Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hány hetesen látta már...

Kinek hány hetesen látta már a doki ultrahangon a terhességet?

Figyelt kérdés

3 nap késés után, hétfőn csináltam egy tesztet, ami + lett. Kedden rohantam is az orvoshoz,hogy megerősítse a terhességet. Számítottam rá, hogy még korai, de ahogy ez az orvos beszélt velem, eldöntöttem, hogy ide nem jövök vissza. Számonkért, hogy mit keresek én ott, még simán meg is jöhet, és egyébként is megtartom-e egyáltalán.

Szóval keresek másik orvost, de nagyon izgatott vagyok, leghamarabb mikor érdemes elmenni, amikor már nem néznek hülyének?


2017. aug. 23. 17:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 hét késés után mentem dokihoz, extrahalvány teszttel, semmi jóra nem számítottam. Doki látta a petezsákot, de azt mondta, ez nem egy 6 hetes terhesség, menjek vissza. Itt már kezdtem reménykedni, mert ovutesztet használtam és tudtam, hogy középidőben biztosan nem volt ovum, bíztam benne, hogy csak később fogant, végülis igazam lett, majdnem 2 héttel később fogant, így végülis egy 4hét +pár napos terhességet látott. Sztkban, elég rossz géppel.
2017. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

4+1 hetesen teszteltem pozitívat, màr akkor 2 héttel későbbre kértem időpontot az orvosomhoz.

5 hetesen pecsételés miatt rohantam a sürgősségire, ott egy 11,1mm-es petezsàkot làttak csak. Kaptam progeszteron pótlàst.

6+2 naposan mentem kontrollra, a sajàt orvosomhoz, arra az időpontra amit a pozitív tesztnél kértem.

Màr volt embrió, 9mm-es, szívcsőpulzàlàssal.


A baba megtartàsa sajnos kötelező kérdés. Sírva mondtam a panaszom a sürgősségin, vizsgàlat közben többször kérdeztem hogy ugye nincs baj, és még így is megkérdezte, hogy szeretném a terhességet?

2017. aug. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
3-4 hét között, valamikor a beágyazódás közvetlen környékén 1,7 mm-es felritkulást látott. Ez az első fotó a gyerekről :D
2017. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12-es, nem hiszem, hogy protokoll kérdés lenne, hogy megtartod-e a babát. Amikor én mentem a dokimhoz, akkor mosolyogva mentem be, és közöltem, hogy 3 pozitív tesztem van, terhes vagyok, azaz remélem, hogy az vagyok és hihetek a teszteknek. Tőlem nem kérdezte meg, hogy meg akarom-e tartani, hanem ő is lelkes lett és rögtön vizsgált is. :)
2017. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

de, protokoll. meg kell kérdeznie az orvosnak, hogy megtartod-e. ovu-indukciós kezelés után bőgve feküdtem bent méhenkívüli gyanujával, amikor bejött az osztályos orvos, és megkérdezte, hogy ha úgy alakul, hogy méhen belül van, akkor megtartom-e.


persze orvosfüggő, más lehet csak annyit kérdez, hogy örülsz-e a babának, vagy tervezett volt-e a terhesség... a kérdés célja pontosan ugyanaz.


a saját orvosom nem kérdezné meg, hiszen ő is együtt küzd velem már évek óta.

2017. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
de, protokoll, valamilyen formában el kell hangzani a kérdésnek
2017. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

5 hetesen voltam először, mert épp mentem vissza a rákszűrés eredményéért és meg is mondtam az orvosnak, hogy pozi lett a tesztem. Elküldött uh-ra, de csak petezsák látszódott. Visszahívtak hét múlva, mikor már dobogott a is szíve.


A kérdés meg bevett szokás, bár nálunk intelligensebben teszik fel, hogy örülök-e neki és mindennek a tetejében azt hidd el, hogy mindez SZTK-n történt. Azóta sem ért semmilyen atrocitás, lelkiismeretesen megvizsgáltak.


Egyszer volt velem arrogáns az egyik orvos. Én felhúztam magam és közöltem vele, hogy attól, hogy a falon lóg diplomája még viselkedhetne emberségesen is. Nekem is van és tudja mit? Ha én és a hozzám hasonlók nem lennének, magának sem lógna ott a falon! (tanári diplomám van)Megfordultam és köszönés nélkül kijöttem. Azóta nem jártam nála.

2017. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!