Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet elmondani a nagy...

Mikor lehet elmondani a nagy hírt?

Figyelt kérdés

Elég sokat próbálkoztunk, mire összejött és szívem szerint világgá kürtölném, hogy 5+3 hetes kismama vagyok.


Karácsonykor együtt lesz a család, a leendő nagyszülők, tuti ajándék lenne nekik, de akkor leszek 6 hetes, még orvos sem látott (januárban megyek).


Szerintetek?


2017. dec. 21. 20:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
En karácsonykor lettem terhes. Kb január első -második hetében derült ki, (nekünk legalábbis) január végén családi eseményen (szülinap) mondtuk el mert senki nem értette, miért nem koccintok az ünnepelt egészségére. Akkor még szívhang sem volt. Aztán lett, velünk egyutt izgult a család. (mi is évekig vartunk a babára). Minden jol alakult. 15honapos a fiunk.
2017. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
Én a férjemen kívül senkinek nem mondtam/mondom a 12.hetig.
2017. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Én nem mondanám el, ezt még nagyon korainak gondolom.

(Főleg nem Karácsonyi ajándékként...)

2017. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%

((Ilyen kérdésnél mindig az jut eszembe, mikor a volt munkatársam mindenkinek elmondta, hogy terhes (még kb meg sem száradt a teszt), rohant táppénzre, pár hét múlva (2-3) meg jött vissza, mert elvetélt... Utána persze mimdekni kérdezgette, hogy hogyhogy újra itt- hát marha élvezetes volt neki napokon át fűvel-fával a rossz hírt is közölni...))


Én még anyukámnak sem mondtam el a 12. hétig, pedig a szomszédban lakik - izgalmas volt, hogy ilyen nagy titkunk van a párommal 😄

#3)

2017. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én elmkndanám

Szerinrem pont ez az idő, amikor sokkal jobban kell figyelned magadra, jő ha a család is. Tud figyelni rád.


Amitől aggődnak a azok, akik nem mindják elm szerintem jobb akkor is, ha a család is tud rola. Tudnak tamogatni, kimélni, vagy csak lelket tartani az emberben. Nem néznek hülyén az emberre, ha "ok nélkül" kiborul..bármi..(szűk családtra, nem idegenekre gondolok, ami nalam a nagymamámékat bennefoglalja)


Szóval én elmondanám

2017. dec. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocs, éjjel van..

*mondanám


Nem javitgatom,szerintem érthető..



Amúgy másoknak pl munkahely.. Szomszéd...( akik esküvőn is voltak) .. Csak a genetikai Uh után mondtuk el

2017. dec. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Persze, én is csak szűk családnak mondanám vagyis anyunak meg a párom szüleinek :)
2017. dec. 22. 06:20
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

15-16 os vagyok



Egyébként szerintem olyanoknak mondd el, akiknek ha baj van azt is mondanád, vagy szeretnéd, hogy tudják...

2017. dec. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 bacsobrigi válasza:

Tavaly a pozitív tesztelés másnapján már bejelentettük a családnak, sajnos túl korai volt a 10. héten elvetéltem. Az ikrek már az 5. héttől nem fejlődtek de kaptam progeszteron gyógyszert, gondolom az miatt késett a vetélés ennyit.

Idén októberben tudtuk meg pont párom születésnapján, hogy ismét babát várunk, mivel úgy számoltuk hogy pont karácsony hetében töltjük a 12 hetet, ezért úgy döntöttünk majd csak Szenteste tudatjuk a családdal. Szerencsére minden rendben volt az ultrahangon, így már nagyon várom a holnapi napot. :) Egyébként tortaostyára került az uh képe és vacsi és ajándékozás után mikor már senki nem vár semmi érdekeset akkor eléjük rakjuk a tortát rajta a képpel.


Szerintem várj legalább addig, amíg elmész ultrahangra és van szívhang is. Tudom nehéz lesz, de annál nagyobb lesz az öröm.


Boldog babavárást!

2017. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!