Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mostanában kezdenék vásárolgat...

Mostanában kezdenék vásárolgatni a babámnak. Melyik terméket, boltot kerüljem el, illetve mit érdemes mindenképpen beszerezni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van-e valami tapasztalatotok bizonyos termékekkel, boltokkal kapcsolatban? Pl. sogornőm mondta, hogy vigyázzak az olcsó vászon pelussal, mert szétszakad... Ne vegyek ilyen-olyan babafürdetőt, mert szárítja a kicsi bőrét...Ha van konkrét tapasztalatotok, hogy mit ne vegyek meg semmiképpen és mit igen, akkor kérlek írjátok le nekem! Mindenféle termék, márka érdekel! Még nem vettem semmit. 20 hetes vagyok.
2010. máj. 26. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Kozmetikumokat ne vegyél, csak sampont esetleg, abból is babe-t vagy bármi mást, amit gyógyszertárban lehet kapni. Pospsikenőcsből, hintőporból, fürdetőből mindenképp a gyógyszertárit vedd!


Textilpelenkából a cseh tetra textilpelenkát érdemes venni, ez a legjobb!


Ne vegyél elemes orrszívót, nem ér semmit. Fülhőmérő megbízhatatlan.


Hirtelen ennyi, de még ha eszembe jut valami, akkor írok :)

2010. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.Nekem is azt mondta a védőnőm, hogy semmilyen kozmetikumot ( fürdető, popsikrém,stb) ne vegyek még, mert az orvos fogja felírni, és az elején csak azokat használhatjuk.Akartam pl. venni mellszívót, de sokan lebeszéltek róla.Hallottam olyat, hogy megvette a drága Aventest, és nem volt teje.Nem is tudta használni.A barátnőm pedig kézzel fejt, neki így volt egyszerűbb.Így én addig, amíg nincs itt az ideje, nem veszek mellszívót.Mert lehet, hogy felesleges pénzkidobás.A későbbiekben a bébikompról hallottam azt védőnőtől szintén, hogy felesleges.Ugyanis a baba elkényelmesedik benne, nem ösztönzi a járásra.Még az is lehet, hogy később tanul meg járni.De ebben még nincs tapasztalatom, nekünk is első baba.Én egyelőre játékokat sem veszek.Az lesz a legutolsó.Mert biztos kapunk a rokonoktól,nagyszülőktől.Babamérleget kölcsön kapunk, én erre se adnék ki pénzt.A védőnőm szerint elég lenne az is, ha ő méri.Sokszor stresszeli az anyukákat, hogy mennyit evett, miért nem hízik stb.És egyébként is látszik egy csecsemőn, ha jól fejlődik, és hogy jó -e az étvágya.Most ezek jutottak eszembe.
2010. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Leírom én is a tapasztalataimat. Nekem volt drága avent mellszívóm, de persze nem ért semmit. Később vettem a gyógyszertárban egy olcsó kb 1500 forintosat, és azzal tök jól ki tudtam szívni a tejet, mondjuk én nem igazán használtam sokáig. Nekünk elektromos orrszívónk van, én nagyon szeretem, jól kiszívja a nózit, és nem olyan ijesztő, és körülményes, mint a porszívós módszer. Nekünk fülhőmérőnk van, de én nagyon meg vagyok vele elégedve. Szeretem, mert egy másodperc alatt mér, nem kell kicsomagolni a pelenkából a törpét, volt olyan is, hogy akkor mértem meg a lázát, amikor aludt. És ő is szereti, amikor beteg volt, mindig hozta, hogy mérjük meg a lázát! :) Kozmetikumra tényleg nincs szükség. Én egyedül egy bepanthen kenőcsöt vettem, mert ha mondjuk kicsípte a kakai a popsiját, mindig azzal kentem be neki. Babaruhák közül én sokat vettem a tescoban, mert ott tündériek vannak, és még az áruk, és minőségük is jó. Csak egy kicsit összemennek, úgyhogy ezzel számolni kell az elején. Ja, és nekem még szükségem volt bimbóvédőre is, mert a babán az elején csak így tudott szopizni. Az volt a szerencsém, hogy a sógornőmnek volt egy tartalék, mert én nem szereztem be először. Légzés figyelőböl nekünk baby controll van, egyszer sem riasztott be tévesen. Most így nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.
2010. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2010. máj. 26. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én az Aventes kézi, pumpás mellszívómat sokáig használtam. Orrszívóból porszívós van, mostanra egész jól megszokta a 16 hós lányom. Én a Brendon És Kenguru Gold boltokat nagy ívben elkerülöm, mert nagyon drágák. Sok ruhát kaptunk ismerőstől és ha mégis kell valami, a Tescoban nézem meg először. Nagyon sok Tescos ruhánk van. Anyukám nagyon szép angol használt ruhákat szokott turizni, valamelyiken még rajta van az eredeti árcímke. A bébikomp szerintem is hülyeség, nekünk nem volt, mégis megtanult járni a lányom. A bimbókiemelőt feleslegesen vettük meg és a kagylós bimbóvédőt is. Felesleges volt még a kókuszpólya, egyszer tettem bele a gyereket és lecsúszott az aljára. Inkább egy plédbe tekertem bele. Szerintem 100.000 ft-os babakocsikat is felesleges venni. Sokan azért vesznek több funkciós babakocsikat, mert később is jó lesz. De nekünk vennünk kellett egy könnyű kocsit, hogy buszozhassak és emelgetni tudjam. És a két babakocsira összesen 70.000-et se költöttünk. Hát hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja! Az Aventos tejgyűjtő pótpoharakért is teljesen feleslegesen szalajtottam a férjem! Szinte nem is használtam! Mai napig emlegeti, hogy mennyire kellett az akkor! :-D
2010. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én próbálok mindent józanul átgondolni, hogy valóban szükséges-e. sajnos minden cég pénzt akar keresni, és rengeteg fölösleges dolgot sulykolnak az emberbe.


gyerekruhákat mi kaptunk, csak 1-1 db rugdalózót, bodyt vettünk. olcsón a Kikában találtam, tiszta pamutból.

kézi Avent mellszívót vettem, sejtehetően szükség lesz rá (anyunak sok teje volt velünk), és ezt ajánlották nálaam tapasztaltabbak.

babaágyból használtat kaptunk, matracot vettünk bele. most épp akciós az Elefániban.

pelenkázólapból a masszívabbat vettük, így pl. mosógépről lelógva is használható, meg több gyereket is ki fog szolgálni.

Mi cumisüveget csak végszükségben akarunk használni (pl.ha épp beteg lennék és a lefagyasztott tejet adnám a babának), cumit nem. Így sterilizálót sem veszünk. Bébiőrt, légzésfigelőt nem veszünk.

Hordozókendőt készítettem, abban szeretném vinni, babakocsit csak akkor, ha nagyobb lesz, és szeret benne ücsörögni.

2010. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

ja, még 1 eszembe jutott:

babaágyneműk borzasztó drágák (5.000-től 10.000ig láttam), úgyhogy inkább vettem egy normál, 140x200as, tiszta pamut ágyneműt 3.500ért (volt 2000ért is, de az elég ritka szövésű volt), és félbe vágva, beszegve lesz 2 takaróhuzata a picinek. Lepedővel ugyanígy.

2010. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!