Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő kiakadt a telefonban,...

A védőnő kiakadt a telefonban, mert csak 4 kg jött fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


34 hetes vagyok és ma a védőnő kiakadt a telefonban a súlyomra. Szerintem nem kevés és nem is sok. Olvastam itt, hogy másnak is van ekkora súlygyarapodása 34 hetesen. Olyan lelkiismeret furdalásom lett, mintha nem adnám meg a babámnak ami neki jár.

Valószínű kicsit fogytam az elmúlt 8 hónapban, ezért annyi az annyi. Holnap megyünk hozzá a párommal, már gyomorgörcsöm van. Letettem a telefont , sírva fakadtam. Ha megfeszülök sem tudok sokat enni. Pénteken voltunk UH-n, ahol világosan ott a papíron, hogy nem tápanyaghiányos a baba. ( sok haja van egyébként , ennek akkor nagyon megörültünk, mert én is és párom is kopaszak voltunk).


2017. nov. 20. 17:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem ugyanennyiert megdicsert :) Azt mondta nem kell zabalni attol hogy terhes vagyok, es mivel en nem vizesedtem ezert gyakorlatilag csak a baba + egyeb (viz, lepeny) sulyaval lettem tobb a szulesre.
2017. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, a kislanyom eros, 3150-es baba lett, most 3 honapos es megduplazta a sulyat, eros es egeszseges baba. Ne aggodj, a vedonod egy gyoker!! Az enyem mindig elmondta milyen szuper hogy odafigyelek arra hogy ne hizzak el es egeszsegesen etkezem.
2017. nov. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy 4 kg sok vagy kevés, ez egyrészt attól függ, mennyi idö alatt, milyen súllyal indultál, elötte milyen volt a súlyod (normál, túlsúlyos, vagy sovány), hogy fejlödik a baba (az ORVOS szerint).
2017. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hú , most megnyugtattál. Én sem érzem, hogy vizesednék, szerintem ennyi az annyi. Amit írtam a kommentben, hogy a leleten az van, hogy a baba nem tápanyaghiányos, azért van, mert az UH-n kisebbnek látták és indokolttá vált a kontrollt. Viszont az UH-t is szülész- nőgyógyász végezte, nagyon alaposan és összevetette a 2 heti eredményekkel és szemmel láthatóan nőtt. Annyit mondott az orvosnő, hogy kisebb, de nem alultáplált és nem sovány gyerek, én sem vagyok kövér és a párom családjában is a nők kicsik, 150 cm volt az anyja. Szóval, azért fakadtam sírva, mert kellett ez a vizsgálat, hogy a babával minden rendben van-e és olyan érzésem lett, mintha nem táplálnám eléggé. Pedig hidd el nekem, nem éhezek de nem tudok zabálni. Hogy őszinte legyek, én nagyon meglepődtem a reakcióján, mert szerintem is örülni kellett volna neki, hogy nem 10 kg plusz van. Ráadásul bagoly mondta verébnek, ő maga mondta, amikor terhes volt, ő is csak 6 kg-t hízott. Akkor meg miről beszélünk.
2017. nov. 20. 17:25
 5/22 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Normál testalkatról indultam 166 cm 53- 53,5 kg ról. Én úgy érzem normál súlygyarapodás és az orvos sem mondta soha ezt kevésnek.
2017. nov. 20. 17:27
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Ezért utálom ezt az egész felesleges védőnői szolgáltatást!!

Egyik kritizál, mert sokat híztál, másik azért, mert keveset, egyik nyaggat, hogy tápláld már hozzá a babád, másik pont, hogy "letilt" és szoptass erődön felül és még sorolhatnám.

Az én legelső idióta védőnőm nyáron azt tiltotta meg, hogy görögdinnyét egyek, mert attól elhízhatok a benne lévő gyümölcscukor miatt.....hát két pofára faltam a görögdinnyét és láss csodát, a 41. hétre összesen 7 kg jött fel rám.

Ha lehetne lemondanám az egész védőnői időhúsárt, de sajnos már nincs rá lehetőség.

2017. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mi van???? A dinnyétől, hülye ez? Jah hát azért is kaptam, mert az anyatejet cumisüvegből fogom a kicsinek adni. A mellem miatt van sajnos :(

Én kis naív elújságoltam neki, hogy mennyi mindent megvettünk a babának: kiságy összerakva és én hülye elszóltam magam, hogy még cumisüveg hiányzik. Azt mondja, hogy ez úgy sem kell, mert úgyis szoptatni fogok. Mondtam neki, hogy szeretném cumissal adni neki , mert így beszéltük meg a párommal. Szóval, még az sincs, hogy mindenképpen tápszerezni akarom. Párom javasolta, legyen azért itthon tápszer, nehogy éhezzen a gyerek. Sajnos tudom, hogy a védőnővel még csak eztán jön a java. Párom mellettem áll, de nem látja át teljesen a helyzetet. Pl mondja nekem, hogy a védőnő nem tehet semmit, ami igaz. Viszont nekem annyira megkeserítette a terhességem ezalatt az idő alatt. Ha valaki már nem standard, akkor már az baj. Kedves válaszadók ne gondoljátok rólam, hogy egy kötekedős hisztérika vagyok, de most ha valaki csakis és kizárólag ciciztetni akarja a babáját, csak van neki otthon cumisüveg nem?

2017. nov. 20. 17:37
 8/22 A kérdező kommentje:

Én is lemondanám, de nem lehet sajnos. Párom jogász, szóval nincs kiskapu. :( Ő mondta, még csak váltani sem lehet.

Nincs vagy nem lenne baj a 4 kg-val, de azzal vádolt meg, hogy nem eszek rendesen. Jah, amúgy én is faltam a dinnyét, cseresznyét nyáron és nem hogy híztam 26 hetesen, hanem fogytam.

2017. nov. 20. 17:39
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

A 3-as vagyokm ha az orvos szerint a baba jól van, akkor ne foglalkozz a védönövel!


Eleve egy terhesség alatt a baba, méhlepény, magzatvíz, stb - ami a baba "tartozéka" - a szüléskor kb 5-6 kg, ennyi kell a 40. hétig a babára. Hogy az anya súlya is nö valamennyit, az nem feltétlen szükséges, de orvosilag szintén ennyi (5-6 kg)elég, ennél több teljesen fölösleges, természetesen normál alkatú nöt feltételezve. De itt sincs semmiféle szabály, amit be kell tartani, mert minden szervezet más. Az egyetlen, ami nem jó, ha a kismama 20 kg-ot vagy többet hízik, mert az tényleg (el)hízás és arra semmi szükség sincs.


Kellemes babavárást kívánok és ne idegeskedj ilyen ostoma megjegyzések miatt.

2017. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2017. nov. 20. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!