Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ronthatok ezzel a helyzeten?

Ronthatok ezzel a helyzeten?

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok. A méhlepény állapota 1-2 fokban érett és le is van maradva a mért adatok szerint. Beteg vagyok és muszáj gyógyszert iratnom.

Ártok ezzel a méhlepénynek/babámnak?

Rosszabbodni fog a méhlepény állapota?

Nem tudom mit csináljak,de már antibiotikumra van szükségem,mert zöld váladékot köhögök fel.


2017. dec. 8. 05:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szedj, ha muszáj.

Van, amit szedhet kismama is anélkül, hogy bármilyen veszélyt jelentene.

Inkább gyógyszer, mint gyulladás.

Mielőbbi gyógyulást!

2017. dec. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt kell mérlegelni, hogy a fertőzés vagy a gyógyszer árt többet. Nem fog antibiotikumot írni az orvos úgy, hogy árt a babának, emiatt nem kell aggódni.
2017. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Irt és azt mondta a magzatra káros hatással lehet

Inkább nem váltom ki

Ilyet felírni 😢

2017. dec. 8. 08:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Majdnem minden gyogyszer papirjára rá van irva,de hidd el az orvos tudja mit irhat 1 kismamának és mit nem.
2017. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Végeztél, orvosi egyetemet? Tettél szakvizsgát? Mennyi orvosi tapasztalatod van, hány év? Ha a válasz nem akkor csak szedd a gyógyszert.
2017. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a legtöbb antibiotikum szedhető teljesen nyugodtan terhességben. Igaz , én sem vagyok orvos de azért négy éves egészségügyi főiskola + 15 év kórházi tapasztalatom van. Mindenképp beszedném. Pont ezzel veszélyezteted a gyereket, hogy nem szeded be.
2017. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

figyelj,,amikor 16 hetes voltam tüszős mandulagyulladásom lett, és muszáj volt gyógyszert kapnom. Augmentint kaptam.. lehet hogy igen lehet hogy nem, de a kisfiam asztmás , remélem kinövi, sokan azt mondják bioztos a terhesség alatti gyógyszertől lett beteg a gyerek. 1,5 éves korában jött ki rajta, a hörghuruttal kezdődött. állitólag iskolás korára kinövi,

azt is mondják a szervezetnek kell lebontani nem a babának, pedig szerintem egyes gyógyszerek átmennek a köldökzsinórón. szóval ez lutri !

2017. dec. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az Augmentin más. Azt simán beszedném. Az a baj,hogy ez az orvos egyáltalán nem megbizhato. Olyan gyogyszert is irt fel anno,amit már rég nem forgalmaznak és a gyógyszertárban csak néztek,amikor vittem a receptet....

Nem vagyok orvos,nem végeztem egyetemet,de érzem,hogy nem szabad ezt a gyógyszert szednem.

Inkább a gyógyszerészt és a védönöt megkérdezem,mit csináljak.

2017. dec. 8. 10:26
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsi utolsó válaszoló,nem olvastam el rendesen a válaszod.

Remélem kinövi a gyermeked az asztmát,tudom mennyire rossz.

Én is asztmás vagyok.

Az elözö terhességeimmel én is szedtem Augmentint és semmi baj nem lett belöle,lehet nálatok sem a gyógyszer okozta az asztmát.

2017. dec. 8. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Miert nem egyeztetsz a nogyogyasszal hogy beszedheted-e? Szerintem tobbet artasz egy kezeletlen betegseggel mintha kapsz antibiotikumot. Az en orvosom mindig atnezte az egyetemi jegzyeteit hogy biztosan olyat adjon ami nem art a bebinek.
2017. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!