Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Miért írják több oldalon is ha valaki rosszul van akkor kisebb a vetélés kockázata?

8. Héten vagyok egyszer sem hánytam még, rosszul sem vagyok csak állandóan ehes vagyok és nagyon fájnak a melleim meg a derekam no meg aluszékony is. De hányni még egyszer se. Szoktam olvasni hogy melyik héten milyen vátozások a babával es a mamával. Na ezeken az oldalokon olvastam hogy ha rosszul vagy az csak jó nyugodj meg mert akkor kisebb a vetélés kockazata és ezt valami amerikai kutatás ki is mutatta...stb... tudom hogy nincs mindenki rosszul és nem kell általánositani de azért szerintem nem kellene ilyeneket állitani mert szerintem az ha valaki ni ncs rosszul nem azt jelenti h nagyobb a vetélés kockázata.

2017. dec. 22. 17:16  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Az a helyzet, hogy ez igaz, de csak statisztika, tehát nem azt jelenti, hogy ha valaki jól van akkor az elvetél, hanem csak azt, hogy aki rosszul van némileg kisebb az esélye a vetélésnek.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2017. dec. 22. 17:24 Privát üzenet

Sem az ikerterhességemnél, sem most egy babával nem voltam rosszul. Sőt, szinte semmilyen terhességi tünetem sincs, de a mai uh szerint minden rendben halad.

És nagyon sokan nincsenek rosszul, és nagyon haragszom az általad említett oldalakra, mert az első terhességemnél én is szét aggódtam magam emiatt, és egy csomó magán uh-on voltunk ezért.

Most nem nézegetek ilyeneket és kész. Majd később.

Azért legalább egy mondatban odabiggyeszthetnék, hogy ha mégsincs semmi, az sem baj...

Egyébként tünetekkel is el lehet vetélni. Sőt, valakinek még hetekig megvannak a tünetei egy vetélés után, amíg ki nem ürül a hcg.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2017. dec. 22. 17:30 Privát üzenet
En a statisztikat erositem! Amikor hanytam megszultem, amikor nem, akkor elveteltem!:(

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont 2017. dec. 22. 17:40 Privát üzenet
Én meg pont fordítva: mikor rosszul voltam, elvetéltem, amikor meg kutya bajom sem volt, lett egy gyönyörű, egészséges lányom.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2017. dec. 22. 18:20 Privát üzenet
Kellene tanítani a valoszinűségstámitást az általános iskolában, mert ez így nonszensz, hogy ennyien nem fogják fel mit jelent egy statisztikai adat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2017. dec. 22. 18:53 Privát üzenet
Az elsö öt terhességnél rosszul voltam és elvetéltem, a 6-nál szintén és megmaradt.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2017. dec. 22. 18:58 Privát üzenet
Utolsó előttinek! A rosszullét hiánya maximum az alacsony hormonszintet jelzi előre! Viszont van akire nem hat rosszul a Hcg.... Szóval nem a hányás hiánya miatt kell parázni....

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont 2017. dec. 22. 19:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nekem csak hányás hányinger nincs. Állandó éhség, iszonyú mellfájdalom, puffadás, derékfájás és aluszékonyság. Szóval van minden csak a hányás nincs.

# 8/12Időpont 2017. dec. 22. 20:00 Privát üzenet

Nem igaz, hogy a tünetek hiánya alacsonyabb hormonszintre utal!

Én lombikos vagyok, ezért az elején sokat nézegették a hcg emelkedését.

Az ikreimnél 160.000. valamennyi volt a 8. héten, és semmi tünetem sem volt.

Most harmad annyi hcg-vel indítottam, mint náluk; mégis aluszékonyabb vagyok, és a semmihez képest már volt pár émelygésem.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont 2017. dec. 22. 20:57 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Nálam így volt. Első terhességnél semmi tünet, missed ab lett, 9. héten derült ki, de már egy ideje nem fejlődtek a babák (ikrek lettek volna). Másodiknák a 6. hét után kezdtem borzalmasan rosszul lenni, hánytam a 14. hétig, mint a lakodalmas kutya, egészséges kislány lett belőle.

Barátnőm viszont szó szerint nulla tünettel szintén szült egy egészséges kislányt, és heteken belül szüli a második kislányt, ugyancsak tünet nélkül.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2017. dec. 22. 21:06 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Azt hallotta, hogy terhesség során az émelygés jó jel, és ha van émelygés kisebb a vetélés kockázata. Ez igaz? 5+5 hkm
1 hét késés és egy halvány pozitív teszt után megjött. Kisebb vércsomó jött ki, lehet spontán vetélés?
Tényleg igaz? A dokim szerint örüljek, hogy állandó hányingerem van, mert Czeizel E. szerint kisebb a vetélés esélye annál, aki állandóan rosszul van. De én nem értem, milyen...
2 napos késés, ma reggel vérezni kezdtem, nem túl sok, élénkpiros, kisebb alvadt vér darabokkal. Görcsölés abszolút nincs, enyhe nyomást érzek az alhasamban. Melleim nagyon...
Én nem tudtam, Ti? Most mondta Czeizel professzor, hogy a hányingeres, rosszullétes terhességekben kisebb a vetélés és koraszülés aránya! Tehát ez vígasztalhat mkit, akit...
Véleményetekre, tanácsotokra lenne szükségem! 15 hetes terhes vagyok. Naponta egyszer/többször kisebb alhasi fájdalmaim vannak, valamint fehér folyásom ami kicsit büdös. Ezek...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!