Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért híznak el a kismamák?

Miért híznak el a kismamák?

Figyelt kérdés
Itt azokra értem akik 20 felett híznak és nem betegség miatt.
2018. márc. 18. 10:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Sokan már terhesség előtt is kövérek voltak. Mások meg azt hiszik, hogy zabálhatnak össze-vissza és nem fognak elhízni. Aztán meg megszületik a gyerek és csodálkoznak hogy a szoptatás nem egy csoda fogyasztószer és nem lesznek hirtelen vékonyak.
2018. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Én zabáltam így teljesen őszintén és az elsô perctől le voltam tiltva a sportolásról. 28 kilót híztam. Majd szülés után kiderült, hogy mindössze 4 kilót híztam valójában a többi víz volt. De nem lepődtem volna meg, ha 10-15 kiló is rajtam marad.
2018. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert a terhesség alatti hormonváltozás miatt megnő az étvágy, a kismama kívánóssá válik és megeszi, amit megkíván és annyiszor, ahányszor megkívánja. Illetve ilyenkor az anyagcsere is megváltozhat, lelassulhat. Márpedig akinek lassú az anyagcseréje, annak sokkal nehezebb alap esetben fogynia, vagy nem elhíznia. És ha hozzá még egy rakat hormont is hozzáteszünk, hát nem könnyű egy kismamának. Arról nem beszélve, hogy a terhesség nem a fogyókúráról szól, nem is szabad arról szólnia. És persze egy kismama kevesebbet is tud mozogni, többet igényel a szervezete a pihenés szempontjából, a kismamák java része nem tud úgy mozogni, ahogy esetleg terhesség előtt. Az megint más, hogy mindenki tud megálljt parancsolni magának, nem feltétlenül van szüksége minden kismamának arra az ételre, vagy arra az ételmennyiségre, amit megkíván, tehát nem feltétlenül muszáj 20 kg-ot hízni, vagy még attól is többet. De egyébként jellemzően azok híznak ennyit, akik terhesség előtt pl. inkább soványak voltak. Akik amúgy is "jó húsban" voltak, ők kevesebbet híznak. Hisz nyilván mondjuk egy 170 cm magas nőnek az 50 kg-os súly amúgy is iszonyatosan kevés, tehát ha belegondolunk, hogy a baba súlyával összefüggésben van a kismamán mondjuk 8 kg, tehát ez lejön a baba születése után és rádobsz még 12 kg-ot, akkor az ugye 20 kg-os hízás, viszont a 170 cm-es magassághoz teljesen ideális alap esetben a 62 kg. Nem lesz kövér az illető. Tehát nem feltétlenül hú de sok az a 20 kg. Attól függ, hogy alapból milyen a kismama alkata.
2018. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok. A kezdő súlyomhoz képest 4 kilóval lettem könnyebb, köszönhetően hogy visszatértem a sportba. Most ismét terhes vagyok. Most megfogadtam, hogy figyelek. Sporttól ismét el lettem tiltva és a figyelés ellenére 3 kilót híztam és 11 hetes vagyok. Első terhességnél ilyenkor már 6 kilónál tartottam. Most vagyok 57 kiló.
2018. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
2-es voltam, nem utolsó:).
2018. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Sok oka lehet. De ha rajta is marad az emberen a súly, és nem akar lemenni szülés után sem, amikor szoptat/sportol/diétázik, akkor itt az is bejátszik, hogy rossz étrendet követ (pl sok gyorskaja, kevés Zöldség, gyümölcs, folyadék, túl sok kalória, túl sok zsiradék).
2018. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem mindenki egyforma. Nekem a kolléganőm 30kilot hízott pedig 8honapig dolgozott kozmetikuskent. Én 8 hónapig ügyfélszolgálaton. O 50kiloval kezdett en 70el, mindketten 80al mentünk szülni. O a szoptatás alatt vissza fogyott 45re én meg szulest követően 68rol szoptatás alatt 86ra felmentem. Pedig nem csokit ettem, csak kiflit, amit nagyon szerettem de terhesség alatt le volt tiltva. Alkat, hormon, étkezés. Sztem ez a 3 legmeghatározóbb ekkor.
2018. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%
Sok már eleve kövér mikor terhes lesz, aztán meg csak zabál, én is ismerek ilyet nem is keveset , sőt. Csak nézzetek el egy játszótérre, ott ülnek a padon a mázsás nők ez nem normális dolog. És persze majd mind azt mondja hogy neki Inzulinrezisztenciaája van.
2018. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
7-es, tökmindegy hogy csokit vagy kiflit eszel, ugyanis 100 g kiflinek szinte ugyan annyi a kalória tartalma mint 100 g csokinak. Szénhidrát mindkettő. Nem csoda ha elhíztál. Ennyi erővel édességet is zabálhattál volna kifli helyett.
2018. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem figyelnek oda az étkezésre vagy csak szimplán genetika, esetleg még el van tiltva a mozgástól mert veszélyeztetett.
2018. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!