Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a rosszabb a magzatnak? Ha...

Mi a rosszabb a magzatnak? Ha elszív az anya 3-4 naponta egy szál cigit, vagy teljesen abbahagyja, de mindig stresszes és ideges?

Figyelt kérdés
Volt olyan orvos,aki azt mondta,hogy a stressz a legkárosabb a babára nézve,és 1-1 szál nem tesz akkora kárt mint a stressz.Ti erről mit gondoltok?

2017. aug. 24. 13:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%

remélem, érted a kérdésedet te is: mi a rosszabb a babának: szívni a cigit vagy nem szívni?

most komolyan: szerinted???


ez a stresszes szöveg azoknak az önnyugtatása, akik képtelenek voltak kicsit is megerőltetni magukat, hogy abbahagyják.


nagy bagós voltam, napi 1,5 doboz cigit szívtam el. a pozitív teszt után még 1 szálat, és letettem. mocskosul hiányzik most is, 7 év távlatából. bármikor rá tudnék gyújtani. de nem teszem, mert most nem dohányzom. Nem szoktam le, csak most nem akarok (maradék fél doboz azóta is megvan a táskámban)

2017. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

A cigi a rosszabb. Anyukának jobban kéne szeretni a gyerekét, és vigyázni az egészségére.

Amúgy rengeteg anyuka stresszel ok nélkül is, és nem beteg a gyerekük. Egy terhes nőnek szembesülni kell avval, hogy a gyerek az első, nem ő meg a magyarázatai a cigire.

2017. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

Én azokat az anyákat sem értem, akik gyerek mellett szívják. (4 éves a fiam, régen dohányoztam).

Pedig ott a gyereknek van lehetősége arrébb menni, és passzívan nem szívni. De a testedben élő babának nincs választási lehetősége, szívja, amit te...


Neked van fogalmad arról, mit él át egy nikotinfüggő magzat szülés után??? Ő onnantól "leszokott". Hisz a kis teste nem kap több nikotint, amikor elvágják a köldökzsinórt. Tehát neki azt kell akkor átélnie, ami most neked nem megy. Csak neked van választásod, neki nincs...

2017. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

És?


A három halottat feltámasztja a cigizés, vagy a magzatot inkubátorba juttatni segít a gyász feldolgozását vagy mi?

2017. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

Nem értem miért támadják a kérdezőt.

3-4 naponta, ha elszív 1 szál cigit attól nem lesz függő a baba és nem kell olyanokat írni egy terhes nőnek, hogy koporsóban látja majd a gyerekét.Ti biztos makulátlan életet éltek azért támadjátok tiszta lelkiismerettel a kérdezőt!Bár, ha kibírod 3-4 napig, akkor az nekem is furi, hogy aztán elszívsz 1 cigit, de hagyjuk is ez a te dolgod.

Egyébként meg mikor terhes lettem én is letettem a cigit, de aztán napi 1 szálat elszívtam amit megbeszéltem az orvosommal, mert elmondtam neki,hogy napokig nem megy a nagydolog, ha nem szívok 1 cigit.Azt mondta annyi nem árt, de ha begörcsölök a székrekedéstől az jobban árt.Ha neked segít és ettől úgy érzed megnyugszol, tedd ami neked jól esik.

2017. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

#15

Nyugtasd csak magad azzal,hogy napi egy cigarettát elszívattál a magzatoddal, csak azért, hogy ne legyen székrekedésed.


Már akárki szülhet, ez elképesztő.

2017. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
A rosszindulat is árt a gyereknek. Talán nem annyira, mint a cigi, de én a válaszolók gyerekeit sem irigylem.
2017. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%

"Ti biztos makulátlan életet éltek azért támadjátok tiszta lelkiismerettel a kérdezőt!"


Igen, ahogy mondod, de ezt nem tartom nagy számnak. Aki tényleg tervezte és akarja a gyerekét, annak nem kellene nehézséget okoznia, hogy ne cigizzen, ne igyon, ne drogozzon a terhessége és szoptatás időszaka alatt.

2017. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%
Van egy csecsemős ismerősöm és azt mesélte, hogy azok a babák akiknek a drága anyucijuk nem tette le a cigit terhesen elvonási tünetekben szenvednek és fulladásig képesek sírni miután megszülettek sokkal agresszívebbek mint azok a babák akiknek anyuka nem cigizett. Én is erős dohányos voltam mégis mielőtt jött a pici már akkor letettem és azóta sem kívánom nekem a lányom az első 36 hetesek vagyunk most.
2017. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
A cigi jobban árt a babának. A streszre lehet más alternatívát találni, hogy azt levezesd. Minden mennyiségben kárt okoz. Előszőr csak 3-4 napona szívsz utána 2-3 napnta aztán naponta. A székrekedésre is van alternatíva. Azok a nők akik azt mondják nem tudnak leszokni ilyen olyan okkal azt a saját babájukat teszi kü úgyan ennek. Ezt a legszívrelenebb dolűgnak tartom.
2017. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!