Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ennyi? Helyzeten a...

Elég ennyi? Helyzeten a tobábbiakban:

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, van kb 300 000ftom amit a babára raknék félre, lenne egy butorozatlan házunk. Gyedre nem vagyok jogosult. Havonta 38000 ftot kapnék de ezt nem tudom viszont hogy a terhesség hanyadik hónapjátol kapom azt. Plusz mèg a párom is dolgozik. Szerintetek meg lehet így élni?

2016. jún. 4. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülés után jár csak a 38ezer körüli összeg, addig nem jár semmi, ha nincs munkád.

A férjed megigényelheti havonta a magzati adókedvezményt (max.10ezer Ft) a 90. naptól. Ha nem vagytok házasok, ez is csak a szülés után lehetséges visszamenőleg az adóbevallásban.


"Szerintetek meg lehet így élni?"

Attól függ, mennyit keres a párod. Ha csak minimálbért, akkor nem, szerintem. A bútorozatlan ház berendezéseit hogyan képzelitek? Lehet arra is elmegy a 300e-ből, és akkor már nehezebb.

Kevés az infó, hogy rendesen lehessen válaszolni.

2016. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg elég sok infó lemaradt.. Mennyit keres a párod? 100ezret? Mert akkor nagyon nehezen fogtok élni. Vagy 600ezret? Mert akkor bősen ellesztek.. 300ezer?

Nekem/ nekünk "csak" 530ezer ment el babára és még csak meg sem született:) És sok mindent kaptunk is.. Ebbe benne a babakocsi, szülés, vizsgálatok, sok-sok holmi a kicsinek...

Ráadásul a kérotok bútorozatlan... Huhh...

Tulajdonképpen itt a párodtól függ minden.. Mert a 38 ezer ft kb talán a havi pelenka adagot tudod biztosítani.. Sajnos..

2016. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Változó h mennyit keres, van amikor 150 000et van amikor 250 000et. A gyes az nem a terhesseg alatt van? Én úgy tudom. Vagy mit kapnèk terhessèg alatt?
2016. jún. 4. 21:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.. Félre érthetően írtam.. Addig volt több mint fél millióba míg nem született meg.. Azóta másfél éves.:)

Csak szerettem volna kijavítani magam:)

2016. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a gyes és a családi pótlékot fogod kapni. Azt csak szülés után. Plusz az egyszeri anyaságit ha első baba! Az 64-65 ezer ft.. Persze azt csak akkor ha megvan a 4 pecséted!

Ezt majd mind el kell intézni az államkincstárnál. De ha megszültél..

2016. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4 pecsét? Bocsi h kérdezek csak nem tudok semmit se erről
2016. jún. 4. 21:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pecsétek miatt kell dokihoz járni de ha jársz rendszeresen kapsz pecsétet így igényelheted az ellátást. Nem kapsz semmit terhesség alatt max amit irtak az adókedvezményt.
2016. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

na, már ott is hagytad a munkahelyed? tényleg képes voltál 2 hetet dolgozni? :D


pedig ha kitartottál volna és végigdolgoztad volna a terhességed, kaphattál volna gyedet...

gyes meg nem jár terhesen, sőt semmi. még munkanélküli sem arra a 2 hétre amit képes voltál munkával tölteni!

2016. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Írtam èn ilyet? Nem hinném... mondjuk értelmezni kéne a szöveget amit írtam... ez egy szimpla kérdés volt... senkinek semmi köze ahhoz, hogy én hogy döntök!
2016. jún. 4. 22:50
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Meg lehet élni, 47 ezer forintból is, ha van kecskéd.



Amúgy persze, ki lehet hozni, csak a színvonal kérdéses. Miért nem mész el dolgozni?

2016. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!