Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek mennyiben befolyásolják...

Ezek mennyiben befolyásolják a születést? Beindulhat a szülés a rossz körülményektől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ítélkező, gúnyos válaszokat nem szeretnék kapni, most gratulációkat sem fogadnék, ha egy mód van rá. Barátnőm 18 éves, terhes, a következő születésnapját a héten tölti, szülésre 25-ére van kiírva. Anyukája alkoholista, a barátja pedig egy idegbeteg, agresszív gyerek, aki lelkileg folyamatosan terrorizálja, valamint mind a ketten cselédnek nézik őt. Lakásuk két szobás, most akarnak szobát cserélni, de csak a barátnőm pakol és cuccol át egyik szobából a másikba, ő hajolgat, ő emel, ő festi a falat, közben ő főz, szállítja be tálcán a kaját, majd mosogat. A feje fölött állandóan ordítanak mind a ketten és mindketten cigarettáznak. A leletei jók, minden vérképe rendben volt, kérlek ne ijesztgessetek olyanokkal, hogy a baba nem lesz egészséges. Nagyon sokat sír és rohadtul el van keseredve, egyenlőre nem tud eljönni onnan, de rajta vagyunk a dolgon. Nekem Ő a legjobb barátnőm, sajnálom, de szerettem volna, ha nem tartja meg ezt a gyereket, de Ő nem tudta elvetetni, a döntését tiszteletben tartom és érte nagyon becsülöm. A következő lenne a kérdésem, ilyen körülmények mellett, állandó feszültségben, a gyerek folyamatosan szétrúgja őt, a kezével és lábával is nyomja a hasfalát, gondolom nem tetszik neki sem, amit érez és hall, sem az, hogy egy percre nem ülnek le pihenni, szerintetek meddig lehet így kihúzni egyben? Jelenleg a 38. héten vannak. Jól sejtem, hogy a baba nem fogja megvárni a 25-ét?! Egy nagyobb csapkodástól, őrült ordibálástól, vagy lelkileg megviselő fenyegetőzéstől, ijesztgetéstől bármikor beindulhat a szülés?
2017. nov. 6. 16:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
“Ha a szíveden viseled, akkor megakadályozod..” Köszi szépen, nem érzem már így is elég rosszul magam. Az az ő saját otthona, a gyerek ott egy megtűrt személy, próbálom elintézni, hogy legyen hova mennie, de ez nem ilyen gyors és egyszerű. Ráadásul a barátnőm fél a fiútól, szeretném, ha olyan helyre menne, ahol nem talál rájuk. De mint írtam 18 éves. A gyerek nem fogja a babát bántani, van neki már két gyereke, soha nem bántotta őket, az anyjukat viszont jól összeverte párszor. Ha a baba sírni fog, ami zavarja, az a barátnőm hibája lesz a srác szerint, nem a baba hibája. Köszönöm a válaszokat. És nem félek attól, hogy megszületik, pont ezért szurkolok, mert szörnyű nézni, ahogy ekkora hassal kiszolgálja és eltűri őket, mikor egyébként is minden baja van.. Tudom, ki milyen virágot szakít.. Ezért is nem akartam kitérni ezekre, hanem csak azt kérdeztem, hogy a körülményeket tekintve megindulhat e hamarabb a szülés, mint a kiírt időpont.
2017. nov. 6. 18:26
 12/18 anonim ***** válasza:
A legnyugodtabb, ideális körülmények között is ilyenkor bármikor beindulhat egy szülés. De nem értem ebben a helyzetben miért ez a legfontosanb kérdés, sajnos se nem ront, se nem.javit majd a barátnőd helyzetén, illetve inkább rosszabb lesz a szülés után neki is meg a babának is.
2017. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem igen is javítani fog. Mivel most fáj a dereka, a háta, a hasa, 45 kiló, nagyon kicsi, vékony, igazi gyerek alkat még, a gyerek meg 4 kiló, folyamatosan cipeli, nyomja a hólyagját, sántít az egyik lábára is és a többi. Így emelget, így hajolgat, miközben a lábkörmét nem tudja már levágni, székrekedéssel küzd a gyerek egész nap rúgja őt (amit mindenki megért és amiért senki nem haragszik) és még sorolhatnám.. Ezeknek mind vége lesz, tudom, jönnek majd más nehézségek, de azokat nem szó szerint kell majd cipelnie.
2017. nov. 6. 19:13
 14/18 anonim ***** válasza:
Anyaotthon, ilyesmi nem jöhet szoba? A bunko csávóval akar maradni? Ha,most szerezne egy helyet, szülés után már oda mehetne. A baba amúgy azért rúg, mert mindegyik rúg, normális dolog, bár nem mindig kellemes..
2017. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Erre nem tudok egyértelmű választ adni, mert sajnos Ő sem tud, én bízom abban, hogy már nem sok idő és biztos lesz benne, hogy nem akar vele maradni, egyenlőre nem az. Nem így képzelte el az életét, 19 évesen gyereket szülni egy senkiházinak, aztán egyedül maradni. Én nem győzködöm, mert szerintem az nem jó taktika, türelmes vagyok. Nem maradhatnak együtt, ezt már Ő is tudja, 3-4 hónapja még az örökké szót mondogatta, ez már szerencsére nincs, szerintem most készíti magát lélekben arra, hogy elhagyja. De ahhoz a gyereknek is lesz egy két szava, ebben is biztos vagyok. Anyaotthon? De miért ő menjen ilyen helyre? Az az ő háza az anyjával, a fiúnak ahhoz semmi köze. Az anyukája sem fog már sokáig élni szerintem, megjegyzem nem akarja és nem várja a halálát senki, akármilyen is. Akkor inkább befogadjuk a nappalinkba, minthogy otthonba menjen. De nem egyszerű, én is csak 25 vagyok, én is babát várok, albérletben lakunk mi is...
2017. nov. 6. 20:29
 16/18 anonim ***** válasza:
Az anyaotthon nem rossz dolog, nem láttam, hogy van saját háza. Amúgy ezek után nem tudom sajnálni a barátnődet, egy ilyen férget eltart a házában, gyereket csinál vele, igazi önsorsrontó típus.
2017. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Természetesen az Édesanyja háza és Ő, mint gyereke ott élhet vele, az anyuka meg befogadja a házba a gyereke fiúját, volt már ilyen a történelemben. De nem hiszem, hogy neki kéne elmennie a házból. Azért írtam, hogy háza, mert inkább az öve, mint a fiúé, ő fogja örökölni is. Nem is kell sajnálni, azt majd megteszem én. Köszönöm a válaszokat.
2017. nov. 6. 21:38
 18/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de akármilyen nehéz most nagy hassal a dolga, sokkal rosszabb lesz ha megszületik. Most a baba mozgása meg a székrekedés lehet rossznak tűnik nktek de semmi a szülés utáni állapothoz képest. L Sanszos hogy székrekedése, aranyere is lesz, a varratokkal mozogni us alig bir majd, én sima szülés után hetekig vonszoltam magam itthon, sirni tudtam volna annyira rossz volt a gátseb meg az aranyér...plusz ott lesz a baba aki igényli hogy vele legyen, szopjon akár a nap nagy részében is, éjjel lehet nem alszik vagy sokszor ébred, a hormonjai miatt lehet nagyon szarul lesz lelkileg stb. Gondolom neked nincs babád azert gondolod hogy könnyebb lesz ha megszületik. Nem, akkor lesz csak igazán nehéz, hacsak nem k3r segitséget a maguk érdekében. Fizikailag és érzelmileg és agyilag is.
2017. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!