Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor essek teherbe?

Mikor essek teherbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal áprilisban tervezünk neki állni a baba projectnek. Április legelején és legvégén lesz termékeny időszakom. Érdeklődni szeretnék, hogy mit javasoltok, mikor ideálisabb, ha esetleg első próbálkozásra sikerülne. Május végére foglaltunk egy pár napos nyaralást külföldön, de korábban vélhetően volt egy terhességem (nagyon halványan pozitív teszt, másnap erős alhasi görcs, migrén, hányinger), így tartok tőle, hogy esetleg gondok lehetnek a megtapadással.(Azóta már voltam kivizsgálásokon is, vérvétel, nőgyógyász, kardiológus, stb. Elvileg nincs akadálya a terhességnek.) Így ebből a szemszögből gondolom biztonságosabb minél több hetes terhesen elundulni kirándulni. Másik oldalról fontos lenne, hogy június közepéig el tudjam húzni a munkahelyemen a bejelentést, de nem tudom, mekkora pocakra, esetleg mekkora rosszullátekre számíthat az ember. Ti mit tennétek?

2018. jan. 21. 08:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ennyire következetesnek lenni. Meg fog lepni, de elenyésző azok száma akik egy csettintésre terhesek lesznek.

Esetedben inkább júniusban kezdenék el próbálkozni, mivel írod hogy a munkahelyen addig elhúznád a bejelentést. Ez a 2 hónap nem oszt nem szoroz.

2018. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Semmi pocakod nem lesz júni közepén még, első trimeszterben leszel. Az utazás szempontjából sztem tökmindegy. Ha hányós leszel, akkor mondjuk esélyesen nem lesz egy nagy élmény.
2018. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Tudom, hogy sok esélye van annak, hogy nem elsőre sikerül, de pont annyi embert ismerek, akiknek fél év/1év próbálkozás után jött össze a baba, mint ahánynak első próbálkozásra, sőt, olyat is, akinek hivatalosan nem lehet gyereke és mindjárt szül. Ezért szeretnék következetes lenni és mindenre gondolni. A dátumnak jelentősége van, persze ha nem jön össze, akkor nincs mit tenni, de azért próba szerencse. Lehet, hogy hülyeség így rátervezni, de úgy vagyok vele, hogy inkább túl körültekintőek legyünk, mint elhamarkodottak, ezért agyalok ilyesmiken.
2018. jan. 21. 09:00
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez nem varázsütésre megy àm kedves kerdezo,hogy akkor aprilisban nekiallunk aztan majusra terhes is vagyok....Szerintem ez a ritkabbik verzio....En sosem szedtem semmit megis 4 honap volt mire teherbe estem raadasul ugy,hogy folyamatosan sexeltunk....De hajrà,sikeruljon...
2018. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, mint ahogy az első kommentben is kifejtettem, tudom, hogy nem varázsütésre megy, de ha én épp abba a táborba tartozom, hogy mégis, akkor gondoljak erre is. A kérdésben is írtam, hogy volt már pozitív tesztem, védekezés mellett, közepesen esélyes időszakban történt egyszeri együttlétnél, így ebből esélyesnek tartom, hogy talán elsőnek besikerül, ezért merült fel bennem egyáltalán a kérdés.
2018. jan. 21. 09:54
 6/19 A kérdező kommentje:
És nem is az a kérdés, kedves utolsó, hogy mire számítsak, mennyi idő után várható pozitív teszt, hanem, hanem hogy HA, ESETLEG elsőnek sikerül, akkor azok függbényében, hogy elutazunk, és a munkahelyemre is gondolnom kell, tapasztalatok alapján melyik a jobb dátum. Kedves tőletek, hogy veszitek a fáradtságot, hogy válaszoljatok, de 29 éves felnőtt nő vagyok, teljesen fel vagyok világosulva a gyermeknemzés lehetőségeiről, és akadályairól, épp ezért kérdezem AZT, hogy érdemes-e így elindulni nyaralni, vagy esetleg mekkora pocakra számíthat az ember, HA... Azzal, hogy ki hány hónap után esett teherbe, jelenleg nem leszek okosabb.
2018. jan. 21. 10:24
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Xd. Felnott no. Oke. Akkor szexelj ea egyszercsak terhes leszel. De legyen aprilis 2. Szerintem akkor erdemes. Az egy olyan jo kis.datum. h megfoganj. Ha meg nem akkor nem xd. Milyen kerdes ez....
2018. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem senki nem kényszerített rá, hogy válaszolj. Ide jössz, személyeskedsz egy vadidegennel,látatlanban, hülyének nézel, miközben te nem tudsz értelmezni egy egyszerű kérdést sem, és csak egy tizenévesekre jellemző "XD" re futja, miközben azon szórakozol, hogy 29 évesen felnőttnek merem nevezni önmagam :) Azt hiszem, hogy tapasztalatlanságból adódó (szerinted) hülye kérdés ide, vagy oda, máris értelmesebb anyja leszek a gyermekemnek, bármikor is jön össze a baba.
2018. jan. 21. 11:32
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
" A párommal áprilisban tervezünk neki állni a baba projectnek. Április legelején és legvégén lesz termékeny időszakom. Érdeklődni szeretnék, hogy mit javasoltok, mikor ideálisabb, ha esetleg első próbálkozásra sikerülne. Május végére foglaltunk egy pár napos nyaralást külföldön" Gondolkodj mar te felnott no,mekkora hasad lehetne majusban ha apirilisban meg is fogan...jezuaom:D vicckategoriaba kellett volna irnod inkabb....
2018. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tényleg minden rosszindulat nélkül: valószínűleg teljesen mindegy, mert olyan szinten vagy rágörcsölve a témára, hogy nagy eséllyel nem fog elsőre összejönni.

El nem tudom képzelni, milyen jelentősége lehet a dátumnak a teherbeesés szempontjából! Valami évfordulóhoz kötődik netán? Megismerkedés, házassági évforduló, valamelyikőtök születésnapján kéne születni a babának? Hallottam már ilyenről, nem hiszem, hogy egyedi lenne. De azért ez általában csak véletlenül szokott sikerülni. Megtervezni nemigen lehet.

Kicsit lazítanod kéne inkább. Jelenleg valóban projektnek tekinted az egészet, és ez baj.

2018. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!