Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szoktatok le terhesség...

Hogyan szoktatok le terhesség alatt a dohányzásról? Mit csináltatok helyette? Mivel tereltétek el a gondolatotokat?

Figyelt kérdés
Tudom, most legszívesebben megköveznétek... De kérlek neee!!! Elég a bűntudat. 14 hetes és 4 napos terhes vagyok, de a cigit egyszerűen nem tudom letenni. Ma elmostam az összes hamutartót, sőt ki is dobtam egyet. A férjem szigorúan kint dohányozhat az erkélyen. Valamivel jobb így, de sokat gondolok rá. Mit tegyek? Ti hogyan csináltátok? Félek, RETTEGEK, hogy valami baja lesz a picinek!!! Ugye, nem??????? SEGÍTSETEK!!! KÖSZÖNÖM!
2008. okt. 23. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A terhességem előtt erősen cigifüggő voltam. Imádtam dohányozni. Amikor kiderült a terhességem azonnal abbahagytam, mert féltettem a babát. Az elvonási tüneteket rengeteg folyadékkal és gyümölccsel enyhítettem. Kb egy hónap múlva már nem is érdekelt a cigi. Megszoktam, hogy nem dohányzok.
2008. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is dohányoztam de mikor pozitivat teszteltünk a férjemmel egyböl leraktam! Nekem 1 hét után kezdett el hiányozni mert én azért cigiztem mert szerettem....

De mikor elkezdett hiányozni csak a babámra gondoltam hogy szegényt mérgezném és nekem ez segitett leszokni hogy kismama vagyok!!:)

Neked is ha hiányzik vagy a cigi akkor inkább olvasgass a a babád után a neten vagy egyél gyümölcsöt!!

A mozdulatokrol nehéz leszokni de hidd el hogy menni fog:D!



9 hetes kismami

2008. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom neked, hogy próbálj meg többféle új dolgot tenni a babád érdekében, írd fel őket egy listára, és törekedj arra, hogy minden nap, mindegyiket ki tudd pipálni!

Pl.: felírod, hogy naponta legalább 2-szer eszel gyümölcsöt, nem gyújtasz rá, sétálsz vacsi után 30 percet,stb, és amikor látod, hogy ez akkor 100%-os, ha mindenütt pipa van, az még jobban motiváló lehet, hogy egyik sem egyszerű, de mindezt a babádért teszed!

Sok sikert és boldog babavárást!

2008. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm uebben a helyzetben volt. Képtelen volt letenni a cigit. Szinte együtt voltunk terhesek, pocakosságom előtt én is cigiztem. Aztán 8 hetesen, mikor kiderült én azonnal letettem a cigit, nagyon könnyen ment,mert én nem is kívántam. A barátnőm nem tette le. Szidtam érte, könyörögtem neki. Nem sokat, napi egy-kát szál cigit szívott. A férje hátamögött, mindenkitő titokban. Júliusban megszült. A kisfia kétoldali nyitott szájjal (nyúlszájjal) és farkastorokkal született. Ezt betudta a ciginek, Soha nem bocsátja meg magának! Édes kicsiny gyermek, annyira tündéri. Már túl van az első műtétjén. Hát senkinek nem kívánom azt, amit ő átélt.

Kérlek, ne dohányozz, a te babádnak sincs káros dolgokra szüksége, ami akadályozná őt az egészséges fejlődésében. Ő még senkinek nem ártott, ő élni akar, te pedig add meg neki az esélyt! És valaki írta: rágcsálj gyümölcsöt, ropogtass répát! És remélem a soraimmal egy életre megundorodsz a cigitől. Nagyon sok kitartást és erőt kívánok! Legfőképpen azt, hogy majd büszke anyukája légy a kicsiny babádnak! Tedd meg érte, kérlek!

2008. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy amikor próbáltam a barátnőmet lebeszélni, akkor mondta a nőgyógyászom, hogy egy bizonyos ideig még nem késő letenni a cigit. Ebben te benne vagy ebben az időintervallumban. És ha nem gyújtasz már ezek után rá, akkor semmi baja nem lesz a kicsibabának! (előző)
2008. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

szerintem 9 hónap nélkülözés semmi ahhoz képest ,hogy a sajá gyermekemet egy életre betegnek lássam a büdös cigi miatt és a saját hülyeségem miatt.hidd el nagyon büszke leszel magadra és jó érzéssel tölt el a tudat,hogy megteszel mindent a gyerkőcödért.és csak akkor vagyunk igazi anyák ha ez így van.

A férjem is leszokott velem együtt.Meg kell tenned.Nincs nagyobb kincs a világon tölle.

És ne szavazd ki azokat akik negativ kritikát írnak,mert én is erőss dohányos voltam és én is elitélem azokat az ANYÁKAT akiknek fontosabb a hóbortjuk,mint a saját gyermekük egészsége.Ezt most nemcsak rád értem ,mert érzem,hogy te nem fogsz már rágyújtani.

Sok sikert és jó egészséget.

2008. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én akkor tudtam megállni, mikor már láttam uh-on, és elképzeltem, ahogy fuldoklik odabent. Nagyon nehéz volt, én nem undorodtam meg a cigitől mint sokan, és most sem undorodom. Többször fordul elő, hogyha stressz ér, már nyúlnék a cigi után, de nem teszem, a babára gondolok. Talán majd akkor lesz kicsit könnyebb, ha érzed mozogni. Írhatnék sok rémtörténetet, mert sajnos személyesen is ismerek olyant, akinek a dohányzás miatt alig két hónapot élt a babája, meg olyant is, akinek úgy tünt semmi kárt nem okozott, de később problémazavaros, vagy hiperaktív gyerek lett. Szeresd azt a kicsi embert, de úgy mint egy külön álló lényt, akit nincs jogod megfosztani az egészséges élettől. Neki ez rosszabb érzés,mintha az arcodba fújnák a füstöt. Sok akaraterőt, és kitartást kívánok! 35 hetes kismama.
2008. okt. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is cigiztem terhesség előtt. Februárban megpróbáltam lerakni a cigit. Akkor 35 napig bírtam, és a családom totál kikészült - prsze velem együtt. Most szeptember 9-én tudtam meg, hogy jön a második babónk. Nem egyik napról a másikra tettem le, hanem folyamatosan csökkentettem és 2 hét után már napok óta csak a reggeli kávéhoz gyújtottam rá fél szálra. Akkor tanácstalan voltam, hogyan tovább. Aztán azt kezdem elképzelni, hogy a 7 éves lányom és a pocakomban lévő második babám szívja azt a cigit, amit én tartok a kezebe. Nagyon durva kép. Ez segített valamelyest és leraktam. De gondolatban ma is rágyújtok naponta talán többször, mint , amikor valóban dohányoztam, és jóleső érzéssel szívom. Tudom, hogy ez önhülyítés, de nekem működik. És nincs lelkiismeretfurdalásom sem.

2008. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólünak (is):

a dohányzás függőséget okoz - ugyanolyan nehéz leszokni róla, mint a kábítószerről.

Nagyon jól tetted, hogy másodszorra fokozatosan szoktál le.

Mindenkinek: ha már sikerült leszoknod, akkor pedig adj hálát magadnak, és igyekezz soha többé visszaszokni.

2008. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én amikor megtudtam hogy gyermeket várok már nem is tudtam rágyújtani,mintha soha nem is cigiztem volna nem kellett erőlködnöm.Elég volt a tudat GYERMEKET VÁROK!!
2008. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!