Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti fogyás....

Terhesség alatti fogyás. Mennyire jó/rossz?

Figyelt kérdés
December elején pozitív volt a teszt. December közepe óta folyamatosan hányinger. Hányás nincs csak az érzés. Sok kajától undorodok nem kívánom és nagyon keveseket eszek. Nem direkt hanem mert nem megy le több.
2018. jan. 6. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Semennyire, nagyon sokan fogynak, ennek semmi köze ahhoz, hogy fejlődik a gyerek.

A terhességben napi 200 kalóriával kellene többet enni mint általában, ez egy szelet barna kenyér. De ugye sokan hízó disznóra hizlalják fel magukat, semmi szükség rá.

Nagyon sokan fogynak, köztük én is a 20. héten - 5 kg-nál tartottam és eleve 48 kg voltam a 170 cm-hez. Három és fél kilós babám született.

2018. jan. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az előző terhességemnél 70kg-ról indultam. 92 kg voltam mikor szültem. Majdnem az összes víz volt.

Most viszont 76 kg voltam most 74,5

2018. jan. 7. 00:01
 3/9 A kérdező kommentje:
És 178 cm ha számít. De akkor attól tud szépen fejlődni a magzat.
2018. jan. 7. 00:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Én 300 ról tudtam ;)


De lényegtelen is, nem számolhatja az ember... Nálam kb 2 banán 3 -6 karika zabkeksz/korpovitkeksz kb a többlet.


16 hetes vagyok. 90dkg-ot híztam az első méréshez képest, de előtte úgy, hogy sosem émelyegtem, egyszer szerintem nem a terhesség miatt hánytam.

Az első hivatalos méréskor 2,5 kg-mal mutatott kevesebbet a mérleg felöltözve(otthon fehérneműben méretkezek)mint terhesség előtt.


Teljesen normális.

Én a magam elvárásai szerint 7kg túlsúllyal kezdtem (174 cm 75 kg) testalkatra nekem ez átlagos amúgy, senki,nem gondolná a súlyomat, az orvosok is meglepődnek amikor megmondom, hogy hány kg vagyok..65-68 alatt konkétan a mellem felett a szegycsont felett a bordáim látszanak, rettentő csúnya fotón :( ))


Eddig csak dicsértek, hogy így helyes, innentől számítva. Átlag 30-45 dkg súlygyarapodás kellene...az kb 11 kg összesen..akkor nem fogytam, és nem is híztam..


Szóval ne aggódj... Az elején ez tök normális


Gratula

2018. jan. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első azta most nézam a magasságod / súlyod.. Én 55kg-mal a kórházban kötöttem ki az alacsony súlyom miatt (hajhullás.. Stb) ott hízlaltak...érdekes, hogy a testalakat mennyire számít...


3.

2018. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én (184cm) 82kg-al kezdtem a terhességet, most 20 hetesen 74kg vagyok.

Mostanában maradt abba a nonstop hányás.

2018. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azt elfelejtettem odaírni, hogy a verkepem és a bébivel is minden rendben.
2018. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de csak akkor, ha nem szándékos. Ha normálisan eszel nem kettő helyett, akkor nincs baj :)


Te mivel az elején vagy teljesen normális, hogy fogysz :)


Én is fogytam az elején, nem volt étvágyam, tényleg csak azért ettem, mert tudtam, hogy terhes vagyok. De az is csak pár falat volt. kb 15. héttől jött meg az étvágyam, de nem ettem sokat, nem ettem kettő helyett, sőt sokszor nem is kívántam az ételt, nyár volt és sokat ittam.



13 kg plussz lett a vége. 4kilós babát szültem.


Van aki fogy, van aki hízik független attól, hogy sokat vagy keveset eszik. A szervezet tudja, hogy kell e raktároznia vagy sem.


Egy a lényeg, ha fogysz az nem baj legyetek mindketten egészségesek :)


Boldog babavárást!

2018. jan. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ma is csináltam spenótos carbonarat mert imádom, de nem tudtam megenni. Így maradt az alma meg a tea. Az lemegy. Meg a nyers zöldség.
2018. jan. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!