Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az gond, hogy ha a biometriai...

Az gond, hogy ha a biometriai adtok alapján a baba kb.5 héttel több/nagyobb terhességnek felel meg?

Figyelt kérdés
Az orvos nem mondott semmit, de szemet szúrt, hogy ennyivel nagyobbnak tűnik az UH-n. Ráadásul fiú, ki tudja mekkora lesz. Próbálok az evésre is oda figyelni, de ha a végére lesz vagy 4 kiló, nem biztos, hogy meg fogom tudni szülni. Az első is nagyon hosszú szülés volt, mondják, hogy a 2. könnyebb, de nem bízom el magamat inkább, főleg a felmenőim miatt sem... Kicsit parázok ettől. Vagy ne aggódjak ezen ennyit?
2017. szept. 3. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az lenne a baj, ha kisebb lenne, a kajával meg ne spórolj, inkább legyen császár, mint hogy éhezzen bent.
2017. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen megnyugtattál. Mielőtt bárki beszólna neked, értem, hogy nem úgy érted, hogy zabáljam tele magam. Akkor úgy étkezem,mint eddig. Csak még egy kérdés lenne. Milyen esetben fognak császárt alkalmazni?
2017. szept. 3. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 héttel nagyobb a baba, akkor nem módosította a doki a terminust? Nekem két hét miatt is módosított, 5 hét már nagyon sok.

Kezeld el, ha a meretehez képest időben születik, koraszülöttnek fogják tekinteni,mert csak 35 hetes lesz, vagy még annyi sem.

Túlhordásnál sem mindegy, mennyit engedik túlhordani.

Tisztáznam a dokival, hogy előbb fogant, így a terhességi hét is több, vagy csak extra nagy.

2017. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 het kulonbseg nagyon soknak tunik. Az en fiam pl a korai uh-kon (kb 14. hetig) olyan meretu volt, amekkoranak lennie kellett a terhessegi kor szerint, de azutan tert el az atlagtol. 31 hetesen volt az utolso uh, akkor a legtobb mereteben 2 hettel volt nagyobb es igy is 4 kiloval, nagy fejjel szuletett 39 hetesen. Ha valoban 5 hettel lenne nagyobb a tied ugy, hogy a az elso trimeszterben meg a mensi szerinti kornak megfelelo meretu volt, akkor nem 4 kilo korulire kellene szamitanod, hanem feltehetoen joval nagyobbra...


Olyan nem lehet, hogy eleve mar az elejen is volt elteres a meretekben (azaz nem kozepidoben fogant, nagyobb a terhesseg, mint mensi szerint lenne, de ilyenkor altalaban modositjak a terhessegi kort)?

