Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félek ennyire a szüleim...

Miért félek ennyire a szüleim reakciójától?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és teherbe estem. Még tanulok, de a páromnak jó állása van, én pedig kapok diplomás gyedet plusz ösztöndíjat is majd. Nem lesz könnyű, de nem is vállalnánk ezt be a párommal, ha nem tudnánk megoldani. Ebből a szempontból felkészültnek érzem magam. A szüleimtől ugyanakkor valamennyire függök, kapok tőlük pénzt, igaz nem sokat, és ezt kapnám továbbra is, ennél többet nem is várnék el. De egyszerűen rettegek bevallani neki a dolgot. Jó a viszonyunk, de szerintem ez nekik sok lenne, még ha nem is kérek plusz segítséget. Persze az én döntésem, nem ők számítanak, de félek, hogy csalódnak bennem(felelőtlen voltam,nem tudok védekezni,stb), és egy életre megutálnak. Vagy ha nem is, mindig a fejemhez vágják.
2017. aug. 13. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ebből látszik, hogy nem vagy még felnőtt.
2017. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Nem fognak megutálni. Lehet hogy kicsit csalódnak benned, hiszen taníttattak, gondolom egyetemre, főiskolára jársz, nyilván nem örülnek hogy már most babázni fogsz mielőtt befejeznéd és dolgoznàl kicsit. A diplomás gyed nem sok, és baba mellett tanulnod majd munkát keresni nem lesz könnyű, gondolom féltenek. A fejedhez csak akkor fogják vágni ha nem fejezed be a sulit, vagy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy gondolod.
2017. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom azért félsz, mert lényegében még függsz tőlük, ergo tétje van az ő véleményüknek.


Ja, és egyetértek első válaszolóval. Ha azt mondod, jó a kapcsolatod a szülőkkel, te mégis attól félsz, hogy "megutálnak", az nekem egy kamaszgyerek mindent túldramatizáló attitűdjének tűnik, már bocsánat.

2017. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Velük élsz?

Van pár száz ezretek babakocsira, kiságyra, kötelező vitaminokra gyogyszerekre, dokira, ruhákra, légzésfigyelőre, mellszivora, sterilizálora ugy hirtelen?

2017. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezen mit " bevallani". Ha emiatt megutálnak, örülj neki, ilyen szülők semmire nemjók különben sem. A jó viszony is sokszor csak felszín.


Mi van a többi rokonnak, nagyszülőkkel, testvérekkel, stb?


Szerintem azért félsz a reakciójuktól, mert ismered őket. Nem kell félni. Ha nem tetszik nekik, akkor köszönd meg nekik az eddigi támogatást, és tartsák meg a továbbit. A nyugalom és önbecsülés többet ér.


Mellesleg, ha nagyon megszorulnál, jogilag amíg nappalin tanulsz, szerintem valami rokontartás járhat. Én nem használnám, de majd jönnek ide jogászok, akik elmondják, hogy az hogy van.

2017. aug. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!