Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki túlsúlyos volt a terhesség...

Aki túlsúlyos volt a terhessége alatt, annak volt terhességi cukorbetegsége?

Figyelt kérdés
Vagy nem függ össze a kettő? Pár hét múlva kell mennem és nagyon izgulok.
2018. febr. 23. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőven volt raktam súlyfelesleg, de a cukrom es a vérnyomásom tökéletes volt. Annyi, hogy többször küldtek cukorterhelesre, fő a biztonság alapon.
2018. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsővel túlsúlyos voltam, de normális volt a cukrom.

A másodikkal se voltam sovány, 70 kg (165 cm-hez, de talán ez nem olyan kiugró), viszont picit normál alatt volt a cukrom. Most a harmadikkal szintén 70 kg körül vagyok 16.héten, még nem voltam cukorterhelésen.


Barátnőmnek magas volt, viszonylag normál súlyról indult, 64 kg-ról 84-re hízott.

(Nem is foglalkozott vele :S nem lett baj, de picit felelőtlennek tartom ezt.)


Szerintem nem feltétlen függ össze.

2018. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Volt rajtam mindig is bőven plusz és cukrommal sose volt baj, vedőnő elejétől ijeszgetett hogy figyeljek oda mert biztos rossz lesz a cukrom!

Semmi baj nemvol vele, végig problémamentes terhességem volt..

39+6 napra született a kislányom 2900grammal egeszségesen.:)

Terhesség előtt is rendbe volt a cukrom terhességkor is, mikor védőnő elkezdett ijeszkedni tény hogy elhagytam a kenyeret már az elejetől illetve krumplit tésztákat is mindenhez zöldséget gyümölcsöt ettem illetve sok húst!

Cukros üditőt egyátalán nem, csak szénsavmentes vízet ittam illetve teákat amiket ajánlottak terhességre!

Egyéb kérdés esetén nyugodtan ide akár privibe írj .:)

Boldog Babavárást!:)

2018. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos volt, 81 kg-al kezdtem a terhességet, és 80,5 kg-al fejeztem be, kislányom 2650 gr-al született 39. héten, és alacsony volt a cukra.

150 gr CH diétát kellett tartanom és hetente ellenőrizték.

2018. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem függ össze. Mindíg is nagyon vékony voltam. 48 kg val kezdtem a terhességet, most 51 vagyok a 29.héten.sajnos cukros lettem. Eddig a 170gr ch diétát tartom, de sajnos kevésnek bizonyul. Jövő héten megyek diabetologushoz, inzulin fog kelleni.
2018. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem eleve ir-em van, majdhogynem igt. Még mindig van rajtam felesleg de 20kgt fogytam a baba előtt.

Sajnos doki elmondta, nagy az esélyem tethességi cukorra és többször ellenőrizzük majd. 160g ch diétát kell tartanom, remélem nem lesz gond, de még sok van hátra.

2018. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sose volt probléma a cukrommal, pedig mindkét terhességet 90 kg-val kezdtem. Egyedül a vérnyomásom emelkedett meg kissé az utolsó hetekben, de nem volt vészes.
2018. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!