Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a nőgyógyászhoz járok...

Csak a nőgyógyászhoz járok terhesgondozásra. Eddig ötször voltam már, végig szeretnék menni. Így is megkaphatom az anyaságit?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 20:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Szerintem félreérthetted a védőnőt, nem gondolom, hogy ebben okoskodni akart, inkább a tapasztalat mondathatta vele ezt. "


Nem értettem félre és még most sem szeretnénk, hogy a baba velünk aludjon.

2017. szept. 5. 05:18
 12/22 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg az, hogy engem a nőgyógyászom tökéletesen felvilágosít és sokkal jobban szeretek hozzá járni. A terhesség alatti súlygyarapodással kapcsolatban volt hozzá kérdésem, ugyanis a terhességem előtt jelentős túlsúlytól szabadultam meg. Erre az volt a válasza, hogy " Neked olyan fontos az alakod?" . Erre nem tudok mit mondani. Én azt gondolom, megtiszteltem a kérdésemmel, bizalmammal és erre fel ezt kapom. A szolgáltatást nem akarom lemondani, de mivel mérni itthon is tudom magam és vérnyomást is, vizeletet is nézni feleslegesnek tartom. Engem nagyon zavar, hogy ha van valami elképzelésem pl a saját gyerekem szobájával kapcsolatban, vagy hogy a pelenkázó legyen a fürdőben azt leszólja és hosszasan kommentálja, miért nem jó. Nah pont erre nem vagyok kíváncsi. Ha valami van, úgyis orvoshoz megy az ember.
2017. szept. 5. 05:29
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem latja a védőnő, hogy mennyire bizonytalan vagy és azért mondvennxi tanácsot. Annyira biztos vagy magadban, de mindenről itt teszel fel kérdést (sulygyarapodasod, bp-i szülésed, a pelenkázó helye). Ezt s védőnő látogatást is hetente megkérdezed. Tudjuk, hogy szuper nőgyógyászod van, hogy szuper kórházban szülsz majd és szuperül tudsz mindent a gyereknevelésről, csak nem értem, hogy akkor miért teszel fel unos-untalan mindenről itt. Legalább kétszer....
2017. szept. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vagyok bizonytalan abban, hol aludjon a gyerek vagy hol legyen a pelenkázó. Tényként közöltem vele, hogy nálam nem összeegyeztethető az, hogy ahol a gyerek fog aludni ott pelenkázzam. Téged miért zavar, ha a gyakori kérdések oldalon teszek fel kérdést? Ha zavar, lépj tovább, ennyi. Én elhiszem, hogy vannak jó védőnők, de álljunk már meg egy percre. Hiúsági kérdést csinál abból, hogy kb félidős terhesen nem akarok úgy kinézni, mint egy anyahajó? Igen, érdekel, hogy kb ne 25 kg legyen rajtam a 9. hónap végéig. Amikor kint volt nálunk is, miért nem lehet elfogadni, hogy az anyuka majd úgy rendezi a gyerekét, ahogy akarja ( ha külön szoba külön szoba). Kétszer jeleztem neki finoman ,hogy így szeretnénk innen nem értem miért kell rákontrázni. Tudtommal a védőnő tanácsot adhat és nem véleményt mond. Én annyira vigyázok a súlyomra is, hogy nem zabálok össze vissza, tornázok, nem hagyom el magam. Ezt is kifogásolta, azt az egy óra sétát a futópadon. Inkább örülhetne neki, hogy nem az a kismama vagyok, aki tolja magába az édességet mértéktelenül és tesped otthon. Tiszteled a kivételnek, mert azért vannak. Azt nem értem, hogyha én őszintén elmondtam neki, hogy mi az ami miatt aggódom, akkor miért kellett pl ebből hiúsági kérdést csinálni. Ha 100 kérdést kiírok a gyakorira, akkor annyit írok ki. Ennyi. Ez az oldal tudtommal azért van. Tudod kedves utolsó válaszadó, azért egy kismamának nem olyan könnyű, amikor megtiszteli a bizalmával a védőnőt és úgy érzi, sőt tapasztalja, hogy nem veszi komolyan.
2017. szept. 5. 06:51
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy megkapja az egyszeri anyaságit. A védőnő 4 pecsétje kell hozzá. A nőgyógyász pecsétje nem jó. Sajnos sok embernek ez az egyetlen haszna a védőnőből.
2017. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mivel nem a pecsétek alapján kapja az anyaságit teljesen irreleváns anyasági szempontjából.
2017. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15-ös ez nem így van, igazolást kell, amit az orvos is kiadhat
2017. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%
Édes Istenem... :) Kiváncsi leszek azokra a kérdéseidre, mikor majd megszületik a baba. Majd meglátod mennyire máshogy képzeltél dolgokat, mint ahogy megtudod valósítani és majd megérted azt is, mire mondta azt, hogy a gyerek irányít. :) Diplomák ide vagy oda. Gyereket nem lehet könyvből nevelni. :)
2017. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

