Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31. betöltött UH alapján az...

31. betöltött UH alapján az orvos 1 héttel visszaszámolta a babám? Adatok lent.

Figyelt kérdés

BDP 76,10

OFD 91,98

HC 265,19

AC 243,09

FL 59,42


Ilyenkor mennyi lehet a magzatvíz? Nem mondták meg sajnos.


2017. nov. 3. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem az lenne, hogy most aggódjak vagy másnál is mértek hasonló értékeket a 31. héten. 1500 g körülire becsülték a súlyát.
2017. nov. 3. 20:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, ilyenkor a babák eltérő ütemben fejlődnek már. Azért mert picibb az "átlagnál" még nem fiatalabb a baba. Méret alapján 12-14 hetes korig van értelme terhességi kort számolni.

Plusz meg se tudják pontosan mérni. A súlybecslés is távol áll sokszor a valóságtól. Nekem az egyiket 2100 grammra, a másikat 2200 grammra tippelték, mindkettőt 32 hetesen, első babám több lett mint 3,5, a második kerek 3 kg, mindkettő a kiírt dátum körül született. Pedig tipp alapján nagyobbnak gondolták.

Ja, első babámmal 1 héttel az UH után megjelentem görcsölés miatt az ügyeleten és 1600 grammot tippeltek, hát egy biztos, hogy össze nem ment. :D


A magzatvizet nem tudom de nem is fogják mondani. Az átlagoshoz viszonyítanak, vízzsebet tudnak mérni. Ez alapján lehet átlagos, átlagostól kevesebb vagy több illetve kórosan kevés vagy sok.

2017. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, képzeld tegnap elmentünk még este egy másik orvoshoz is, ott meg 1450 grammot mért. Ő is egy héttel fiatalabbnak látta, viszont ez nem kóros. Szóval ez még nem azt jelenti, hogy be kell feküdnöm mert annyira el van maradva.
2017. nov. 4. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Mihez képest van "lemaradva"? Az átlagos 50-52 centis születési hosszhoz, ami átlag, nem minimum méret. Az én lányom is 48 centivel született, makk egészségesen. :) úgyhogy felesleges emiatt aggódni.
2017. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már 40 cm :)
2017. nov. 4. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!