Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor essek teherbe?

Mikor essek teherbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal áprilisban tervezünk neki állni a baba projectnek. Április legelején és legvégén lesz termékeny időszakom. Érdeklődni szeretnék, hogy mit javasoltok, mikor ideálisabb, ha esetleg első próbálkozásra sikerülne. Május végére foglaltunk egy pár napos nyaralást külföldön, de korábban vélhetően volt egy terhességem (nagyon halványan pozitív teszt, másnap erős alhasi görcs, migrén, hányinger), így tartok tőle, hogy esetleg gondok lehetnek a megtapadással.(Azóta már voltam kivizsgálásokon is, vérvétel, nőgyógyász, kardiológus, stb. Elvileg nincs akadálya a terhességnek.) Így ebből a szemszögből gondolom biztonságosabb minél több hetes terhesen elundulni kirándulni. Másik oldalról fontos lenne, hogy június közepéig el tudjam húzni a munkahelyemen a bejelentést, de nem tudom, mekkora pocakra, esetleg mekkora rosszullátekre számíthat az ember. Ti mit tennétek?

2018. jan. 21. 08:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9 :)

Úgy látom, ma nagyon nehéz a szövegértelmezés, de segítek :)

Tehát: HA (ismétlem, úgy 5-ik alkalommal... HA) április elején tegyük fel, hogy megfogan egy baba. Tegyük fel, hogy éppen április 2-án, mert állítólag az a legjobb időpont ugyebár... :)

Nos, számoljunk együtt, bár ugye elvileg itt én vagyok a hülye, de sebaj. Szóval : április 2- május 2. NÉGY HÉT.

Számoljunk tovább: május 2-június 2. NYOLC HÉT.

Az alap kérdés figyelmesen elolvasva láthatjuk, hogy szerepelt benne, hogy június közepéig ( a gyengébbek kedvéért június 15-ig mondjuk, tehát TÍZ HÉTIG) nem szeretném, hogy kiderüljön, de mivel sosem voltam még 10 hetes terhes, nem tudom, hogy nagyobb pocakra hajlammal lehet-e addig titkolni HA....?


# 10 Megértem azokat, akiknek úgy jön át, hogy túlzott projectnek veszem, de ez legyen életem legnagyobb bűne. Már hónapok óta szeretnénk babát, de azért kell várnunk, mert akkor kapok a munkahelyen státuszt, amire évek óta várok. A másik dátum azért fontos, mert a nagymámamám elég beteges, de a legnagyobb vágya, hogy megélje még a dédi születését. Mamának januárban van a születésnapja és legyek hülye, de én megpróbálom neki ezt megadni.


Aki még mindig nem érti a kérdést, annak utoljára leegyszerűsíteném:

Adott esetben, 4, vagy 8 hetes terhesen kell-e aggódni külföldi utazás miatt?


Egy terhességet legrosszabb esetben lehet-e 10-12 hetes koráig eltitkolni?


Szerintem azért nem olyan nagyon buta kérdések ezek, a körülmény, hogy mi miatt kérdezem, az pedig az én dolgom. Aki nem ért egyet a gondolatmenetemmel, az nyugodtan foglalkozzon a saját életével az idő alatt még nem témába vágóan nekem körmöl.

2018. jan. 21. 15:12
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok. Látszani ahogy mondtam, még semmiképp nem fog, de ha mondjuk végighányod az első 12 hetet, ahogy tettem azt pl. én, akkor titkolni se igazán fogod tudni.
2018. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hat te olyan hulye vagy mint ennyire a kerdesedbol is latszik. 10heesen mi a franc latszodna. Inkabb amiatt aggodnal,.hogy hanysz majd mint a lakodalmas. Jah.. ez fel se merult.... Aprilis eleje vagy vege.... Teljesen mindegy. Ilyen szintu gorcsolesnel ... Igencsak eros az a HA!!!! Hatodszorra is leirva. Ne faradj. Neked mar csak a hetediket kell leirnod...
2018. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13 édesem, feldobod a napom :)


A te esetedre szokták mondani, hogy: szólnék neki, hogy milyen hülye, de félek, hogy pont ezért nem értené meg"


#12 köszönöm szépen a választ ismét! :)

2018. jan. 21. 16:22
 15/19 anonim ***** válasza:

Hányni a klasszikusan a 6-tól 12-13. hétig szoktak, a has pedig a 14-16 látszódik. De van, akinem hány és van, aki később vagy korábban kezdi és van, aki végig... és van aki annyira puffad, hogy már az elején kérdezgetik tőle, másnak meg a szülőszobán sem hiszik el.

Ha a tervek, főleg munkahely, fotosabbak és biztosra akarsz menni, álljatok neki utána.

2018. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Április 1-jén és 3-án voltunk együtt, 22-én teszteltem pozitívat.

Azóta pedig két kolléganőm is elhagyta a 12-ik hetet a terhességében, mindkettőről bőven előtte találgatták már, hogy kismama, mert egyértelműen látszott a pocak.

Ennyit a nyálverős okoskodásról, nagyon hasznosak voltak.

2018. ápr. 27. 14:18
 17/19 anonim ***** válasza:
Tapsvihar neked. Legy boldog. Ostoba
2018. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Gratulálok :) Remélhetőleg titkolni is sikerül, amíg szeretnéd.

Itt amúgy azt tudják kicsit nehezen elképzelni a válaszolók, hogy nem mindenki esik nehezen teherbe... ne vedd nagyon a szívedre a beszólásokat, csak másnak nehezebben jön, és talán rosszul esik nekik, hogy látják, hogy valakinek meg kb. egy gondolatra sikerül a baba.

2018. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Akkor jobb kedvet kívánok.

Kb. ennyire látszódik a terhes has az első hónapokban.

[link]

Ha találgatás volt, akkor vagy puffadt vagy hányt vagy hízott vagy rögtön kismama ruhákban járt vagy megsúgta valakinek, aki "nem adta tovább". Én a második gyereknél, lévén minden jobban kinyúlva, már a pozitív tesztnél terheshasat produkáltam a puffadástól, és kb. a 16. hétig maradt is a méret, és csak utána nőtt a gyerektől.

2018. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!