Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinél sértődés a...

Volt valakinél sértődés a család részéről, mert nem akartuk, hogy azonnal mindenki jöjjön látogatni?

Figyelt kérdés

Hamarosan érkezik a kisfiunk, ezért lassan tisztázni kellene a családdal hogy is legyen a látogatás.

A férjemmel úgy érezzük, nem szeretnénk, ha mindenki rögtön jönne.

Egyik nagyszülő rögtön a szules indulásakor jönni szeretne, de én ezt nagyon nem szeretném..

Érzett valaki így? Hogy kommunikálta ezt a család felé úgy, hogy ne legyen sértődés?


2018. jan. 30. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Azt sem szeretnéd, hogy a kórházba bemenjenek megnezni a picit? Miután hazamentetek, nyugodtan tisztázzák, hogy nem szeretnétek, ha mindenki egyből odacsodulne hozzátok, aki normális megertik. Bár nekem azzal, hogy a legközelebbi csaladtagok eljojjenek, nem lenne semmi bajom, sőt.
2018. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Ugye most mindenki veletek örül, hogy végre gyermek születik.


Kérdés, hogy késöbb te mit vársz el a nagyszülöktöl?


Sajnos azt látom, hogy rengeteg szülö(föleg a nök), nem akarnak az elsö hetekben senkit sem ott látni. De aztán mikor a gyerek nagyobb, jól esne neki, ha nagyszülö többet ott lenne, ha nagyszülö a tesó születésekkor rögtön ugrana, ha az anya dolgozni megy a nagyszülö vigyázna a gyerekekre... Viszont akkor meg már a nagyszülönek nincsen kedve mindig ugrándozni a szülök kedve szerint...


Èn azt látom, hogy a születéskor eltoljátok a nagyszülöket, majd mikor a 10 éves a gyerek azon nyavajogtok, hogy bezzeg a nagyszülök kakilnak a gyerek fejére, szinte soha sem jönnek, nem vigyáztak rá ha beteg, és még egy születésnapra sem szívesen jönnek.


Mi nagyon messze lakunk a nagyszülöktöl, így jó volt, hogy itt voltak. Felváltva jöttek. Az egyik a születés után közvetlen(második gyereknél 2 héttel a szülés elött) a másik nagyszülök meg 2-3 héttel késöbb. Mostak takarítottak, föztek, tele fözték a mélyhüttömet, mi meg nyugalmomba voltunk a férjemmel. Nem kellett igazán semmit sem csinálnunkcsak élvezni a gyereket...

2018. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is voltak ilyenek, hogy szóljunk majd ahogy bemegyünk szülni, és akkor ott fognak kint ücsörögni... Mondtuk, hogy hááát peeeerszeeee, aztán természetesen nem hívtunk fel senkit, csak amikor már megvolt a gyerek, nagyon nem hiányzott, hogy ott kint tipródjanak, megvolt a magam baja.


Viszont sokkal jobban jársz, ha a kórházban lehetőleg mindenki letudja még az első látogatást - ott nem fognak órákat ücsörögni mert a váróban nem olyan kényelmes, ráadásul a babát se fogja senki összefogdosni kézmosás nélkül, hiszen a kicsit csak üvegfalon át láthatják.


Aztán az otthoni látogatásra pedig már nyugodtan mondhatod, hogy a kórházban mindenki megnézhette a gyereket, most egy-két hétig hagyjanak nektek nyugtot mert pihenned és gyógyulnod kell (nyugodtan hivatkozzatok rá, hogy a szülés milyen nehéz volt), és "nagyon köszönitek a felajánlott segítésgeket, de csak x,y dologban kéritek a segítségüket", vagy ha egyedül akartok lenni, akkor pedig "szeretnétek ti ketten megoldani és majd szóltok ha kell segítség".


Kedves és határozott kommunikáció a titka mindennek. És természetesen mindenki a saját rokonságát intézi, így kevesebb az esély a sértődésre.

2018. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Szépen, de határozottan elmondott nekik, te mit szeretnél, hiszen neked elsősorban pihenésre lesz szükség.

Ráadásul influenza járvány van, így lehet látogatási tilalom lesz majd a kórházban.

2018. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, a kórházba jöjjenek persze, csak ez a rögtön odajönni szülésre haaat na ne..

Meg nem tudni milyenek lesznek az első hetek és oszinten szólva nem szeretném, ha a nyakamon ülnének, inkább hármasban lennénk a férjemmel és a babával.

2018. jan. 30. 12:41
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Akkor ezt szépen, nyugodtan el kell mondani a rokonságnak. Hidd el, ők is csak kíváncsiak, veletek együtt szeretnének örülni, én nyáron szülok, de most úgy érzem, igényelni is fogom, hogy jöjjenek el a szüleim, férjem szülei, testvérek.
2018. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

én már a szülés előtti hetekbe mondtam hogy az első pár hétben nem szeretnék vendéget fogadni.

Mivel a nagyszülők nyilván kíváncsiak voltak igy amikor hazaértünk akkor egy 10 perc erééig bejöttek megnézni,de szerencsére megértőek voltak.

2018. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is akart jönni az egyik nagymama a kórházba, hogy majd kint várakozik. Erről sikerült lebeszélni, ami utólag nagyon jó, mivel 21 óráig tartott :)


Mi azt beszéltük meg, hogy a kórházba másnap jöhetnek be (este született a pici) - nagyon jó élmény volt, igazából már én is alig vártam, hogy megmutassam nekik az új családtagot.


Utána az első 3 hétben otthon volt a férjem is. Ilyenkor csak a legközelebbi hozzátartozók jöttek, de mindig előre megbeszéltük, hogy mikor és mennyi időre tundak jönni. Őszintén, jól jött akkor, hogy hoztak ennivalót, nem kellett főzni... csomó kérdése van az embernek, teljesen kézenfekvő, hogy a nagymamák, nagypapák meg tudják osztani a tapasztalataikat. Szerintem az a fontos, hogy ne érezzétek soknak, és ti dönthessetek mindig, hogy ki és mennyit jöjjön. Ez legyen világos, aztán pedig úgyis alakul ez.


Nálunk így nem volt sértődés.

2018. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

De ezen mit problémázol, hogy odamennek szülésre? Hát ne hivd fel anyóst (gondolom róla van szó) hogy "Magdi néni elfolyt a víz!!!"

Felhívjátok, ha megszületett. Ennyire egyszerű.


Otthonlét: mivel a kórházban már megnézték, azt mondjátok kedvesen, hogy köszönitek de gyenge vagy, fáradt, a baba szopizik folyton mert pici, szóval majd szóltok ha vendégváró állapotba kerültök, 1-2 hetet kérnétek szépen.

2018. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

2, azért sajnos sok nagyszülő nem olyan hogy segít neked amíg babázol....a legtöbb babázni akar amíg te kavét főzöl neki.

Vagy oktat és beleszól. Vagy csak szimplán nincs olyan bensőséges kapocs hogy hálóingben, jégakkuval a feneke alatt akarjon a kismama após előtt parádézni.


És nekem az is fura amikor valakit 4 nagyszülő szolgál ki hetekig, csak mert szült...én nem éreztem magam utolsó stadiumos halálos betegnek hogy 4-en felváltva ugráljanak körül mint egy magatehetetlent.

2018. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!