Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni kismamák?

Tudnátok segíteni kismamák?

Figyelt kérdés
Már két hete beteg vagyok, az orvos semmit nem ír de, azt mondja egyszerű natha. Folyton làz èrzetem van, de nem vagyok làzas, köhögök, taknyos vagyok és megàllàs nélkül fáj a fejem. Nagyon rossz ennyi ideje már. Mivel gyógyítottàtok magatokat? Esetleg valami hatásos immunerősítő tippetek van e? Nagyon hálás vagyok a segítségért előre is koszonom!
2018. márc. 23. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hány hetes vagy? Én kb. 8 hetesen voltam nagyon beteg, lázas nem voltam de nagyon köhögtem és folyt az orrom is. Alig aludtam esténként... Nekem sem írtak semmit, mondjuk én nem is vettem volna be mert kritikus időszak volt a babát illetően... Én salvus vízzel porlasztottam, nekem van ilyen gépem, nagyon sokat segített. Illetve közhely, de nagyon fontos a sok folyadék, én feketeribizli teát ittam, napi 3 litert is melegen. Sok pihenés és egy gyógynövényes cukor, amit kifejezetten lehet kismamáknak is szoptató anyukáknak is enni : herbal medical gyógynövényes pasztilla. Szívből ajánlom, azonnal megnyugtatt a torkom és hamarabb meggyógyultam, mint a párom, pedig ő vényes gyógyszert szedett. Utána elkezdte az én kúrámat és 3 nap alatt öt is helyrehozta! A pasztilla drága, 2-3 ezer Ft körül van de megéri az árát! Mihamarabbi jobbulast kívánok! Remélem tudtam segíteni!!!!


13hkm

2018. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok kismama, sem anyuka, de.. Grapefruit magcsepp kivonat (dmben szoktam venni) de kérdezd meg az orvosodat, hogy terhesen ihatod-e. Emellett egyél zöldséget, gyümölcsöt, igyál sok folyadékot, ehetsz mézet, savanyú káposztát, hagymát-fokhagymát...
2018. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inhalálhatsz esetleg kamilla főzetet is
2018. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem orrba szájba kapkodod a gyógyszert panadolt(láz,fájdalom csillapító) vehetsz be vagy azt hiszem még az algopirint(de az úgyis receptes) nyilván nem levélszám, de 1-1 tabletta hébe -hóba azért nem okoz gondot.A láz sokkal veszélyesebb a babára nézve, mint 1-2db tabletta.


Aztán ezen kívül minden amit náthára szoktak természetes gyógymódot írni az első már leírta.

2018. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én másfél liter mézes kamilla teát ittam. Plusz reggel délben este ettem az étkezés közben egy-egy gerezd fokhagymát. És c vitamint szedtem. Valamint inhalátort használtam. Salvus vizzel.
2018. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Panadolt vehetsz be ha lázas vagy. 6 óránként 1-et max 3/nap.


Forró italporok (neo citran, coldrex és társai) kizárva hatóanyagtartalmuk (főleg felilefrin) miatt. Viszont a Herbal Swiss Hot drink néven kihozott egy 12 féle gyógynövényt tartalmazó forró italport amit kismamák is ihatnak. (kakukkfű,ánizs stb) Az íze nem túl jó mondjuk. :)


C vitamin mehet nagy dózisban (2000mg) a szopogató tabletták nagy része (tantum verde, spetofort) is, mivel csak helyi hatásúak, vagy nagyon jó az izlandi zúzmó pasztilla köhögésre.


Egyébként pihenés, teázás, és akkor kell visszamenni a dokihoz ha magas láz/hurutos köhögés/ mellkasfájdalom lenne. Akkor esetleg kiírhat egy biztonságosabb antibiotikumot.


Remélem segítette, jobbulást.

2018. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont a karácsonyi időszakot töltöttem igy . Nagymennyiségben toltam a c vitamimt illetve a csipkebogyó teát melegen.
2018. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!