Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen 2 gyerekkel egyedül?

Milyen 2 gyerekkel egyedül?

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk együtt a párommal. Van egy 11 hónapos kisfiúnk. Most vagyok várandós a másodikkal, mindkettő tervezett baba volt, Nagy szerelem (volt?!) a mienk. Csinos vagyok, takarítok, főzök, szexelünk heti többször, egy elég laza lány vagyok (nem tudok jobb szót rá), nem is szólok semmiért Neki és nem azért, hogy ne vitatkozzunk, nem hisztizek, egy nagyon jókedélyű nő vagyok/voltam. Tanulok és dolgozom is. Sajnos Neki már semmi se jó, mindenbe bele tud kötni. Tegnap jutottam el oda egy újabb vita alkalmával, hogy belefáradtam, nem akarok tovább magyarázokodni, ha nem szeret úgy ahogy vagyok, akkor lehet nincs értelme az egésznek. Én már nem akarok változni... szűkösen, de el tudnám tartani őket. Szerintem már nem szeret, amit persze tagad, pedig mondtam Neki, hogy nyugodtan menjen el, még békében, amíg nem öljük meg egymást. Már nem vagyok boldog, nem vagyok önmagam, nem látom, hogy lenne erre megoldás. Nyilván én is hibás vagyok. Van, hogy csak reggel mosogatok el, van hogy csak minden másnap főzök és nem lehet enni a földről, mert nincsen annyira tisztaság. Én boldogan szeretnék élni, nem elvárások között. Nagyon Szeretem, de nincs erőm már ehhez. Jó lenne, ha minden olyan lenne, mint régen.
2018. febr. 7. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha megkérdeznéd mi a baja?

Felsoroltad a csupa jó tulajdonságod, mi a rossz? Lehet ott van a kutya elásva.

Irigylésre méltó a heti több szex. Házimunka, gyereknevelés (nekem nemrég született a 2.) mellett Örülök ha 2 Hetente sikerül. Elarulod a titkot? Nem piszkalodom tényleg érdekel.

2018. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Megkérdezem, éppen ami. Hogy mondjuk a gyerek miért eszik ezt vagy azt vacsorára, apróságok. Az hibám, hogy konfliktuskerülő vagyok, szétszórt és biztosan van még egy csomó.


Nincs titkom igazából. Keveset alszom, próbáom jól beosztani az időmet, de 2 gyerek mellett majd valószínüleg én se leszek egy ágyakrobata...

2018. febr. 7. 12:18
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát sajnos te is tudod és érzed, olyan már nem lesz mint régen. Én 23 évesen maradtam egyedül 2 gyerekkel(1hónapos,4éves), de sajnos nálunk nem ”sima" különválás volt. Hát megmondom őszintén, nehéz volt. De ahogy telt az idő egyre jobban éreztem magam, kiteljesedtem, imádtam velük egyedül élni. Anyukám még az elején megkérdezte, hogy biztos, nen megyek haza?! De jól döntöttem! A sok cirkusz ellenére a volt párommal és anyjával jó visszagondolni! Olyan szabad voltam és úgy kiszépültem! :D Nem olyan sok időre rá meg is talált az igazi szerelem! :) Nem kerestem, váratlanul jött! Azóta szuper minden! :)

Ami nem megy, azt már kár erőltetni! Kívánok neked sok erőt és kitartást!

2018. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát ha szépen el tudtok válni, a gyerekeket anyagilag támogatja és rendszeresen látogatja illetve viszi őket, akkor sokkal könnyebb lesz neked nélküle mint vele. A te életedből eltűnik a stresszforrás, a gyerekeknek megmarad az apjuk. Sokkal ideálisabb mint egy mérgező kapcsolatban végigszenvedni egy életet.
2018. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elküldöd, hiába akár az ő javát nézve, persze hogy azt fogja hinni, nem szereted (tapasztalat:)) Amiket leírtál, az alapján valamiért ő rossz passzban van, ami akár tőled független. Mi változhatott és mióta tart? Tudtok kettesben lenni (nem csak szexre)? Bánthatja valami (tipikusan a munkahelyi kudarc/nyomás vagy a kevés alvás), ami rajtad csapódik le? Van barátja vagy hobbija vagy tud-e csak maga elé nézni csendben fél órát tévézés címén, szóval bármit ami nem kötelesség? Biztos, hogy ő is ilyen hamar akarta a másodikat vagy szerinte csak rábeszélted? Nem érezheti magát otthonról kiközösítettnek vagy vesztesnek valamiért, akár a te sikereid (tanulsz, dolgozol, szülsz, mindenkit ellátsz és még igazad is van:)) fényében?

