Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki semmit nem szed az...

Ha valaki semmit nem szed az egész terhessége alatt, akkor nem is lehet egészséges gyereke?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert terhesvitaminról szóló kérdéseknél csomó válaszban írják, hogy nyugi, valaki nem szed semmit (csak folsavat, vasat, magnéziumot) és mégis egészséges lesz a babája. Na már most, ha valaki szed vasat, folsavat, magnéziumot, akkor szerintem nem nagyon igaz rá, hogy semmit nem szed. :D Szóval, ha valaki semmit nem szed, tehát ugyanúgy él, mint előtte, nem vesz be se magnéziumot, se folsavat, se vas tablettát, se nem tudom mit, akkor nem lesz egészséges a gyereke? Visszamaradott lesz és beteges? Vagy micsoda?
2017. dec. 13. 15:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
*képes kivenni
2017. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hű, erre nem számítottam. Ezt őszintén írom. Nem gondoltam, hogy ennyi válasz fog érkezni, azt meg pláne nem, hogy ezt fogjátok írni. Nagyon megérte kiírnom ezt a kérdést, köszönöm, hogy válaszoltatok. Én soha életemben nem szedtem gyógyszereket, vitaminokat, nem is nagyon betegeskedtem, de, ha elkaptam az influenzát, akkor mézes grapefruitot kaptam, hársfateát, vastag zoknit és maximum lázcsillapításra valamilyen orvosságot. Most, hogy várandós lettem, a helyi SZTK-ban mondták, hogy szedjek terhesvitamint, és magnéziumot és külön folsavat, és olyan vitamint, amiben omega 3 van, aztán a vérképem (teljesen jó lett) megnézése után még figyelmeztettek, hogy vasat is szedjek. Mondtam, hogy én évek óta iszom olyan gyümölcsből készült levet, aminek magas a vas tartalma és nem érzem szükségét, de nem nagyon örültek ennek a válasznak. Azt is megkérdeztem, hogy a magnéziumot azért kell e szednem (bocsi a hülyeségért) mert nekem fájnak a görcsök, vagy a babámnak, mire mondták, hogy nekem. Mondtam, hogy a saját kényelmem miatt én nem szeretnék plusz egy kapszulát szedni. Megint negatív kritikát kaptam, ezek után azt már nem is akartam, de nem is mertem volna mondani, hogy hetente 4-szer minimum eszem halat, reggelire és főétkezésre is, és teljesen feleslegesnek tartom, hogy olyan vitamint szedjek, ami a halakban megtalálható, ha bevihetem halakkal is. Mindegy. A lényeg a lényeg, hogy ezek szerint nincs (nem feltétlenül van) szükség szedni bármit is. Köszi nektek.
2017. dec. 13. 16:49
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 20 évvel ezelőtt jöttek be a terhesvitaminok Magyarországra és előtte is születtek egészséges csecsemők.
2017. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Hát, én nem tudtam szedni semmit, a vasam korábban is alacsony volt, de most vénásan kell belém önteni, mert a lányom mindent kiszívott belőlem, szóval azért gondold át szerintem. A magnézium elvileg a méh görcsöket enyhíti, segít megtartani a terhességet, mondjuk én ebben nem nagyon hiszek, de az biztos, hogy a magnéziumpotlástol nem lesz bajod. Ja és igen, a baba az mindent kiszív ha egészséges, de neked lesz rossz vitamin, ásványi anyag nélkül. Egészségesen táplálkozni pedig nagyon nehéz manapság, persze nem lehetetlen.
2017. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%
Aki bukósisak nèlkül motorozik, mind beveri a fejèt és belehal? Ne legyèl màr ilyen ostoba. Annyira utàlom az ilyeneket, hogy valaki ezt vagy azt csinàlta és semmi baja nem lett..
2017. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%
Kerdezo, en az egyik valaszolo vagyok. Megértelek, de a magnéziumot viszont jó ha szeded , a gorcsoket nem a fájdalom miatt kell megelozni meg nem kényelem ha nincsenek, hanem segít megelozni a koraszulest es a keményedést. A keményedés méhszájnyíláshoz vezethet.:/ en csak mg-t szedek amúgy meg vasat-vasat előtte is,mert vérszegény vagyok
2017. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A motorozás nem egészen értem, hogy hogy jön ide, de köszi.


Kedves utolsó! Köszönöm, hogy újra írtál. A magnéziumot én is beszedem, amikor keményedik a hasam, vagy tényleg kellemetlen, úgy feszül, de az SZTK-s rendelésen 3*500 mg-ot írtak fel egy napra, ennyit nem fogok szedni, és feleslegesnek érzem azokon a napokon is, amikor nem keményedek. Azóta 3 hetente járok orvoshoz (máshová) soha nem volt még minimálisan sem nyitva a méhszájam, magnézium nélkül sem. De mondom, amikor tényleg kemény, akkor én is be szoktam venni. :)

2017. dec. 13. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!