Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme Babafészket...

Van értelme Babafészket venni? Mi az ami teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
14.hétbe vagyok és ahogy nézelődöm annyi olyan dolog van amiről nem igaz tudom hogy biztosan kell-e majd. Egyébként augusztus elejére vagyok kiírva. Sokat látom hogy reklámozzák ezt a Babafészket és nem tudom hogy ennek van-e értelme. Köszi előre is.

2018. jan. 29. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem mindenről megoszlik a vélemény mi az ami felesleges de lehet kapott valaki olyat és szerették.

A babafészek szerintem felesleges egy plédbe is betekerheted a babád. A kórházba is ugy lesz.

Miket néztél ki amiről nem tudod kéne venni vagy sem?

Amúgy gyerek függő is mert pl pelenkázót az első gyereknél még másfél évesen is bőven használtuk most a kicsi 7 hónapos de lehetetlen pelenkázni így inkább a földön szoktam.

2018. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 babyboom567 ***** válasza:
70%
Nekünk is a pelenkázó volt felesleges.
2018. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám készített, de felesleges. Ha van kismamapárnád félbehajtod megkötöd és abba is beleteheted, ha raksz rá egy plédet.


Nekünk ami fölösleges volt. Babaágynemű... nem tetszik a takarója, vastag, merev. Nem is használjuk. A rácsvédő csak a az ágy legfelső szintjén használható (rövidek a kötőkék) Nyilván ezt mindenki vesz, de meg kell nézni milyet. Én neten rendeltem így nem néztem meg milyen és mekkora.


Hűthető rágóka... egyet se vettem 15 van.. mindenki azt vesz ajándékba és a gyerek egyiket sem használja.


Babakádból nagyot érdemes venni, mert a kicsit hamar kinövi kb 2-3 hónap és mivel nem ül fekve csak a lábát veri szét benne, mi átraktuk nagy kába. (Tehát drágát fölös venni)


Cumisüveg... ebből érdemes nem venni csak egy egy darabot, mert nem mindegyik félét fogadja el a baba. Pl az én babám aventestől majdnem megfulladt, neki abból nagoyn jött, a mamos lapítottja nem tetszett neki, a Tommee Tippee jött be neki cumiból is. (kismama rendezvényeken ajándékcsomagban volt. Szerencsére így egyet sem vettem, csak mikor már tudtam melyiket fogadja el. Jó esetben anyatejes lesz, de egy cumisüveg mindig jó, ha van kéznél.


56-os ruhákból nem szabad sokat venni, nagyon hamar kinövik. Nagy átlagban 2-3 hét.


Amit mi nem használtunk: Pólók... hiába van body alatt... felcsúszik és én utálom :D


Amiből meg sokat kell venni az a textilpelus, vékony vastag. Minimum 15 darab. Én ezen felül vettem még vagy 6-ot. Nem hittem el, hogy fog ennyi kelleni, de kell.


Pólya... mi kaptunk, gyerek utálta, ráadásul nyári baba. Fölös kiadás, egy pléd is megteszi.


Játékok.... fél évesem van, egyenlőre mindent csak rág és szopogat. Vettem ugyan fél évesnek való játékot ami fejlesztő, de még kicsi hozzá és a sok nyállal csak tönkreteszi, leáztatja a matricát róla.

Nekünk amik bejöttek, plüss színes labda ami csörög, mamnak 3 ágú rágókája, puha pancsi kocka, pancsi könyv.

Amíg csak rág és szopogat drága vackot nem érdemes adni neki, így ráér a vásárlás. Esetleg a gumis építőkocka lehet még jópofa :D


De ez mind az én tapasztalatom és meglátásom.


Minden baba más és a szülők sok olyat vesznek ami csak nekik tetszik, de nem fogják használni. Nekem sok dolgot mondott a barátnőm, hogy nem használták fölös, nekem tetszett akartam megvettem és nem használjuk :D Sajnos ez ilyen :)


Természetesen minél több tapasztalatot olvasol a miértekkel együtt, annál könnyebben tudod eldönteni megvedd vagy ne.


