Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek mennyiben befolyásolják...

Ezek mennyiben befolyásolják a születést? Beindulhat a szülés a rossz körülményektől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ítélkező, gúnyos válaszokat nem szeretnék kapni, most gratulációkat sem fogadnék, ha egy mód van rá. Barátnőm 18 éves, terhes, a következő születésnapját a héten tölti, szülésre 25-ére van kiírva. Anyukája alkoholista, a barátja pedig egy idegbeteg, agresszív gyerek, aki lelkileg folyamatosan terrorizálja, valamint mind a ketten cselédnek nézik őt. Lakásuk két szobás, most akarnak szobát cserélni, de csak a barátnőm pakol és cuccol át egyik szobából a másikba, ő hajolgat, ő emel, ő festi a falat, közben ő főz, szállítja be tálcán a kaját, majd mosogat. A feje fölött állandóan ordítanak mind a ketten és mindketten cigarettáznak. A leletei jók, minden vérképe rendben volt, kérlek ne ijesztgessetek olyanokkal, hogy a baba nem lesz egészséges. Nagyon sokat sír és rohadtul el van keseredve, egyenlőre nem tud eljönni onnan, de rajta vagyunk a dolgon. Nekem Ő a legjobb barátnőm, sajnálom, de szerettem volna, ha nem tartja meg ezt a gyereket, de Ő nem tudta elvetetni, a döntését tiszteletben tartom és érte nagyon becsülöm. A következő lenne a kérdésem, ilyen körülmények mellett, állandó feszültségben, a gyerek folyamatosan szétrúgja őt, a kezével és lábával is nyomja a hasfalát, gondolom nem tetszik neki sem, amit érez és hall, sem az, hogy egy percre nem ülnek le pihenni, szerintetek meddig lehet így kihúzni egyben? Jelenleg a 38. héten vannak. Jól sejtem, hogy a baba nem fogja megvárni a 25-ét?! Egy nagyobb csapkodástól, őrült ordibálástól, vagy lelkileg megviselő fenyegetőzéstől, ijesztgetéstől bármikor beindulhat a szülés?
2017. nov. 6. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kommentár nélkül válaszolni, de hogy tényleg csak a kérdésedre válaszoljak: a 38. héten már bármikor jöhet a bébi. Akár egy nagyobb veszekedéstől, kifakadástól, de magától is. Az már nem koraszülés. Emiatt nem kell aggódnod - kérdés, hogy más miatt igen, de nem ezt kérdezted.
2017. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Előszöris nagyon sajnálom a barátnődet,hogy egy ilyen élethelyzet alakult ki.


A második, hogy ezt igy nem lehet megmondani, mert lehet hogy kihúzza 25-ig, de lehet hogy nem

ami érthető is a körülményeket ismerve.


VISZONT....


Ha egy ilyen környezetbe kimegy a védőnő felmérni a kicsi helyét... hát nem tudom ... lesz egy két tényező ami rosszpont lesz és szerintem gyakran ki fognak hozzá járni. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha tényleg tréé a helyzet otthon és annyira durva mint ahogy leírtad, alkoholista bagós idegbeteg brigád, akkor a barátnőd sürgősen keressen másik lakhatást, mert a gyereket ki fogja emelni abból a környezetből a gyámügy !!!!

2017. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy így válaszoltál! Reménykedtem abban, hogy ez így van.. Nem is értem miért olyan későre vannak kiírva, ráadásul addig még 3 NST-re van időpontja, amiről szintén nem tudtam, hogy ilyen sűrűn kell rá menni, szerintem annak se örül annyira a baba.
2017. nov. 6. 16:53
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Már semmi baja nem lesz a babának, ha megszületik.

Viszont valami más lakhatást sürgősen keresni kell! Mert a védőnő és háziorvos házhoz fog menni, és ha úgy ítélik meg a környezetet, értesíteni fogják a gyámhivatalt. Nagyszülő, bármi normális rokon nem jöhet szóba?

2017. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nincsenek élő rokonai, Anyukája is 60 éves. Nem tudom Ti láttátok e már közelről ilyen embereket, de remekül tudnak szerepelni más emberek előtt, a védőnő előre telefonál, megkérdezi melyik nap jó, mindketten dolgoznak hetente 3 napot, lehet otthon sem lesznek, ha igen, akkor maximum majd addig a többiek lemennek a boltba, ha nem, akkor megjátszák magukat arra a 15 percre. A lakás tiszta és rendezett, hiszen a barátnőm szépen tartja, ahogy csak tudja, nem hiszem, hogy ezért elvennék tőle a gyerekét.. A randalírozás éjszaka van és hajnalban, és délutánonként 5 óra után, nem tudom a védőnő milyen időpontokban érkezik, de azt hiszem nem ezekben az időkben.
2017. nov. 6. 17:34
 6/18 A kérdező kommentje:
Az lenne jó, ha megszületne, legalább ez a fizikai teher leesne róla és ezek szerint baj sem lehetne ebből már.. Remélem már nem marad bent sokáig.
2017. nov. 6. 17:35
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha a szíveden viseled a barátnőd és a gyereke sorst, akkor megakadályozod, hogy a korházból hazamenjen.

A kisbaba veszélyben lesz.

A barátnőd is. Beszéld rá, hogy kérjen segítséget a védőnőtől, vagy a gyámhivataltól. Az a kisbaba nem fog tülélni egy olyan aggressziót, amit most az anyukája kap. Ha a srácot zavarja majd a sírás, nagy eséllyel bántani fogja.

Beszélj a barátnőd lelkére!

2017. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Egészséges lesz a baba, se az ordibálástól, se a stressztől nem lesz semmi baja. Tapasztalat. A 38. héten pedig egészen nyugodtan meg is születhet, nem lesz koraszülött, a nők általában nem a kiírt időpontban szülnek, hanem valamikor a 36.- 41. hét között. Viszont ha már kint van, akkor nem kellene a feje fölött ordibálni, anyatej is elapad a stressztől.
2017. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

"gyerek folyamatosan szétrúgja őt, a kezével és lábával is nyomja a hasfalát"


Hát emiatt azért ne haragudjatok már a babára. Meg az nst miatt sem, az nem azért van hogy a baba szeresse, de az nem is zavarja. Viszont ha mégsem szül meg időben a kiirt naptól minden nap kell menni nst-re.

2017. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Senki nem haragszik a babára, nem azért írtam azt, hanem mert úgy gondolom a baba sem érzi jól magát. Dehogy haragszunk rá..
2017. nov. 6. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!