Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor tudtátok meg, hogy...

Mikor tudtátok meg, hogy ikreitek lesznek?

Figyelt kérdés
Rosszul voltatok? Volt tünetetek? Hanyadik UH-n derült ki? Az volt az első UH?

2018. febr. 17. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemnél a 2. UH-on látták először mindkettejüket. 20. hétig szépen fejlődtek; akkor sajnos mindkettejüket elvestítettük méhnyakelégtelenség miatt...


Másodiknál a 3. UH-on vették észre, hogy ismét ketten vannak; egyikőjük korán megállt, másikójuk itt rugdos a pocakomban.

2018. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első UH-n 6+1 naposan már egyértelműen látszódott, hogy ketten vannak.

Tünetek már a pozitív teszt előtt jelentkeztek, és a nem várt előtt már erős pozitív lett a tesztem.

2018. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

12. héten derült ki, az volt a második UH.


Nem voltam rosszul nagyon sokáig, csak 9 hetesen volt egy savas hányás, de kb. félidőig minden rendben ment.

2018. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

nem volt ikerterhessegem, de unokatesomnak igen, es neki az 1. UH-n kimutattak, hogy 2 baba van.

viszont oszinten meglep, hogy masoknak nem, en mindig azt hittem, hogy ez rogton az 1. Uh-n vilagosan latszik.

2018. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5+4 hetesen voltam először UH-n, egyértelműen látszott a két külön petezsák. Semmi extra tünet nem volt az egyes terhességhez képest, csak hogy erősebb volt a nemvárt napján a teszt.Az egész terhesség sem volt semmivel nehezebb, mint az egyes terhességem, csak valamivel nagyobb lett a hasam.
2018. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4+1 naposan es 5+0 naposan egy petezsak látszódott. 6+0 naposan 3. Semmivel nem volt több tünetem mint amikor egy babával voltam terhes. Vagyis refluxon kívül nem is volt tünetem.
2018. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4 hét két naposan mentem orvoshoz, aki rögtön megtalálta a 2 petezsákot. De akkor még csak az egyikben volt szikhólyag, így azt mondta az orvosom, hogy a szikhólyag nélküli előfordulhat hogy felszívódik. 2 hét múlva volt szívhangja mindkét emnriónak. (Ma már 13 hónapos rosszcsontok). Igen, nagyon rosszul voltam végig az első trimeszterben, szédültem és hánytam.
2018. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6+1 naposan voltam UH-n, kb fél percig nézte csak az orvos. Abba bízom, hogy lehet mégis ketten vannak. Tudom, szinte nulla az esélye, de mindig is vágytam ikrekre. 9+6-nál megyek legközelebb, de már magán helyre.


Szívesen olvasnék még tapasztalatokat.

2018. febr. 22. 14:59
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező. Hidd el, nagyon cukik az ikrek, de egy ikerterhesség nagyon-nagyon sok kockázatot hordoz magában. Ugyanis az ember nem több magzat kihordására lett "tervezve". Fejlődési rendellenességek, iker-iker transzfúiós szindróma (egypetéjűeknél), extrém koraszülés mind-mind benne van a pakliban. És ha problémamentesen sikerül is kihordani ée megszülni őket, akkor is az egyikükkel majdnem mindig sok gond lesz, legtöbbször mozgásfejlődési szempontból, mert az anyaméh szűkös...Arról nem is beszélve, hogy ikreket nevelni nagyon-nagyon embert próbáló, az embernek soha nem lesz elég ideje mindjét babára. Futószalagon etetés, pelenkázás, folytonos kapkodás és nulla alvás lesz éveken át. Persze kárpótolnak a csodás babák, de tényleg, sokkal jobban jársz ha egymás után, időre születnek meg az egészséges gyermekeid. Ezért ne légy csalódott, ha végül kiderül, hogy csak egy babát vársz.
2018. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Van már egy kislányom és a testvéremnek ikrei vannak. Látom, tudom, hogy nehéz, de vonzanak. De persze tudom, hogy mind igaz amit leírtál.
2018. febr. 24. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!