Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire pontosan lehet...

Mennyire pontosan lehet meghatározni a méh méretét terhes nőknél tapintással?

Figyelt kérdés
6 hetes terhesen az ultrahangos vizsgálaton minden rendben volt. A legközelebbi a 12 hetes lesz, addig nincs ultrahangos vizsgálat. Ma léptem bele a 10. hétbe. Tegnap, azaz a 9. hetem utolsó napján az orvosom a rákszűrés után megvizsgált kézi tapintásssal. Ez szerepel a papíron: " lúdtojásnyi méretű felpuhult uterus szabad környezetben". Szerintetek ez így jó? Azt olvastam, hogy a 10. héttől a méh mérete már " női ökölnyi". Vagy a 10. hét legelején (illetve a 9. hét legutolsó napján) ez még nem feltétlenül baj, ha nem így van? Mennyire pontosan lehet meghatározni a méh méretét tapintás alapján?
2017. nov. 14. 12:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem barnázok, nem vérzek, és a terhes tüneteim is megvannak (hányinger, lassú evés, fáradékonyság, stb.).
2017. nov. 14. 12:37
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

A túl sok ultrahang nem tesz jót a babának, szóval jobb, ha manuálisan vizsgál az orvos.


Emellett egyrészt az orvosnak van tapasztalata a méretmeghatározásban (régebben CSAK így állapították meg a méh méretét és nem volt semmi gond vele, másrészt meg ha valami nem stimmelne, akkor az orvos szólt volna.

2017. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mekkora különbség van egy női ököl, meg egy lúdtojás között???


Ne keress ott bajt, ahol nincs. Ne görcsölj minden apróságon.

2017. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Lúdtojás az pont egy nöi ököl méret kb...


Magyarországon sajna eleve rosszul mérnek az orvosok a terhességi hetet.

Mo-n úgy csinálják a legtöbben, hogy megméri a magzatot majd kijelenti, hogy x hétnek megfelelö. Mintha minden ember, minden magzat tök ugyan akkora lenne mindig...

Pedig se az emberek, se a magzatok nem tök egyformák, minden kornak meg van a tól-ig mérete.


Èn Némeotrszágban élek, és itt beírja az utolsó mensit az orvos a gépbe, majd leméri a magzatot, a gép meg egy diagrammon megmutatja, hogy a magzat megfelelö-e az x hétnek. Itt meg van adva hogy x héten 23mm-28mm-ig lehet a magzat...

2017. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerinted, ha volna bármi gond, akkor a doki nem mondta volna???

A méh méretét tapintással nem lehet pontosan meghatározni. Pont azért mondta, hogy lúdtojásnyi, és nem azt, hogy x cm.

2017. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Most egészen megnyugodtam. Igen, persze, tudom, hogy túlaggódom a dolgokat, de éveket vártunk erre a babára, és szeretném, ha most már minden rendben lenne.
2017. nov. 14. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
4, ööö, minden alkalommal úgy mérték nekem itt Magyarországon, mint neked a nagy Németországban. Több orvos, több alkalommal. Ennyit a nagy általánosításodról. Biztos lehetne találni olyan német orvost is, aki "szarul" mér.
2017. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
4: én is azt tapasztalom, hogy az utolsó menzesztől számolnak Magyarországon is. Kivétel, ha nem rendzseres, valakinek pl hónapokig nincs. Akkor a magzat méretéből. De az az általános, hogy a menzeszből számolnak. Nem tudom miért gondolod, hogy másképp van.
2017. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan eleg nagy , a baba tokeletesen elvan benne.:)

Aki most kb 2-3 cm

Legalabbis a lányom 9+4 hetesen 2,59cm volt es ugyan ilyen nag volt a méhem

2017. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Itthon is az utsó mensitől számolják :)
2017. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!