Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális, hogy nem...

Mennyire normális, hogy nem érdekel (szinte egyáltalán) a terhességem?

Figyelt kérdés

Azért nem azt írtam, hogy a "babám", mert az nyilván igen. De valójában rá sem gondolok igazán sokat. Igaz még "csak" a 16. hétben vagyok.

A napjaim legnagyobb részét a munka és a mozgás tölti ki és nagyon rossz arra gondolnom, hogy ezeknek (valamilyen szinten) egy időre búcsút mondhatok. (teljesen egyiknek sem fogok)


Még szinte semmije sincsen csak amit kaptunk ajándékba. Nem nézegetem a hasam vagy ilyesmi, egyszerűen elfogadtam, hogy ez van, lesz gyerek, de alapvetően nem ekörül forog az életem és a gondolatom.


Ez mennyire normális? Úgy jutott ez eszembe, hogy a barátnőm is terhes lett, ő még nagyon az elején van, de már a neveken gondolkozik, vett neki ezt-azt, állandóan tiszta boldog emiatt. Amikor együtt vagyunk és ő lelkendezik, olyan furcsa érzés, de én nem ezt érzem, biztosan nem azt amit ő. Számomra ez nem egy olyan "jaj, de különleges" dolog, csak egy folyamat része, aminek a végén megszületik a gyerekünk. Ami kifejezetten zavar, hogy a párom is inkább olyan, mint a barátnőm, állandóan ezen jár az esze, folyton a "baba így, a baba úgy, majd ha a baba meglesz..." Szokta kérdezni, hogy beszélek-e hozzá, meg miért nem teszem, biztosan érzi.



Az ő viselkedésük a normális? (Nem tervezett baba)



2017. okt. 12. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Rajtad ez abszulot latszik! Remeljuk azert majd valtozol pozitiv iranyba valamit... a gyerekek sokmindent meg tudnak erezni... aztan kellemetlen lesz ha nem szereted!:(
2017. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen normális, majd más érzéseid lesznek ha rúg a hasadban, ja és a magzatok semmit nem éreznek az anyjuk lelkiállapotából, erre én és a üányom vagyunk a legjobb példa, nekem szörnyű terhességem volt, myilván mem tudtam örülni semminek, szép, nyugis kislányom van, aki ahányszor meglát hatalmasakat mosolyog rám.
2017. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem az, hogy nem normális, csak fura.
2017. okt. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Bár azt nem mondom, hogy egyáltalán nem érdekelt a babám, de bennem volt valami "óvatosság"... nem tudom egészen érthetően és normálisan szavakba önteni, de próbáltam egy ideig érzelmileg független lenni tőle, mert valahol mélyen egyszerűen nem mertem beleélni magam. Viszonylag nehezen jött össze a bébi, talán ezért, de aztán a másodperc tört része alatt, mikor a 1 hetes uh-n először hallottam meg a szívdobogását, minden megváltozott bennem. Szinte éreztem, ahogy elönt valami elképesztően csodálatos és erős érzés, ami azóta is tart, már két éves a csajszim :) Talán nálad is valami tudatalatti elutasítás van, talán nálad is egy védekező mechanizmus, szerintem ez meg fog változni. Én is eléggé szégyelltem magam eleinte, hogy nem érzem azt, amit "kéne", de nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy működik, és ettől nem kell ítélkezni. Hidd el, hogy nem ezen fog múlni, hogy jó anya leszel-e.
2017. okt. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

*18 hetes uh


bocsi, hülyéskedik a billentyűzetem :)

2017. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Én sem terveztem gyereket, az eleje rémálom volt. Csomó hányás, igazán fel sem fogtam, hogy mi van. Majd elkezdett mozogni a hasamban, hát inkább morbid volt kívülről. Azt hittem utálom az egészet és kívülről is látszik, aztán az egyik barátnőm mondta, hogy milyen aranyos, hogy folyton hozzáérek a hasamhoz és védem a tömegben. Nekem fel sem tűnt soha, teljesen ösztönös volt. Onnantól sikerült rájönnöm kicsit, hogy nem terhes vagyok, hanem él valaki a hasamban és növekszik. Én pedig tudatalatt is vigyáztam rá.


Utána már sosem éreztem azt, hogy egyedül vagyok valahol, mindig ketten voltunk. Aztán jött a szülés. Vártam az eufóriát és semmi. Egy idegennek tűnő kisbabáról kellett gondoskodnom 3 napon át. Kicsit sem éreztem, hogy hozzám tartozna, hogy egyek vagyunk. Majd megremegett a lába, azt hittem valami sokk és baja van, hát majdnem összeestem ettől az újfajta aggódástól és féltéstől. Ennyire még semmi sem viselt meg. Megint remekül mentek a dolgok 2 évig. Néha néztem a gyereket, és csodálkoztam, ki ez az idegen gyerek, aki meg akarja ütni a többit, holott sosem látott hasonlót. Vissza akartam kapni az első másfél év csodálatos összhangját. Már lassan 4 lesz, többé kevésbé sikerült újra összeszoknunk, de még alakul.


