Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy megcsináltatják a kombinált tesztet a kismamák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyire általános, hogy akár családi indok nélkül is elvégeztetik a kismamák a nem kötelező kombinált tesztet?

Vagy akár az integrált, vagy Prena tesztet?

Természetesen nem 40 közeli életkor miatti veszélyeztetettség miatt indolkolt esetekre gondolok.


Még nem volt genetikai Uh, szóbal nem indokolt, de dokim felhívta a figyelmem ezekre a vizsgálatokra. Nem volt hála istennek egyikünk családjában sem se down, se Patau..se semilyen kromoszóma rendellenesség..se semmi..úgy gondolom megcsinaltatnam a kombinaltat..vagy teljesen felesleges? Ti csináltattok?



2017. nov. 26. 19:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sima rendelésen nem terhessn is figyeltek rám...ha meg tudnám oldani most is járnék sztk-ba, de a beosztásim nem engedi. 12. Hetire sem hívtak vissza , vagy nem mondták, h menni kell? Meglesz a 4 pecsét legalább így is?

Hol van, ahol ennyire nem figyelnek az emberre????

2017. nov. 26. 22:21
 12/17 A kérdező kommentje:

Jah, és persze köszönöm mindenkinek a választ.. Annak is aki szerint nem szükséges. Hiszen minden véleményre kíváncsi vagyok.

Én pénzkidobásnak érzem, de ha nem végeztetem el, akkor lehet bűntudatom lenne, ...nem tudom

2017. nov. 26. 22:25
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

8-as vagyok, a 12 és 18 hetes UH-on voltam, de a 12 hetesen nem volt orvos, a 18 hetesen egy doki nézte, kb. másfél perc alatt letudta, ez nem nyugtatott meg.

Itt a fizetős tesztekről volt szó, nem az Uh vizsgálatokról...

2017. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Mitol lenne buntudatod, Kerdezo? Tudod, hogy mit lehet vele szurni, es milyen pontossaggal? Illetve hogyha kiderul valami, akkor azzal mit lehet kezdeni?
2017. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem csináltattunk semmi fizetőset, mert ha beteg lenne, akkor sem vetettük volna el a babát.
2017. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy álltok hozzá, hogy betegen is mindenképp megtartjátok, akkor ne csináltass. Már hoztatotok egy döntést, véreredmény ide, vagy oda.

Ha nem így álltok hozzá, akkor érdemes, de én csak a DNS alapú tesztekben hiszek (pl.: Prena teszt). Arányszámokkal felesleges latolgatni, mert jó számokkal is lehet beteg a baba, és rosszal is egészséges. A környezetemben mindkettőre volt példa.

2017. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Előre tudható ilyenmértékű genetikai betegséggel nem tartanánk meg.

Természetesen van rengeteg betegség a szűrhetőeken kívül, ugyanúgy szeretnénk, de én úgy gondolom előre tudottan nem szánnék senkinek, leginkább a saját gyerekemnek a mai világban a szükségesnél nehezebb életet. Ráadásul így is túl sok túl beteg ember él. Ez érzéketlennek tűnik, talán az is, de a természetes szelekció ma már az embereknél nem létezik. Egyre kevesebb egészséges ember él, így ezt is örökítjük/örökítik tovább.

Én megpróbálok rendkívül realista módon gondolkodni, ami persze bizonyos döntéseket nem könnyít meg. Annak ellenére,hogy egy egész életében betegségre ítélt babáhiz nem biztos, hogy lenne elég kitartásom, erőm


Ezért van az, hogy még a gyerek előtt döntöttünk a kérdésben, amin az érzelmi nyomásom alatt sem változtathatok(igy beszéltük meg) --- és nincs még eredmény mégis a gondolatra pityergek, hogy a kisbabszemmel történhet ilyen...tehát nem véletlenül előtte kellett ezt a témát tisztázni



Lehet szidni.. Én le merem írni.. Rajtam kívül több 100e nő döntött már így a világban..vélhetően hasonló indokkal.


Aki pedig nem, lásd Szinetárékat, mindenki elítéli (legalábbis sokan) tehát a közvélekedés hasonló, csak senki nem meri kimondani

2017. dec. 2. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!