En azert nem vagyok teljesen biztos, hogy itt mindenkinek igaza van, mert ez sztem telepulesenkent változó. Leírom a sajátom.. (Szeged)

Van ket vedononk. Egy a korzetis es egy a terhrsgondozos (centralis) védőnő. A korzetis jar ki a terhesség alatt es a gyerekorvossal egyutt is amikor megszuletik a baba.


O segit ha kerdezel, megmeri a vérnyomásod a súlyod, nez pisit (kerlek, ne koss bele kerdezo, nekem is van tesztem itthon, nézem, mert javasolta a dokim, de en mindig adok a vedononek is pisit, nezegesse..mit erdekel engem mit csinal..ez a dolga...) ő irkalja be a kiskonyvbe a leleteim eredmenyeit, stb. Másfél havonta ez 20-30p. Meg ha egy harpia lenne akkor se hatna meg, de szerencsére az enyém jófej.


Na a masik a központi terhesgondozos azaz centralis vedono. Ok ilyen asszisztensnők kb. Ők adnak ki beutalot a vervetelekre mint pl.a toxoplazmas, a hepatitises, a cukorterheleses, az általános verkepes. Lemeri a sulyom mindig, vérnyomást nez.. De pisit nem. Ad arra is beutalot. (amit ha megjon kinyomtatnak es a masik beir a könyvbe) EES A LEGFONTOSABB hogy minden ilyen látogatás utan atkuldenek az aznap ügyeletes orvoshoz (egy épületben van velük csak nem egy szobaba a doki) es az a doki ad pecsétet!!!!!!! Es, ez a pecsét ha van negy, adnak neked egy igazolast ezek a centralis vedonok. Ezen van hogy en elmentem 4 alkalommal oda es h en jogosult vagyok erre az anyasagira.


Jarhatok en maganorvoshoz, az telepecsetelheti a könyvem, vagy jarhatok en a korzetes védőnőhöz, ha en nem megyek be a központi terhesgondozoba es nem megyek el a centralis védőnőhöz, akkor nem küld at az orvoshoz, es nem lesz a vegen igazolasom sem.


Nekem is van saját maganorvosom xy meg vizsgalnak a terhesgondozoba kötelező jelleggel z meg k doktorok (es igen.. Mar iszonyat unalmas, de itt ez a kötelező)


Van lakóhely szerinti vedonom meg a centralisban is egy... Ilyen idiótán sztem sehol nincs megoldva, mint nalunk.. Dolgozni emellett eleg kegyetlen.. Igy aztan lehet valahol igen a válasz, valahol nem a válasz.


Azzal teljesen jol tudok azonosulni, h a vedono nem kellene h becsmereljen a sulyod vagy valamilyen gyereknevelessel kapcsolatos elképzelésed miatt, főleg ilyen baromsag miatt, hogy hol pelenkazod.. Ha fénnyel akarod taplalni az mar mas.. Dr higy hol pelenkazod az mégis ki az Istent erdekel..? Majd ugyis a gyakorlatban meglátjátok, hogy jo nektek.. Mellesleg ő úgysem lakik ott... De sztem fontold meg, h csak az idegeskedés meg a felesleges nyihogas lesz ebből ahelyett h beleszrnal es bologatnal neki aztan tenned azt ami neked jo.


En nekem elhiheted, televan mar a hócipőm az egésszel. Lassan betoltom a 40hetet, es biztos kétszer annyit jártam a dupla vedonos rendszernek koszonketoen, mint aki nem szegedi.. Aztán tultettem magam ezen.

2017. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Uh, hát ez tényleg túl van bonyolítva
2017. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!