Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is fél (t) attól, hogy...

Más is fél (t) attól, hogy csúnya lesz a babája?

Figyelt kérdés

Normális, hogy kb. a 20. héttől ezen aggódok? Persze a legfontosabb, hogy egészséges legyen, és biztos szépnek fogom látni, de egyfolytában azon kattog az agyam, hogy mi van, ha csúnya lesz...


36+4 hetes vagyok.


2017. nov. 24. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Nem nehéz kitalálni.. rátok vagy a nagyszülőkre fog hasonlítani.


Ahogy magatokról vélekedsz, úgy fogsz róla is. A nagyadag hormon pedig majd megszépíti.

2017. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem..én attól féltem nem lesz egészséges. A külső részletkérdés, és különben is, napról napra változnak. Én nagyon csúnya baba és kisgyerek voltam, de tényleg. Most meg már a legtöbb ember szépnek tart. De ott van unokatestvérem, a csodájára jártak milyen szép kisfiú volt, most meg legnagyobb jóindulattal is inkább átlagos.
2017. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az unokaocsem sem hasonlít senkire. :)

Én az első 16 hetet vegigrettegtem, hogy megmarad-e, egészséges lesz-e, aztán volt 4 hét pihi, azóta még ezen aggódok. :)

2017. nov. 24. 19:48
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem ettől.
2017. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Nekem néha megfordult a fejemben az első gyereknél, de úgy komolyabban sosem foglalkoztatott. Inkább azon stresszeltem, hogy egészséges legyen.


Viszont most, hogy a 2. babámat várom, többször is eszembe jut, hogy mi van ha nem lesz majd olyan szép, mint a nővére (aki egy gyönyörű, "porcelánbaba" típusú kiscsaj), és emiatt majd gondjai lesznek az önértékelésével stb. Ám általában minden ilyen gondolatmenet után arra jutok, hogy felesleges ezen előre stresszelni.

Te se görcsölj ilyeneken.

2017. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kapufa minden efféle aggodalom. Hiszem bűn ronda szülőknek is lehet meseszép gyerekük és fordítva. Ahogy az ész is, ez is jól el van osztva, butáknak okos, intelligenseknek ostoba gyerekük is születhet. Nyilván a gének, a szocializáció egy erős konstans, de bebizonyosodott, hogy nem kódolt előre. A külső jegyek persze szignifikánsabbak, de üthet az a kölök a dédanyjára is, akkor is, ha az anyja épp nem túl dekoratív, finoman fogalmazva. Válaszolva a kérdésre: Nem, sosem aggódtam e miatt.
2017. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Nekem ilyen meg sem fordult a fejemben,pedig 2 terhességet hordtam ki. Valahogy ösztönből bennem volt hogy nem lehet csúnya amikor belőlem és a páromból alakul(t) ki..minden szülőbe az van kódolva hogy az ő gyermeke(i) a legszebb(ek)! A második babám az első 1 hétben nagyon gyűrt volt,tényleg kicsit olyan volt mint valami ufo (☺) de én akkor is szépnek láttam hisz az enyém,az életem értelme! És most lassan 3 évvel később valami gyönyörűség. De egyben biztos vagyok: nincs olyan hogy csúnya baba,szerintem minden újszülött,kisbaba szép és cuki ☺
2017. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak abban bíztam, hogy egészséges legyen. Amúgy magunkból kiindulva valahogy tudtam, hogy szép baba lesz. Nem azért mert szépek vagyunk.. nem vagyunk kifejezetten azok... csak jó szemmel nézve is rá lehet jönni, hogy összekombinálva szépike lesz.


Amikor megszületett fél feje be volt dagadva... igazából csufika volt, de napról napra szebb lett és tényleg szépfiú. Nem vagyok elfogult, mert igen is tudom látom milyen, és azt is megmondtam, hogy mikor megszületett csúnya volt. De láttam már csúnya kisbabát. Akkor is, ha a legtöbb igen is szép.


De ettől sose féltem. Nem tartottam fontosnak. Szép vagy csúnya... imádom akármilyen is :)

2017. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Soha eszembe se jutott. Aztan nehany honapos volt, se szempilla, se szemoldok, kopasz es kicsattogott a tejemtol, neztuk az apjaval, olyan volt, mint egy oreg bacsika. 😂 Persze tudtuk, sokat fog valtotni. Gyonyoru 3 eves kislany. Persze vannak "hibai", de szamunkra szep. :)
2017. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!