Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis vagy korionbiops...

Amniocentézis vagy korionbiopszia Budapesten az I-es női klinikán vagy a Czeizel Intézetben vagy az Istenhegyi Géndiagnosztikán?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, első baba, 37 éves vagyok és a korom miatt javasolta az orvos az amniocentézist. Mivel elől tapad a méhlepény, így a korionbiopszia is felmerült, hogy nem lenne az jobb? Nagyon félek az egésztől, tele az internet rémsztorikkal, nem tudom be merjem-e vállalni. A Prena teszt negatív, de az ugye csak statisztikai alapon mond valamit, nem ad biztos eredményt. Nem tudom, hogy mit csináljak, egész nap őrlődöm mi legyen, megcsináltassam-e vagy sem, és ha igen, hová kérjek időpontot, ahol a legkisebb az esély, hogy vetélés, koraszülés, fertőződésre. Köszönöm ha válaszoltok, főleg akik átestek ezen, és tudnak tapasztalatot megosztani az egyes helyekről. Nagyon köszönöm!

2017. aug. 25. 22:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

11.28-as válaszolónak:

Nem tudom, hogy elmenjek-e magzatvíz vételre, épp erről szól fent a kérdésem, őrlődök, mi legyen. A Prena teszt nem volt kérdés, 37 évesen első gyerek, és nem tudom lesz-e második esélyem, úgyhogy ha valamin nem spórolok, hát az a babavizsgálat költségei. 10 évig dolgoztam sérül gyerekekkel, el kellett onnan jönnöm, hogy át tudjam élni, lehet egészséges gyereket szülni (gondolatban addig is tudtam nyilvánvalóan, de amikor napi 8-10 órában csak velük találkozol 10 éven át, folyton csak azokat látod, akiknél baj lett, hát akkor nehéz átélni, hogy lehetséges egészséges babát szülni). Ez biztosan benne van a biztonságra törekvésemben, minden lehetséges csatornán ki szeretném zárni, amit ki lehet, és mivel a Prena kockázatmentes, nem volt kérdés, hogy kérni fogom. Az amnió biztosabb eredményt ad, plusz ugye ott az összes kromoszómáról adnak információt, viszont kockázattal jár. Mivel a Prena negatív lett, hála Istennek, és azt gondolom, hogy a Prena a Down-t nagy biztonsággal kizárja, etekintetben fals negatív Prenáról nem hallottam, viszont őrlődök, hogy az egyebek miatt csináltassak-e amniót vagy sem. Hát dióhéjban ez a helyzet...


És köszönöm mindenkinek, aki válaszol, úgy örülök mindig, amikor kapom az értesítőt, hogy válasz érkezett!

2017. aug. 27. 01:20
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló, akinek volt chorion és amniobiopsziája is. Mikor volt ez, mostanában van régebben, megszületett azóta a babád? Minden rendben volt a vizsgálatok után?
2017. aug. 27. 08:45
 13/17 anonim ***** válasza:

Októberben érkezik a kisfiam, májusban voltak a biopsziak. Hála istennek a kisfiam egészséges. A beavatkozások után pár órát feküdni kellett, majd pár napig kímélő életmódot javasoltak. Én mindent szigorúan betartottam. Másnap meg kicsit érzékeny volt a hasam, de más gond nem volt.


A biopdzia közben végig a fejem mellett volt egy monitor, ahol láthattam a babát. Mondtak és mutattak közben, hogy hol megy be a tű és hol a baba, tehát azt, hogy messze van, miután végeztek meg rá közelítettek, hogy lathassam ahogy mozog.


Az ott dolgozó egyik biológus elmondta, hogy ő 2005 óta dolgozik itt. 2017 elején volt egy konferencia, ahova össze kellett számolni, hogy hány esetben fordult elő mintavétel után magzatbizszivargas vagy más azzal is összefüggésbe hozható komplikáció és a szám 10 alatti volt.

2017. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Megértelek. Ha ennyire aggódsz, és tuti nem nyugodtál meg, és a pénz sem számít, akkor én a helyedben elmennék egy fizetős amniocentézisre. Pl az Istenhegyire, és Dr Hajdú Krisztinához, nagyobb biztonságban érezném magam a kezei között, ott az Istenhegyin egy biopszián, mint sztk alapon. De egyébként sztk alapon ugyanez az orvos megcsinálja a Máv kh-ban is. Ja és ha fizetősbe mész, akkor nem kell heteket várni az eredményért. De légyszi írd meg az eredményt! Én a jövő héten megyek az Istenhegyire ugyanehhez az orvoshoz, kombinált tesztre. 40 vagyok.
2017. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nagyon

Kedves 9:32-es válaszoló, jó olvasni a pozitív történeteket, köszönöm! Még azt emgkérdehetem, hogy te hol csináltattad, hol van ez a szuper statisztika? Ezt nem találtam a leírásodban. És még esetleg azt megkérdezhetem, hogy elöl vagy hátul tapad a méhlepényed? Nekem elöl tapad, ez növeli az izgulásomat... Köszönöm szépen!


Kedves 6:42-es válaszoló! Igen, épp ezen gondolkozom én is, pontosan Dr. Hajdu Krisztinán. A 12. heti genetikai Uh-ra sajnos nem sikerült, már nem kaptam hozzá időpontot, pedig 3 hettel hamarabb telefonáltam, szóval nagyon időben kell. Így végül a Czeizel Intézetben voltam, Dr. Harsányi Lehelhez kaptam időpontot. Meg voltam elégedve, de annyi jót olvastam Hajdú Krisztináról, hogy a 18. hetire, illetve az amniocentézisre nagyon gondolkozom, hogy megpróbáljak-e hozzá bejutni.

2017. aug. 28. 07:23
 16/17 A kérdező kommentje:
kedves 9:32-es, az előző válaszodban ott van, hogy Bajcsy, köszönöm, akkor ez a kérdés így már tárgytalan. :)
2017. aug. 28. 07:43
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom Dr Hajdú Krisztinát, barátnőmnek is Ő csinálta a genetikait, és észrevette az ajakhasadékot, majd Ő csinálta az amniocentézist is. Igaz a MÁV-ban. De semmi gond nem lett. Ja és még a szájpad hasadékot is meglátta, számomra elképzelhetetlen, hogy azt hogy lehet észrevenni uh-n! De minden rendben, semmi más genetikai rendellenesség nem volt, és már 3 hónaposan megvolt a plasztikai műtét a kisfiúnak, egy nagyon vékony kis vonalka látszik csak a szája felett, és gyönyörű gyerek, elmenne lánynak.
2017. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!