Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis vagy korionbiops...

Amniocentézis vagy korionbiopszia Budapesten az I-es női klinikán vagy a Czeizel Intézetben vagy az Istenhegyi Géndiagnosztikán?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, első baba, 37 éves vagyok és a korom miatt javasolta az orvos az amniocentézist. Mivel elől tapad a méhlepény, így a korionbiopszia is felmerült, hogy nem lenne az jobb? Nagyon félek az egésztől, tele az internet rémsztorikkal, nem tudom be merjem-e vállalni. A Prena teszt negatív, de az ugye csak statisztikai alapon mond valamit, nem ad biztos eredményt. Nem tudom, hogy mit csináljak, egész nap őrlődöm mi legyen, megcsináltassam-e vagy sem, és ha igen, hová kérjek időpontot, ahol a legkisebb az esély, hogy vetélés, koraszülés, fertőződésre. Köszönöm ha válaszoltok, főleg akik átestek ezen, és tudnak tapasztalatot megosztani az egyes helyekről. Nagyon köszönöm!

2017. aug. 25. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Prena tesztet megcsináltattad, és az nem nyugtatott meg? Dehát az 99% biztos! Ki mondta, hogy csak statisztika?! Nem kevered a kombinált teszttel???
2017. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minek ha a prena negativ???

Az megmutatja 99.9% -ban, hogy van e valami... Semmi koze a statisztikahoz.

Anno en is megcsinaltattam a prenat, habar 35 voltam, de engem a negativ eredmeny megnyugtatott.

Persze jo volt a 12 hetes genetikai uh is...

En a helyedben dolnek hatra! 😉😌

2017. aug. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
A prena teszt magzati kromoszóma vizsgálat. Ez után nem kell semmi biopszia.
2017. aug. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Negatív prena után volt amnio és méhlepény biopdziam is, orvosi javaslstra.


Nekem s chronion meg csak kellemetlen sem volt, a magzatvizvizsgalat viszont nagyon fajt. Ráadásul a lepény biopszianak jóval előbb van eredménye.


Én a Bajcsy kórházban voltam.

2017. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ahogy utána olvastam magyar és nemzetközi statisztikák szerint, jóval kisebb az esélye fertozesnek, vetelesnek, mint amit megadnak százalékos aránynak. Szerintem ilyen terén nincs különbség. Én személyes indokok szerint választottam, nekem nagyon pozitív volt a Bajcsy, de úgy gondolom máshol is ez lett volna a tapasztalatom.
2017. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha valaki tudja, hogy el fog menni magzatvíz mintavételre, vagy biopsziára, még akkor is, ha jó eredményt kap az előző vizsgálatokra, akkor minek dob ki az ablakon a prena tesztre egy vagyont???
2017. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Gondolom többek között nekem is szól a kérdés. Én nem akartam biopsziara menni, viszont felmerült egy műhiba a prena teszt kapcsán, ( ezt nem reszleteznem, mert sikerült megállapodni a tesztet végző intézménnyel), viszont abban a szituációban több orvos egybehangzóan a biopsziat javasolta, így amellett döntöttünk.
2017. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es, elarulod nagy vonalakban mi volt a muhiba?
2017. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha ilyen történik, az más, de ilyenről a kérdező nem ír! Mondjuk ha pl a prena tesztnél ők hibáznak, akkor az a minimum szerintem, hogy ők, ingyen megcsinálják intézményen belül az amúgy fizetős biopsziát, és nem kell heteket várni rá. Remélem, nem az Sztk-ba küldtek.
2017. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem szeretném megírni, mert korrekt módon megállapodtunk. A lényeg, hogy a szakmai protokoll szerint a felmerült probléma szűrésére nem alkalmas a teszt. Ok megcsinálták volna ott a biopsziat, én döntöttem úgy, hogy nem szeretném, hogy ott legyen, mert nem volt már meg a bizalom. A Bajcsy kórházban csináltak tb-re, és mindennel maximálisan elégedett voltam. Csak szuperlativuszokban tudok beszélni a hozzáállásról és az ellátásról amit kaptam. Le a kalappal az ott dolgozok előtt!
2017. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!