Szerintem rossz anyának érzed magad, mert nem terveztétek a babát, ezért nem mered átélni az anyaságot. Biztosan menni fog idővel.


Fel fog tűnni, hogy a jóanyaság nem döntés kérdése, akkor talán tudod egy kicsit élvezni a dolgot.

2017. okt. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

nekem a második terhességem volt hasonló. az elsőnél tiszta mámorban voltam :) a második pedig csak "volt". igaz a fiam leszívta minden energiámat és figyelmemet. a dolgokat is 33 hetesen kezdtem el megvenni. okés pikk pakk megvolt. most már 3 hónapos a lányom és talán nagyobb a "szerelem" mint anno a fiamnál. a fiamat az elején csak elláttam, kellett egy kis idő az anyai ösztönöknek a szép terhesség ellenére is. lányomnál más, nagyon korán "kommunikálni" kezdett, mosolyog...stb. tehát nála más.

a lényeg hogy nem kell rózsaszín ködben lebegnek ahhoz hogy szülés után minden jó legyen. csak arra figyelje hogy a munka és mozgás ne kerüljön a gyerek elé. a hugomat emiatt nem tartom túl jó anyának. szinte egész nap másnál van a lánya, mert ő dolgozik meg konditerembe jár meg ápolja a pasijával a kapcsolatot...stb. így a gyerek a család többi tagjával van.

2017. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Sokan vannak így biztosan.

Nekem inkább azok az anyák furák akik teljesen el vannak szállva, beszűkült tudatállapotban csak a terhesség, baba körül forog minden gondolatuk.

Nem vagyok olyan nő aki él-hal a kisbabákért, anyaságért, sosem olvadtam el egy csecsemő láttán, sőt igazából nem szeretem a gyerekeket. Vannak ilyen nők is, ez nem szégyen, mindenki más, én pl. az állatoktól tudok úgy elolvadni, mint más egy kisbabától.

Az első terhességemnél nagyon vártam, hogy megszülessen a lányom, de én is végig aktív voltam, úsztam, túráztam és már akkor gyászoltam az addigi életem, borzalmas volt a tudat, hogy jó ideig le kell mondanom minderről, sőt, mondhatni egész életemre elbúcsúzhatok ettől a nagy szabadságtól.

Most a második babánk várom, ő nem volt tervezett és ugyanígy érzek, mint te. Nincs bennem izgatott várakozás, nehezen, de elfogadtam a tényt, hogy jön és kész.

Az első terhességemnél hetente fotóztam a hasam, állandóan babás témájú oldalakat olvasgattam, most semmi ilyesmi nincs bennem. Teszem a dolgom, élem az életem, mint eddig.

2017. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem ami még sokkoló, hogy ez az állapot majdnem 1 ÉVIG tart összesen. Elképzelni sem tudom, hogy vajon milyen nehéz lesz a végén még a legjobb esetben is...

A párom meg azon van kiakadva, hogy én eddig nem akartam tudni, hogy milyen nemű lesz. Esküszöm, hogy nem érdekel, nem vagyok kíváncsi, teljesen mindegy. Nem rossz értelemben mondom, de tényleg mindegy. Lehet csak azért, mert első és igazából tényleg nincsen jelentősége, vagy nem tudom miért.

A szabadságról meg ne is beszéljünk, tudom, hogy innentől kezdve tiszta ideg lehetek majd, meg minden ami volt megváltozik. Maximalista vagyok, és tudom, hogy nagy felelősség és teher alatt is képes vagyok teljesíteni, de azt is tudom, hogy ez milyen stresszel jár és mivel már most érzem ha arra gondolok egy - egy dolgot a jövőben hogyan akarok csinálni. Komolyan mondom, hogy sajnálom az egész családunkat beleértve a gyereket is. Egészen biztos, hogy feszült leszek, lehet ezért még most próbálok még a gondolattól is távol maradni...

2017. okt. 13. 12:40
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
a kórházban a szobatársam még öklözte is a hasát hogy őt nem érdekli a gyerek meg idegesíti.. meg nem kell neki nem szereti. ahogy megszülte és a karjába fogta azóta a gyereke a mindene. én terhesen imádtam mikor megszültem meg depis lettem és löktem magamtól :( sajnálom is az elszalasztott időket mert imádok babázni.. azóta persze minden más :)
2017. okt. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!