Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kicsi adatokat mértek...

Nagyon kicsi adatokat mértek és ránkijesztettek. Járt valaki így és aztán szülésnél kiderült hogy minden rendben?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok. Már a 36 hetes ultrahangon szólt az orvos hogy vmi nem jó, túl kicsi a bpd, a hc, az ac,az fl szóval minden. Tegnap 38 hetesen kissebbet mért mint előtte. Kiakadtam, rászóltam hogy összement a gyerekem? Bpd t és hct újramérte rájavított de így is nagyon el van maradva a kívánttól. Nagyon félünk így két héttel szülés előtt derül ki hogy beteg lehet a baba??
2017. aug. 10. 10:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
36%
Mindkét gyerekemnél agyonstresszeltek a 36. héttől, hogy jajj, kicsi, retardált, sovány, nem nő. Be akartak fektetni kórházba babát hízlalni (nem mentem). Flow, kepény rendben volt. Mindkét gyerekem 41. betöltött hét után született 3 kilóval makk egészségesen. Ami közös volt és szülés után derült ki, hogy mindkettőnél nagyon kicsi volt a lepény, a végén már nem tudta úgy táplálni, hogy hízzon.
2017. aug. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

36 hetesen bpd 83 mm volt.

4 hét múlva 31 cm-es fejkörfogattal született a fiam.

Ma már 10 éves. Köszöni jól van :-)

2017. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm megnyugtató válaszod!!!
2017. aug. 10. 15:29
 14/29 anonim ***** válasza:

Sógornőmnek mondták, nem tudok számokat, de megijedtek ők is persze. Végül ugyan három kiló alatti, de teljesen normál méretű, egészséges babájuk született. Programcsászár volt a 38. héten, nem tudom, hogy miért pont akkor. Lehet, hogy nőtt is volna még picit, ha várnak pár napot, hiszen a terminust még akkor sem lépték volna túl, de valami oka biztosan volt.

Remélem, hogy nálatok is rendben lesz minden. Ezeknél a méréseknél más anyukák beszámolója alapján úgy látom, hogy nagyon könnyű tévedni. Ne félj. Jó babázást kívánok!

2017. aug. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Szia nekem a 35 héttől azt írta a papírra hogy nem fejlődik a baba és hogy 1700g 41hétre 3750g született makk egészséges végig pwrárztam hogy milyen kicsi lesz de szerencsére minden jó. Nyigodj meg nálad is minden rendben van
2017. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincsen, igazából azt nem értem, hogyha az orvos szerint nem fejlődik a gyerek rendesen (mert hát a mérései alapján ez jön le) és még a vizeleteddel is gond van miért nem indítja be a szülést, biztos, ami biztos alapon, mert már úgysincs sok hátra. Ha a mérései alapján nem nő, akkor gondolhatna arra, hogy valami nem oké. Nem ijeszgetés miatt kérdezem, csak tényleg nem értem. Mert arra nem lehet szerintem építeni, hogy lehet, hogy elmérte vagy a gép rossz. Én ilyen esetben a biztosra mennék. Ez persze nem Neked, hanem a dokinak szól.
2017. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek. Engem már 16 hetesen befektetett egy hétre azért, mert szédültem. Beszélj az orvosoddal, hogy aggódsz és szeretnél valami biztosat tudni, hogy mi lehet a baj. Valószínű elmérte, de ezzel jobb szerintem nem játszani.
2017. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nem minden gyerek lesz 4-5 kilós, a te értékeid olyan 32-33 hetesnek felelnek meg nagyátlagban. Mivel minden mérete egységesen kisebb, így nem hiszem, hogy beteg a baba, valószínűleg a méhlepény nem tudja már táplálni rendesen, elöregedett, stb. 38 hetesen simán indíthatnának emiatt, ha egyértelműen nem jó neki már bent. Majd kint megnől.
2017. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Majd azért ha tudsz szólj hogy vagytok:)! Utolsó előtti vagyok.
2017. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Ha megszületik mindenképpen megírom hogy vagyunk :) amúgy néztem a papírjaim és a 28-29 heti ultrahangon még minden ultrahang eredmény tökéletes volt. Lehet tényleg a lepénnyel lesz a gond, bár most először írták rá hogy egyes stádiumban van, ami 38.héten már normális dolog.
2017. aug. 12. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!