Pelustéma. kb 140 pelus fogy el mire a 3-as pelushoz ér az ember. Nekem hasznos infó volt, mi 2-es pelussal kezdtünk. (akinek várhatóan picike 3kg és az alatti babája lesz annak érdemes 1-es pelust is venni) Szóval abból sem kell hú de bevásárolni :)


Ágy fölé forgóka.. 3 hónapos korig szerintem fel sem tűnt neki.. Utána meg elérte ás rángatta. Ismerősöknél több baba el is törte :D Szerintem az is nagyon felesleges. Én pl nem vagyok híve annak, hogy a kiságyában játszon. Tanulja meg, hogy ott alvás van :) De ez megint csak az én véleményem :)


Na hát hirtelen ennyi :D


Sok sikert és jegyezd meg, azért mert más babának valami nem jött be, lehet a te babádnak tetszeni fog :) Tudom ez nem segít :D

2018. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még tapasztalatlan vagyok e téren.

Ezekről még nem tudtam eldönteni valóban kell e: légzesfigyelő és bébiőr. Egyébként egy szobábán fogunk aludni a babával.

Sokan írták hogy a baldachin is felesleges. Valóban megoszlanak a vélemények mindenről.

2018. jan. 29. 17:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Huuu 3-as!!! Köszi szépen hogy ilyen jól leirtad! 😊😊👍
2018. jan. 29. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:

A 3as tényleg nagyon jókat írt.

Nekem ami még eszembe jutott a hálózsák.Én nem szeretem.Régen volt angolpólya, na azt nagyon szerettem/kórházban itt abban vannak a picik\de sehol nem kaptam.

Ami még nekem nagy segítség az adamo hinta.Újszülött kortól használható.

Ja!És ha fogzik vagy kezdődik az ételek bevezetése, rengeteg szakálka, előke, nyálkendö.Napi 5 biztos használatban van.Praktikus a műanyag hátú de elég zörgős és merevebb mint a sima.

2018. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges.

A 3-as válaszoló jókat ír.

Kiskádból mi véletlenül egy nagyot fogtunk meg, na azt nem nőtte ki a fiam. Mire kicsi lett volna hosszban, rég felült. Nyilván áttettem a nagy kádba is de nem a kiskád mérete miatt. Kb 1 évig volt használatban.



Erről jut eszembe, babaágynemű. Hát nekem a fiam 1 hetesen is lerúgta magáról a takarót, így hát elmentünk hálózsákot venni. A kicsinél fel sem merült, hogy ne hálózsákban altassam. De elvileg van baba aki nem szereti. Amúgy a rácsvédővel mi is úgy jártunk, hogy ahogy lejjebb került az ágy, nem lehetett használni. A párna meg hát veszélyes.



Bébiőrt mi vettünk mert olyan a lakás elrendezése hogy féltünk, hogy a nagytesó hamarabb kel fel mint mi. De nektek felesleges szerintem.. légzésfigyelő nekem fontos de használtan is lehet azt venni, nem kell több tízezret kiadni érte. Bérelni is lehet ha úgy kényelmesebb de szerintem használtan jobban megéri.


Még a mellszívó egy olyan dolog, hogy ahhoz nagy kiadás, hogy "vegyük meg előre". Én vettem egy kézit de megbántam, elektromosat vettem, mert kiderült hogy kell, a kézi meg használaton kívül maradt. Ó sokminden van..


Aztán nyilván kis tétel, de vízhőmérő.. én nem várom meg mire beáll rajta az eredmény, hamarabb dugom a vízbe a könyököm.

Nem megbízható homloklázmérő: ennek utánajárhattam volna melyiket érdemes megvenni, kifogtam egy olyat ami összevissza mér.

Kádba bármi nyavalya - engem hátráltat a baba megmosásában, ha szivacs vagy akármi van alatta. Inkább tartom az egyik kezemmel, a másikkal meg mosom.

Tetrakifogó max nyári takarónak ment el.

Ruhákkal viccesen jártunk, 1. babámnak vettünk 50-est és akkor kicsi volt már, mikor hazahoztuk. 2. babának nem vettünk erre 48 centivel született. Na de apa elment venni. Így is azt gondolom, hogy előre felesleges.

Hirtelen nem jut több az eszembe. De azt tudom hogy mi nagyon sok felesleges dolgot összevásároltunk.

