Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő kiakadt a telefonban,...

A védőnő kiakadt a telefonban, mert csak 4 kg jött fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


34 hetes vagyok és ma a védőnő kiakadt a telefonban a súlyomra. Szerintem nem kevés és nem is sok. Olvastam itt, hogy másnak is van ekkora súlygyarapodása 34 hetesen. Olyan lelkiismeret furdalásom lett, mintha nem adnám meg a babámnak ami neki jár.

Valószínű kicsit fogytam az elmúlt 8 hónapban, ezért annyi az annyi. Holnap megyünk hozzá a párommal, már gyomorgörcsöm van. Letettem a telefont , sírva fakadtam. Ha megfeszülök sem tudok sokat enni. Pénteken voltunk UH-n, ahol világosan ott a papíron, hogy nem tápanyaghiányos a baba. ( sok haja van egyébként , ennek akkor nagyon megörültünk, mert én is és párom is kopaszak voltunk).


2017. nov. 20. 17:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Ezek össze-vissza beszélnek. Az én védőnőm meg örvendezik, hogy de jó, hogy nem híztam sokat. Ne foglalkozz vele. Ha az orvos mindent rendben lát, akkor semmi baj, rá hallgass.
2017. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de hát tudjátok hogy van ez. Sajnos 6 hétig és ugye továbbiakban a státuszvizsgálatoknál ő lesz ott. Megkérdezem tőletek én vagyok szerintetek hisztis vagy fújom fel ezt a dolgot? Ilyenkor érzékenyebbek a nők, tudom de nekem tényleg rosszul esett.
2017. nov. 20. 18:05
 13/22 A kérdező kommentje:
Még azt akartam mondani, hogy az igaz, hogy a baba kisebb az orvosok szerint de rendben van vele minden. Azt mondták, maximum nem 3,5 kg lesz, de ez nem baj.
2017. nov. 20. 18:07
 14/22 anonim ***** válasza:
65%
Azért remélem megszoptatod szerencsétlen babádat, mert ezt igazából vele kellene megbeszélned, nem a pároddal és hidd el a baba a cicidet választaná. Ja, amúgy szoptatás nélkül is lógni fog, ha olyan alkat vagy, én nem szoptattam és terhesség végére már lógott. Én fogytam terhesség alatt, a végére kb. 2 kilót, a szüléssel lejött plusz 10 kg, ha valaki túlsúlyos akkor ez nem is baj, de rajtam semmi felesleg nem volt.
2017. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Rám 6 kiló jött fel, 39. hetes vagyok. Normál súlyról indultam. A babát picit nagyobb súlyura is becsülték 1 hete, mint az átlag, fejátmérő, haskörfogat is teljesen normális.

Szerintem picit fogytam a saját súlyomból.


A dokim szerint minden oké, nem baj, ha csak ennyi jött fel rám.

2017. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

#6

Tökéletesen igazad van ! Egyik védőnő dilettánsabb mint a másik. Nagyon kevés kivételtől eltekintve. A legtöbb országban nincs is ilyen szakma. Gondolom azok végzik el többségben, akiknek nincs eszük piacképes diplomához / szakmához, de gyárban nem akarnak dolgozni. Konrétan ismerek egy védőnőt, aki ezért lett ez. Másik szakra nem volt elég pontja. Természetesen ez nem mindenkire igaz, de ahogy elnézem elég sokra. Ami nagyon felháborító eset volt számomra : követelte (!!!) a védőnő a családtól, hogy szabaduljanak meg a fajtatiszta, rendkívül ember barát, jól nevelt cavalier spánieltől, mert jön a baba és márpedig kutya nem való gyerek mellé, lakásba meg főleg nem. El is küldték a nőcit ismerősömék oda, ahova való. Sőt, olyan eset is volt, hogy nem tetszett a védőnőnek a gyerekszoba színe, sőt a neve sem. Qrva sokat képzel magáról némelyikük ... Ami pedig ezt a kérdést illeti, attól hogy valaki terhes, nem kell 10-20 kilót magára zabálnia. Teljesen normális, ha valaki alig hízik, hisz mindenkinek más a genetikája. Anyu sem tudott 6 kg-nál többet hízni még terhesen sem. Pedig nem vont meg soha semmit tőlünk vagyis akkor még magától.

2017. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2kg jott fel most 23hétre, és engem azert cseszett le h sok ez 23 hetesen. Hova hizok.

Mondtam neki h mivel 12hetre fogytam 3 kgot igy 5 jött fel..es nem is all azandekomban direkr hizni. Se nekem se a babának nem egeszseges a nagy hizas

2017. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az eszem megáll komolyan mondom! Nálunk benti cica van és 3 kinti. A benti cicát az első időkben nem engedjük be a babához.

Én is ezt érzem, sokat gondolnak magukról és azt hittem megdicsér a 4 kg-ért, de lecseszett. Hát ez van, elég dilettánsak ez is igaz sajnos. Látjátok, ezért várom a terhességem végét. Én egy problémamentes terhességet tudhatok magam mögött, cukrom is jó lett csak ezek a dolgok keserítik meg kicsit.

2017. nov. 20. 18:52
 19/22 A kérdező kommentje:
A 2 kg egyáltalán nem sok 23 hetesen. Én is kb így álltam, 25 hetesen 1,5 kg volt.
2017. nov. 20. 18:56
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a védőnővel. Én bár 75 kg-ról indultam, de 78,8 kg-val szültem. utána 68 lettem. Cukor miatt csökkentett szénhidrát diétát kellett tartanom. 10 éves a fiam, egy zseni és testileg sem kirívó. Nem sovány, nem kövér, nem alacsony, nem magas. Szemüveges, de örökölte a rövidlátásom. A lényeg, hogy 3 óránként próbálj bekapni valamit, ami jól esik. Akkor a baba szintjei sem esnek le, és a tiéd sem. Gyümölcsöt pedig minden mennyiségben.
2017. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!