. 11:30
 10/29 A kérdező kommentje:
Igen fejvégű
2017. aug. 10. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!