Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák tapasztalatai?

Fiatal anyukák tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Fiatal anyukàk (22év alatti) véleményeire, tapasztalataira lennék kívàncsi!! Mindenre ami ezzel kapcsolatos,hogy reagàltàl mikor megtudtad, tervezetz volt e, szüleidnek hogy mondtad el, elítéltek e az emberek, az orvosok hogy bántak veled Stb. Milyen tapasztalataitok vannak?
2018. márc. 25. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok, senki nem néz rám ferde szemmel. 3 év munkaviszonnyal, albérlettel és férjjel rendelkezem. A szüleim nem lepődtek meg, mindig is anyuka szerettem volna lenni és ezt ők is tudják. Már nagyon várják az unokát. Természetesen tervezett baba volt, de ha csak “besikerült” volna, akkor is nagyon örülnénk neki.
2018. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 p.szabina1223 ***** válasza:
82%
19 éves vagyok a lányom 10 hónapos. Nem volt tervezett, lesokkolódtam, mikor kiderült. Anyum külföldön dolgozott akkor, én mamámnak mondtam el, mert vele éltem. Ő nem örült, nem akarta, hogy megtartsam. Anyum sem volt odáig, de ő jobban elfogadta, apum is elfogadta, de úgy összességében senki sem dicsért meg persze. Mivel faluban lakom, itt igen hamar megtudnak mindent, voltak akik elítéltek, mások még a 12 héten túl is az abortuszra buzdítottak, a barátnők is sokan ferde szemmel néztek rám emiatt. A kórház semleges élmény volt, a szobatársak néztek úgy rám mint egy UFO-ra, de az orvosok, nővérek nem szóltak be a fiatal korom miatt.
2018. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves második válaszoló!

Le a kalappal előtted, hogy ilyen körülmények között is vállaltad és nem vetted el az életét a babának. Gratulálok és nagyon kő egészséget és boldogságot kívánok nektek! A rosszakaró és pletykás emberek pedig semmire sem méltóak, nemhogy arra, hogy elrontsák a kedved/napod.

Apuka vállalta a babát vagy "egyedül" maradtál vele?

2018. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 p.szabina1223 ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen :) Nagyon jól esik hogy ezt írod :) Mikor kiderült, hogy babám lesz, az apukával éppen nem voltunk együtt, de azt mondta, mindenben támogat. És így is volt, elkísért UH-ra, meg vett a babának sok mindent. Jelenleg együtt vagyunk, a baba születése előtt kibékültünk, pár hónapja össze is költöztünk és szokjuk egymást, meg a családi életet :) :)
2018. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még nem voltam 19 mikor az első babám született. Én meglepődtem hiszen nem volt tervezett. Akkor már túl voltam az érettségin, OKJ-s tanfolyamot végeztem. El sem gondolkodtam azon hogy elvetessem. Azonnal azon járt az agyam hogy mit hogyan tegyek. Dolgoztam suli mellett is, és középsulis éveimben is szóval volt valamennyi pénzem. Albérletben éltem. A munkámat otthonról is tudtam végezni.

Apám meglepődött de beletörődött. Anyukám nagyon örült neki.

Az orvosok és a kórházi személyzet nagyon rendes volt velem.

Három féle reakciót tapasztaltam arra amikor megtudta valaki hogy babát várok:

1, Látszott rajtuk hogy elítélnek, sokan hangot is adtak ennek

2, Teljesen lázba jöttek hogy jaj de jó hogy babám lesz

3, Totál hidegen hagyta őket

Már négy éves, még gyakran megkérdezik hogy az én gyerkem-e. Sosem bántam meg hogy megtartottam

2018. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgaitok, ahogy a legjobb nektek és hogy legyetek nagyon boldogok!

Jó ezeket a történeteket olvasni, úgy akarnám fokozni, de nem tudom, úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy minden jót és szépet! :-)

2018. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagyok, a kisfiam pedig 17 hónapos. Eléggé meglepődtünk a párommal, amikor kiderült, hogy terhes vagyok, előtte pár nappal bútoroztunk össze egy kis albérletbe, de örültünk a babának. Anyának csak simán elmondtam, hogy teherbeestem, először nem prült neki, de utána elfogadta, és velünk várta a kicsit. Anyósomék még félidősen is azt akarták, hogy vetessem el. Akkor lecsúsztunk anyagilag, albérletből hozzájuk költöztünk, borzalmas volt, de közben újítgattuk a kis házunkat, ami a páromé, de sajnos egy portán van anyósékkal, szóval a helyzet most sem jobb, de már keressük az igazi otthonunkat. Mi együtt maradtunk, ez nem is volt kérdéses, nagyon szeretjük egymást, és a fiúnkat. :)
2018. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18 vagyok, tervezett baba volt. Mi a párommal örömünkben sírtunk, mikor megtudtuk.:) Szüleim eleinte nem örültek (csalódtak bennem, gondoljam át stb..), a régi albérletünkből baba miatt kidobtak minket, ezért most itt lakunk ideiglenesen velük és nagyon imádják a kis unokájukat. :D Néhol az orvosok elítéltek a korom miatt, de hál' istennek ahol szültem ott mindenki nagyon rendes volt velem. Lehet, hogy fiatal vagyok, de mi már több mint 3 éve tervezgettük ezt a gyerek témát és nekem nem a pia/buli stb. a mostani "boldogságom" mint a legtöbb korombelinek (tisztelet a kivételnek), hanem az én/mi életünk értelme és nem bántam meg. El se tudnám most már képzelni az életünket nélküle. :) Az egyetlen rossz az volt csak, hogy végig apás szülést terveztünk, de végül sürgősségi császár lett. :( (De legalább mindketten jól vagyunk).

Boldog babavárást.:)

Egy 4 hetes kis csöppség Anyukája.

2018. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
20 voltam amikor meg született a lányom,első nap apám kiborult,másnap pedig már nagyon örült és várta a babát,mondogatta hogy ide viszi-oda viszi,stb(hát ez így is lett/volt amíg itt nem hagyott minket :( ),anyám úgy szintén kiborult,de nála ez tovább tartott,kb a 30 hétig,amikor először meg fogta a pocakom és meg rúgta a pici :) utána amikor meg született a mindene a kiscsaj,imádják egymást.tervezett baba volt,de az apjával végül el váltunk amikor ő 10 hónapos volt..most 6 éves lesz.az emberek nem nagyon szóltak semmit,mert többnek néztem ki mint 20 szerintem.
2018. márc. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
18 évesek voltunk párommal,amikor megtudtuk,hogy babánk lesz. Tervezett volt. Ekkor már együtt éltünk. Anyós nen nagyon örült,sem a párom családja, az én anyukám nagyon örült,nővéremék kisebb sokkot kaptak. Környezetem nem reagált rosszul,sem a kórházban az orvosok,ápolók. Ez volt 7 éve. Azóta megvan a saját házunk,és még 2 gyermekünk!
2018. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!