2018. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egy szobában aludtunk, és alszunk még mindig (18 hónapos). Babaőr max. akkor, ha nagy a lakás/ház, és napközben míg ő alszik, te a konyhában főzöl, és nem hallanád meg. Légzésfigyelőt én biztos vennék, pedig együtt alvásnál elvileg nem "kell", de ha vesztek, egy életmentő tanfolyamra is el kellene mennetek, hogy tudjátok mi a teendő, ha baj van.
2018. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Baladchin a fotókon jól mutat de ennyi...

Fölösleges ágyneműszettet venni. Párna nem kell a babának nem tesz jót az ágyrácsvédőt kb 4 hónapig használjátok utána lejebb kell tenni az ágyat úgyis ott meg már nem tudod rögzíteni. Takarónak meg jobb e pihepuha wellsoft vagy bébiplüss ki minek hívja takaró vagy hálózsák.

Bébiőr akkor kell ha nagy alapterület van pl két szintes ház de egy 2 szobás panelba fölösleges.

Légzésfigyelő kell de jó ha tudod mit tegyél ha riaszt erre tanfolyam is van.

Kiságyból ha újra venném elég lenne egy egyszerűbb 60*120 mert a fiam kb 20 hónaposan leesésgátlós nagyágyon 90*200ason alszik hiába volt 70*140es kiságya és az üzletben azt mondták 6 éves koráig jó lesz...

etetőszéket ha újra vennék ikea antilopot vennèk. Egyszerű könnyen tisztítható és stabil és olcsó. Jelenkeg egy drága pegperego van ami tele rejtett zugokkal ahova a kaja is belemeht.

Babakocsit úgy érdemes venni hogy úgyis mikor ül akkor rájössz hogy elég egy kisebb könnyebb babakocsi. Hiába vettetek 3:1ben kocsit...

2018. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

3-as vagyok továbbra is :D


Légzésfigyelő, nekünk volt kaptunk, de nem használtuk. Egy ágyban aludtunk ott egyik fajta sem működik, sőt babaöbölnél semmi mivel hozzáér a mi ágyunkhoz. Ha külön alszik jól jöhet.


A többiek is jókat írnak :D


Nekem van 3 hálózsákom, de a gyerek utálja.. már annyit mozog, hogy csak sírt, ha nem tudott átfordulni :D De az első hónapban jól működik.


Nyálkendőből tényleg sok kell, én bevallom utálom a nejlon hátuljúakat. A simák nagyon jók vastagok általában és patentos a legjobb, azt nehezebben tépi ki a nyakából.


A kókusz matrac... na hát nekünk az van, de mióta raktam rá egy plussz vékonyabb szivacsot is jobban alszik. Nem szereti, mert nagyon kemény. De nyilván ez is azóta mióta forog :D


Illetve akinek még kicsi babája van üzenem, ha a baba sokszor felkel rácsos ágyban éjjel és már kúszik mászik forog, akkor érdemes egy matrac a földre és azon aludjon. Nem esik nagyot és nem üti bele magát semmibe ami miatt felkelne :D Kérdező ez neked majd későbbi infónak :D



Bébiőr tényleg csak nagy házba kell.


Lázmérőnek digitális a legjobb szerintem.. van fül-homlok digitális is nekünk, de én azt nem érzem megbízhatónak.


Az első hónapban mi is csak kézben tartva fürdettük, ráadásul hason, mert háton ordított.. aztán sikerült hason szivacsra rakni. Pár hét után ment a háton szivacson így pacsálhatott is :D Már el se bírnám fél kézzel :D De az elején tényleg lehet fölösleges a biztonsági szivacs.


Éjjeli fény ami eszembe jutott.... hát erről lehetne vitázni. Én azon a véleményen vagyok, hogy az emberi szervezet a legjobban sötétben tud pihenni. Bizonyos sejtek is csak sötétben indulnak be. Babáknak is jobb, ha megszokják a sötét és világos éjjel és nappal történést. Szóval nálunk van, de csak játszani napközben vagy esti altatás előtt. Pelenkázásnál kis lámpa, etetés sötétben is megy, ha nagy zűr van nagy lámpa.


De persze mindenki úgy csinálja ahogy szeretné :)


Na jó megint regényt írtam :D De jó érzés kicsit újra átélni a tervezgetést már tapasztalt fejjel :D Fele ennyit se fogok költeni a kistesóra :D

2018. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!