Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentsem be szülőknek...

Mikor jelentsem be szülőknek a terhességem?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. Párom tudja, de ő még nem szeretné szétkürtölni a hírt senkinek. Én viszont már teljesen rosszul vagyok emiatt, hogy titkolóznom kell szülők előtt. Párom nem érti ezt meg, ő még várni akar. Ha egyedül közölném, összevesznénk. Így viszont teljesen kikészülök, hogy nem beszélhetek erről azokkal, akik ugyanolyan fontosak nekem mint ő. Tényleg korai ezt közölni, vagy én reagálom túl?

2017. szept. 3. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai. Ez olyan dolog, ha ne adja isten baj lett volna azt is elmondtátok volna a szülőknek azt is elmondtátok volna....


De ha párod mondjuk a 12 hetes uh-t megszeretné várni, akkor az már csak két hét... azt már ki lehet bírni, de erre kérdezz rá. Vagy mondd meg neki annál tovább nem vársz.


Ezt nektek kell megbeszélni, addig meg javaslom valami jó kis csoportot ahol lehet beszélgetni. Az én terhességem 6. hetétől hoxán találtam fórumot júliusi babásokat. Azóta is jóban vagyunk minden nap beszélgetünk facebook zárt csopiban, még pocakos tali is volt. Sokat segít, mert sok dolgot nem lehet szülőkkel és barátokkal megbeszélni jobb olyanokkal akik egy cipőben járnak :) Nagyon hasznos, azóta 1-2 hós babáink vannak és éjjel nappal trécselés megy :) Megnyugtató dolog.


Kitartás és lassan biztos elmondjátok. Boldog babavárást :)

2017. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Én anyámmal meg anyósommal is csak 4 hónaposan közöltem, távolabbi rokonokkal 6-7 hónaposan. Szerintem bejelentheted
2017. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülők beavatása azért nem szétkürtölés. 12 hétig azt érdemes beavatni, akit beavatnál egy esetleges vetélésbe, pl. anyukádat. Nem szép mérce, de ez elég jól mutatja, hogy kit érdemes beavatni a kritikus időszakban. Mi félidőn túli vetélés után következő terhességről a szülőket is csak a 20. hét táján avattuk be.
2017. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a teszt után egyből hívtak a szüleim. Másoknak csak a 20. hét körül.
2017. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt csak fordítva. Végül elmondtuk mert eüs anyukám gyanút fogott és akármilyen leletet meg tud nézni, így jobb volt, hogy én mondhatom el.

Elmondtad a párodnak, hogy ez neked ennyire nehéz? Mit mondott erre? Nem reagálod túl de nem vagyunk egyformák.



#1-es, idei júliusi? Az jó kis csoport :)

2017. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, igen idei júliusi és már mind sikeresen babázunk :)
2017. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

En anyunak elmondtam a legelején. A párom nem szol bele hogy mit beszélek meg vele.. Nem volt hivatalos meg ünnepélyes bejelentés. Anyukám nem ott lakik ahol mi es szinte csak telefonon tudunk sajnos beszélni. Tudta, h szeretnénk nagyon reg ota meg hogy miken mentünk at előtte.

A párom szüleinek kb. 7 hetesen mondtuk el. Nem lehetett eltitkolni, mert ünnepi vacsorán vtunk es nem akartam inni bort a vacsorához. Miután mar számonkértek a párom elmondta. :) Örültek. Mi elottük sem akartuk titkolni csak akkor anyosom szuletesnapja volt es nem akartuk osszevonni a dolgokat. Meg akartuk hagyni ezt a napot neki.. De amugy szinte ajandekszamba ment a bejelentés vegul. :) A többieknek (testvérem, távolabbi rokonok kb 12.heten mondtuk el)


Szerintem nem korai. Nekem jol esett h anyukám meg a párom anyukája orult neki es tamogattak lelkileg. (nagyon nehezen jott a baba es nagyon feltunk h nem marad velünk) a pasik ezt szerintem nem ertik, de valahogy neked kell meggyozni. :)

2017. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, tudom, én is júliusban szültem, én is hoxán kezdtem és szeretem a fb csoportot. :)
2017. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszolónak szántam
2017. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva volt. Én nem akartam még elmondani, párom nagyon. 8. héten történt. Karácsony volt. De csak a szülőknek. Mindenki másnak a 16. Héten.
2017. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!