Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező a terheléses cukorviz...

Kötelező a terheléses cukorvizsgálat? Speciális eset. Többi lent.

Figyelt kérdés

Olyan problémával küzdök hogy Orvosi körülmények között,felmegy a vércukrom.Fehérköpeny fóbiám van,amivel nem tudok mit kezdeni. Itthon rendben van az érték. Ez miatt nem csinálták meg a terheléses(75mg cukorral) a vizsgálatot mert magas volt az éhgyomori érték. Másik Intézménybe küldtek ahol azt mondták hogy rá fognak terhelni hiaba lesz magas az éhgyomori. Ettől rettegek.Diabetológián sem fogadnak,amíg nincs meg a terheléses.

Nyilván nem szeretnék a Babámnak rosszat!

Viszont nem tudok mit kezdeni hogy a fobiamtol ne menjek fel a cukrom igy fals lehet az egész.

Ki van még hasonló helyzetben?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2018. márc. 22. 09:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön lakom, itt nincs terheléses cukor vizsgálat, csak akkor ha valakinek kockázati tényezője van, tehát már van a családban pl. vagy nagyon el van hízva. Ez több nyugat-európai országban is így van, és mégis megszületnek és egészségesek a gyerekek.
2018. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Igen,tudom hogy Külföldön nem az alap protokoll része.Itt ügye igen.

Én már annyira be vagyok paraztatva,hogy baja lesz a Babámnak hogy görcsbe randul a gyomrom a témától.Fogalmam sincs hogy mit tegyek.

2018. márc. 22. 10:13
 3/26 A kérdező kommentje:
Családban senki nem Cukros.
2018. márc. 22. 10:14
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. Én a harmadikkal elutasítottam a terheléses cukros vizsgálatot, és most a negyedikkel is el fogom. Annyi az egész, hogy nyilatkozni kell, a kiskönyvbe bekerül, aláírod, kész.

Ilyen háttérrel, főleg hogy konkrétan tudod, hogy mi okozza, pláne nincs értelme.


A harmadik gyerkőcnél nekem pl kb több volt a nyilatkozat a kiskönyvemben mint az orvosi bejegyzés. :D

2018. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Végre Valaki aki megért!Szinte Mindenkit lehurrognak.

Köszönöm!:)

Megkérdezhetem,hogy Te mi okból tagadtad meg és fogod is?

Vedőnőd,Orvosod mit szolt hozzá?

2018. márc. 22. 10:26
 6/26 A kérdező kommentje:
Lemaradt. Hol kell nyilatkozni? Köszönöm!
2018. márc. 22. 10:29
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem lesz baja a babának, akkor kötelező lenne mindenhol a világon, ezen ne aggódj.
2018. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%

4. vagyok.

Fogadott orvosom nincs, az sztk-ba járok ügyeleteshez.

A védőnő már megszokta, hogy nem bólogatok reflexesen mindenre, így ő elfogadta. Mindig megbeszéljük.

Úgy gondolom, hogy nem sok értelme van ennek a tömény cukornak. Az egy életszerűtlenül hatalmas dózis. Kizárt hogy jót tesz a szervezetnek. Ezen kívül, hogyan hasonlítják össze egy 50 kg-s és egy 85 kg-s anyuka testének reakcióját, ugyan azzal a mennyiséggel. Szóval szerintem értelmetlen és felesleges vizsgálat.


A védőnő írta bele a kiskönyvbe, hogy elutasítom a terheléses vércukor-vizsgálatot, én aláírtam és ennyi.


Akkoriban még csinálták a 16. héten az a down-szűrést is, amit azóta levettek a listáról (amúgy kb egy hónappal azután, hogy nekem lett volna esedékes), na azt is elutasítottam, aztán az NST-vizsgálatokat, és a terminustúllépés miatti befektetést is. Biztosan sokan vannak, akik felelőtlennek tartanak emiatt, de szerintem mindenkinek joga van eldönteni, mely vizsgálatokat veszi igénybe és melyeket nem. Nekem mindig megvolt/megvan a jól végiggondolt indokom, nem csak ad hoc utasítgatom el a dolgokat.

2018. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%
Csináld meg otthon legalább a terhelést.
2018. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%
Azért azt ne felejtsétek el h ez nem véletlen van. Akinek magas cukra van terhesség alatt annak a gyerekének szulest követően eleshet durván a vercukra és bekomalhat! Ha ch diétával sikeresen kordában tartható és tudjak h erre is oda figyeljenek szulest követően akkor máris egy rizikófaktort kiszurtel és tudnak azonnal segíteni. Nem nekik kell hanem neked! Főleg ha ingadozik a cukrod egyébként is akkor érdemes lenne erre megoldást talalnod! Az h feher köpenyt látsz nem ok a cukor meg emelkedésére. Ott valami más lehet a háttérben. De te tudod! Én se szerettem és utalom a mai napig azt a lottyot, de ettől meg fogom csinalni mert a gyerekem egészsége is a tét!
2018. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!