Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szoktatok le terhesség...

Hogyan szoktatok le terhesség alatt a dohányzásról? Mit csináltatok helyette? Mivel tereltétek el a gondolatotokat?

Figyelt kérdés
Tudom, most legszívesebben megköveznétek... De kérlek neee!!! Elég a bűntudat. 14 hetes és 4 napos terhes vagyok, de a cigit egyszerűen nem tudom letenni. Ma elmostam az összes hamutartót, sőt ki is dobtam egyet. A férjem szigorúan kint dohányozhat az erkélyen. Valamivel jobb így, de sokat gondolok rá. Mit tegyek? Ti hogyan csináltátok? Félek, RETTEGEK, hogy valami baja lesz a picinek!!! Ugye, nem??????? SEGÍTSETEK!!! KÖSZÖNÖM!
2008. okt. 23. 17:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is már 3 hónapos terhes voltam, mikor végre leszoktam a cigiről. Előtte már jóval kevesebbet szívtam, max. 5-6 szálat naponta, de azt nagyon nehéz volt megállnom, hogy annál ne többet, esküszöm, könnyebb volt teljesen leszokni!

Úgy volt, hogy egyik nap elfogyott a cigim és akkor eldöntöttem, hogy nem veszek többet (persze már azelőtt is volt pár ilyen "döntésem, csak azok nem voltak komolyak:) És utána tényleg nem gyújtottam már rá! És annyira nem is volt nehéz, előtte mindig nagyon szenvedtem és akkor max. fél-1 napig bírtam ki.

Amúgy rendeteget rágóztam és tic-tacot ettem, más elterelés nem volt, mert szerencsére utána már nem is kívántam a cigit.

Viszont sajnos 16 kg-ot híztam, amiből 3-4 kg tuti a cigiletételnek köszönhető... :(((

22 hónapos már a kisfiam, kb. fél éve néha-néha (havonta 1-2x) beleszívok pár slukkot egy cigibe, de csak akkor kívánom, ha társaságban vagyok és még egy fél szálat sem tudok elszívni, mert rosszul esik már. Csak az a 2-3 slukk kell :)))

2008. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
nem dohányozz semmiképpen!! gondolj arra, hogy a babád egészsége a legfontosabb. nagyon rosszat tehet neki, de ezt biztos te is tudod!!!! a párodat is szoktasd le, mert a passzív dohányzás is elég rossz hatással van rád is, meg a babára is. hiszen hiába csak az erkélyen cigizik, a szaga és a szennyezőanyagok megtapadnak a ruhájában. és így terhesen nagyon érzékeny az ember!!!!! gondoljatok a babára!! neki sem lenne jó "cigiszagban felnőni"! sok kitartást, sportolj, és kirándulj sokat, sok gyümi, zöldség, és minden rendben lesz! ne aggodj, mert az sem tesz jót a picidnek
2009. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!