Ismerősi és saját példa alapján a legtöbb kapcsolat a gyerek (néha többedik gyerek, ha az problémásabb) 1 éves kora körül kerül mélypontra. Kifáradnak a felek pont az ilyen apró különbségekben, hogy ki (vagy kinek az anyja:) mit csinált volna másképp a gyerekkel és közben egyre építik a falakat a sérelmeikből várva, hogy majd a másik alázkodik meg először, ahelyett, hogy egy testként fognák fel magukat. Olyan biztos nem lehet, mint régen még vagy nyugdíjig (kivéve, ha jönnek majd az unokák), de ami nem öl meg, erősebbé tesz, inkább erre kéne első körben gyúrni.

2018. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Teljesen van saját élettere, vannak barátai, találkozik is velük. A munkahelyi stressz az természetesen van, de azt nem hiszem, hogy zavarja hogy ennyi mindent csinálok, 10-szer annyit keres, mint én. Pont ez az egyik része, amibe bele vagyok fáradva, hogy mindig “elviszem a balhét”, csak ne veszekedjünk már. Nagyon jól írod, a sérelmeim azok folyamatosan nyomasztanak, valószínüleg Őt, ezért már egy kisebb vitából ordítozás lesz, biztos vagyok benne, hogy a ki nem beszélt dolgok miatt. De mit tehetnék? Ő nem az a beszédes típus, ha ilyesmiről van szó.
2018. febr. 7. 13:58
 7/17 A kérdező kommentje:
Kettesben nem igazán vagyunk, nincs segïtsége. Most vannak pénzügyi változások, amik valószínüleg pozitívak lesznek, de persze semmi se biztos. Kérdeztem Tőle, hogy amiatt aggódik-e, de mondta, hogy nem, ne próbáljam másfelé vinni a dolgot...
2018. febr. 7. 13:59
 8/17 A kérdező kommentje:
Természetesen Ő is akarta a gyerekeket, sőt... mindkét alkalommal Ő mondta, hogy mi lenne, ha belevágnánk, harmadikat és negyediket is szeretne.
2018. febr. 7. 14:02
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha te el tudnál tartani szűkösen két gyereket, ő meg 10x annyit keres, akkor talán érdemes lenne valami fizetett segítséggel megoldani, akárcsak hetente fix pár órára, hogy kettesben legyetek (akár a gyerek alvásidejében hétvégén) "randizni". Plusz ötlet - bár szerintem nem ez lehet a probléma gyökere - ha meg őt zavarja, hogy nem takarítasz vagy főzöl annyiszor, mint szerinte kéne (és nem ő akarja megcsinálni :)), egyszer-egyszer egy takarítónő vagy házhoz rendelés sem a világvége. Nincs ötletem, miért veszekedtek annyit, hogy már a váláson agyalsz, amikor közben a szerelmeteket bizonygatjátok egymásnak és még jópár gyermeket is terveztek. Ha nyitott rá (de az átlag férfi nem az), talán érdemes lenne párterápiára menni, ha másért nem, hát azért, hogy ezt az időt is egymásra szánjátok.
2018. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A takarítőnőt már Ő is mondta többször, csak eddig bántotta az egómat, hogy nehogy már én nem tudom megcsinálni. De azt hiszem szükség lesz rá. Igen, egyértelműen szeretjük egymást. Mindig jókedv vagyok és egyszercsak bumm mindig valami baj van. Nyilván ugyanannyira vagyok hibás, mint Ő, csak egyelőre sajnos én se látom hogy jutottunk idáig...
2018. febr. 7. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!