2017. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben,mindenképp beszélek vele erről. Én is úgy gondolom, hogy sok. Megfogadom amit írtál és rákérdezek, köszönöm a válaszodat. Nem vagyok egy magasság és nagy mázlim volt, hogy az elsőt ki tudtam valahogy préselni. Ha valóban ekkora, nem szeretnék ott maradni és itt hagyni a gyerekeimet meg a férjemet. Én ettől aggódom, lehet túlspirázom. Próbáltam vele beszélni a császárról is, van okom amiért ezt felhoztam, de nem igazán támogatott ebben. Nem azért javasoltam ezt az ötletet,mert az "könnyebb",hanem az első szülés és a genetikámból kiindulva, jobbnak találom. Csak azért nem értem, hogy olyan barátnőkkel vagyok körül véve, akik egy 30 kilóval biztos nagyobbak,mint én, benyögték, hogy ők császárt akarnak és megkapják. Én szívbeteg vagyok ott a cukor is, ráadásul "lumbágós" tüneteket észlelek magamon, a szemem is romlott az első szülésnél és ennek ellenére is úgy néz rám a doki,mint egy idiótára...vagy én veszem magamra ezt?
2017. szept. 3. 09:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó nagy babát szültél, neked is csoda, hogy meg tudtad szülni. Érdekes lesz akkora, ha lesz vagy 5 kilós a gyerek. Belegondolni is ijesztő. A kérdésed elgondolkodtató. Jövő héten leszek csak 18 hetes. A Hasamon annyira nem feltünő, de úgy vélem nagyon az elején vagyok. És ez így kicsit félelmetes:/ Nyilván többet eszem,mint amikor 50 kiló voltam most vagyok 65 és 3 kilót híztam eddig. De nem hiszem azt, hogy zabálnék. Nem is értem miért ekkora...Feltételezem, hogy a cukor, de csak 24. héttől van terhelés. De mivel nem terhesen voltam cukorterhelésen, és 9,3 lett 1 óra után, így merem állítani, hogy attól nagy a gyerek. Hiába kerestem fel a diabetológust azt mondta,hogy szerinte jó és nem kell semmit se csináljak, hiába érveltem. Plusz még nődokitől kaptam beutalót is, és ennek ellenére sem kaptam segítséget ez ügyben..Lehet újra kellene próbálnom. Komolyan így ismeretlenül több segítséget kapok tőletek,mind bárkitől..az eszem megáll:/
2017. szept. 3. 09:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Terhessegi cukorbetegseg is okoz nagy sulyt a babanal. De nen artana akkor nyomon követni, nem-e kell inzulin esetleg. Mikor mesz terhes cukorterhelesre? Dietaznod is kellene.az en baratnöm is kb 54 kiloval lett terhes, hamar kiderült h cukros lett, dietazott kemenyen vegig igy is 7-8as volt a cukra,kb ua ennyi kiloval ment szülni es nagy babaja lett, csaszarral.
2017. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16. héten csinálták a terhelést, mert tudtuk, hogy nem jó a cukrom, csak nem tudtuk mennyire. Amúgy eléggé. Napi 6x néztem kaja előtt közvetlenül, utána egy órával a cukrom, így derült ki, hogy inzulin is kell. Keress normális dokit.
2017. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor bizonyára a cukor. Nemsoká itt van a terhelés 2-3 hét szerintem. Úgyhogy kiderül, hogy mi a helyzet. Az elsőnél 8-10 volt max a cukrom, de csak diéta volt. De néha már majdnem lefordultam a székről, olyan éhes voltam. Pedig 62-vel mentem szülni, nem voltam akkora,mint most. És szépen vissza is mentem, most azért magamhoz képest nagy súllyal kezdtem. Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak csinálni. Köszönöm a jó tanácsokat,mindenképp megfogadom amit írtatok.
2017. szept. 3. 17:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodj meg.

17-18 hetesen kb kizart, hogy a terhessegi cukor miatt 5 hettel nagyobb legyen a magzat. Ha azt irtad volna, hogy 38 htes vagy, meg akkor is sok az 5 het kulonbseg cukor mellett is, igy meg foleg.

Eleve azt vedd szamitasba, hogy kb 14. hetig egyforman nonek, addig nem igazan befolyasolja sem genetika, sem anyai dolog az embrio/magzat meretet. Ha addig a babad merete tokeletesen megfelelt a terhessegi kornak, akkor kb kizart, hogy 3 het alatt a cukor miatt 8 hetnyit nott volna.

Valoszinuleg volt mar addig is elteres, addig is nagyobb volt, szoval idosebb lehet a terhesseged, vagy ha addig tokeletesen stimmelt a meret, most pedig hirtelen nem, akkor inkabb elmerhettek valamit a legutobbi vizsgalaton.


Ha van idod, akkor ird meg, hogy mikor volt az utolso mensid elso napja es ha volt korai uh-d, 12. het kornyeki uh-d, akkor az mikor volt napra pontosan es milyen volt a baba crl-je.

Illetve, hogy legutobb mikor volt uh-d es milyen mereteket kaptal meg, amibol kijott ez a plusz 5 het.

Hatha tobb latszik ugy abbol, hogy mi lehet az elteres oka es egy kicsit meg tudunk teged nyugtatni!

2017. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!