Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl az amniocentézisen kétsége...

Szilvi01 kérdése:

Túl az amniocentézisen kétségek között?! Milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Röviden tömören: 12 hetesen megcsináltattam a kombinált tesztet. Tarkóredő: 1,9 mm,orcsont: átlagos.

Egyetlen eltérés volt, 1db echogen focus a bal kamrában. Azt mondták semmi jelentősége nincs, majd elmúlik. Hát nem múlt el, sőt 19 hetes ultrahangon már 2db echogen focust láttak. Tovább küldtek genetikára itt 21 hetesen kaptam időpontot, itt már egy intenzív bélárnyék is volt látható a 2 db echogen focus mellett. A genetikus szerint maga az echogén fókusszal nem is lenne gond de az hogy egy intenzív bélárnyék is társul hozzá azt eredményezi, hogy Azt 1-1,5% esély van arra hogy Down-os a babám. Még aznap éltem a magzatvíz levétel lehetőségével. Kb 10 nap van még az eredményig. Most itt rettegek hogy beteg lesz e vagy sem? Az eredményre már majdnem 23 hetes leszek.



2018. jan. 19. 14:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ha nem szaggatok fel vele sebeket, megkérdezhetem hogy milyen rendellenességgel született a gyermeked? Ha nekem is negatív lenne akkor sem biztos hogy nyugodt lennék, hiszen mégis csak ott vannak azok az uh eltérések, tehát valami baja csak van.
2018. jan. 20. 13:24
 12/22 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok hogy rendben legyetek!
2018. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia. Semmi gond. A kisfiam mikro baba . Kisfejűséggel született. Ehhez társul egy komoly agyvelő hiány. Mára már az ő saját véréből is csináltak kromoszóna vizsgálatot ami szintén negatív lett.
2018. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szia! Mikorra ígértek eredményt?
2018. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Aki esetleg olvasná, már múlt héten megkaptam az eredményt, most jutott eszembe, hogy visszaírjak. Negatív lett! Előtte készült egy ultrahang, a bélárnyék eltűnt, a 2 db echogen focus miatt pedig nem kell aggódnom,idővel kinövi,nem jelent genetikai betegséget! Az eredményem negatív lett így megnyugodtam. ÉN mindenkit csak bíztatni tudok hogy ne féljen az amniocentézistől, azóta egy percre eszembe se jut hogy akár beteg is lehetett volna.
2018. febr. 6. 14:37
 16/22 anonim ***** válasza:
76%
Gratulálok :) Akkor most már boldog babavárást :)
2018. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy jelentkeztél és nagyon örülök, hogy minden rendben a picivel! Minden jót kívánok.
2018. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
örülök hogy rendben van a baba :)
2018. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Aki esetleg olvasná. Június 5-én megszületett a kislányom, teljesen egészséges. Nem down kóros. Semmilyen fejlődési rendellenessége nincsen. Egy kis szívzöreje van de alig hallható, nem is kell vele menni sehova, pár hét és kinövi.
2018. jún. 22. 13:03
 20/22 anonim ***** válasza:
Gratulálok a pici lányhoz :)
2018. jún. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!