Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a nőgyógyászhoz járok...

Csak a nőgyógyászhoz járok terhesgondozásra. Eddig ötször voltam már, végig szeretnék menni. Így is megkaphatom az anyaságit?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
igen
2017. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ez jó hír! A védőnőhöz nem szeretnék járni, mert súlyt minden nap mérek, vérnyomást is (ami mindig alacsony, normál), most rendeltem vizeletvizsgáló csíkot. Én ezt hetente szeretném nézni. Mivel a beutalókat nekem kell intézni, így ezért is feleslegesnek tartom. Egyszer volt kint nálunk, kifestettük a babszobát. Amikor elmondtam, hogy azt szeretnénk, hogy külön szobája legyen a gyereknek, ellentmondott és érvelt a döntés ellen. Pesten szeretnék szülni, mindig a magas vérnyomással jön.. Kérdezem én, ha havi szinten mér vérnyomást mégis mi a tök értelme van???? Mármint ezt arra mondja, hogy ne szüljek Pesten. Pedig ott lesz a szülés, mert a nőgyógyászom is támogatja és nekünk is szimpatikus az ötlet. Kétszer voltam nála, mind a kétszer ellentmondott a pesti dologgal kapcsolatban is. Ezért döntöttem így, hogy végig a terhességem alatt a nőgyógyászhoz mennék inkább.
2017. szept. 4. 20:44
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem akarlak elkeseríteni de a védőnő kötelező Mo.-on.

En azt csinálnám, hogy ha mar neked ilyen vedono jutott,hogy ha kérdez valamit "nem tudom" mondja meg ő. Aztán bologatas es pont leszrnam. Mégis.. Mi köze hozzá, hogy hol akarsz szülni. Az enyém eddig semmiert sem vitatkozott. Ha kérdeztem válaszolt es ennyi.

2017. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

[link]



Hirtelen ezt talaltam. Ebben irjak hogy van.

2017. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ok, akkor más is zavarna ezek szerint ami engem zavart illetve zavar. Másik dolog pedig, hogy nem akarom lemondani, csupán terhesgondozásra a magán nőgyógyászhoz járni.
2017. szept. 4. 21:15
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
A kérdés úgy szólt, hogy kaphat-e nőgyógyász általi terhesgondozás alapján anyaságit. A válasz továbbra is IGEN!
2017. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaságihoz megkapod az igazolást az orvostól, de a védõnõhöz is kell járni. A szülés elõtt még tényleg nem sok értelme van, de havi 1-et ki lehet bírni. Sajnos ha már most ilyen okoska, készülj fel, h ha meglesz a baba, méginkább magyarázni fog, bár annak már lehet, hogy hasznát is veszed. Ha úgy érzed, átlép egy határt, mondd meg neki, h végleges a döntésed. A havi egy méregetést meg sajnos ki kell bírnod.
2017. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem nem tud újat mondani. Mivel eleve olyan diplomáim vannak, amelyek kifejezetten a kora gyermekkorral foglalkoznak így főleg nem. A gyereket fogom vinni hozzá, de én ha elmegyek a nőgyógyászomhoz legalább normális terhesgondozás. Amin felkaptam a vizet, hogy a gyerek fog diktálni az elmondása szerint. Ezt arra mondta, hogy ha hazahozzuk a kórházból a gyereket, megy a szobájába és nem velünk alszik. Tiszteletben tartom, ha valaki újszülöttje ugyanabban a szobában van, de mi nem így szeretnénk. Nekem ezek a beszólogatások nem voltak szimpatikusak, amikor kijött hozzánk és az sem túl szimpatikus, hogy állandóan megjegyzést tesz rám. Mindegy, nekem az a lényeg, hogy az anyaságit megkapjam így is, hogy nőgyógyászhoz járok.
2017. szept. 4. 22:43
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem félreérthetted a védőnőt, nem gondolom, hogy ebben okoskodni akart, inkább a tapasztalat mondathatta vele ezt. Csak abból gondolom, hogy nálunk amíg többször kelt fel éjszaka, bizony sehogy nem tudtam visszafektetni a kiságyába én meg annyira kimerült voltam, hogy befektettem magam mellé az ágyba. Így én tudtam aludni, de bizony olyan is volt, hogy odaadtam apjának, mert csak nála nyugodott meg. Szóval ilyen értelemben a gyerek diktál, nálunk 1-1,5 éves koráig legalább. Kemény meló ez, de megedződik a szülő. :)
2017. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Igen, így is kapni fogsz.

Védőnőhöz viszont kötelező járni. Nem lehet lemondani. Másnak is jut idegesítő és beszólogatós, ha ez valamelyest vígasztal, azt a kis időt ki kell vele bírni, rá úgysem kényszeríthet, hogy fogadj neki szót. Mi sem azért megyünk hozzá, mert otthon nincs dolog, vagy mert mindenkinek tudna újat mutatni, hanem mert muszáj.

2017. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!