Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok a harmadik...

Ti megtartanátok a harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Nagyobbik gyerekem 4 éves, a kicsi viszont csak 10 hónapos múlt. Anyagilag nem állunk rosszul, nagy családi házban élünkén segítség is lenne. Szerettem volna visszamenni dolgozni és a korkülönbség is kicsi a gyerekek között, de ha rájuk nézek és látom, milyen aranyosak, összeszorul a szívem, hogy egy ugyanilyen gyereket vetetnék el.... Régebben szóba került a három gyerek, de nem ilyen hamar.Úgy érzem, egyik döntés sem lenne könnyű, de nem tudom, melyiket bánnám meg hosszú távon...

2018. ápr. 2. 14:21
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 2. 14:55
 12/40 anonim ***** válasza:
12%
sorsszerű*
2018. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
69%
Hát, tudatosan én se vállalnám így, de ha már becsúszott, megtartanám. Ahogy írják előttem is, most kb. tényleg csak annyi szól ellene, hogy később akartátok volna, de amúgy a körülmények adottak. Én így nem vetetném el, az biztos.
2018. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%

10-es, tök egyetértek. Egy pszichológus jó kis tanulmányt írhatna az összes teherbe "eső" nőről. Mintha csak megtörténne, és senkinek semmiféle ráhatása nem lenne...


Kérdező: én biztos megtartanám, pedig ha valaki, én karrierista is vagyok. De nem tudnám elvetetni, az általad felsoroltak egyike sem ok nálam erre.

2018. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
67%

"Régebben szóba került a három gyerek, de nem ilyen hamar" => Nálunk is így volt, 3-4 év különbséget terveztünk a 2. és a 3. között. (Az első akkor ment suliba, mikor megszületett a 2.)

15 hónapos volt a második decemberben, mikor nem jött meg nekem, és pozitívat teszteltem. Először pánik, kétségbeesés, de nem igazán gondolkodtunk abortuszon, mint opció. Jelenleg 21 hetes vagyok, és mostmár ugyanúgy várjuk Őt is.

2018. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
73%
Anyaként meg sem fordulna ilyen a fejemben!!! Csak azért mert kicsi a korkulonbség
2018. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
65%

"10-es, tök egyetértek. Egy pszichológus jó kis tanulmányt írhatna az összes teherbe "eső" nőről. Mintha csak megtörténne, és senkinek semmiféle ráhatása nem lenne... "


1. Ennek a világon semmi köze a kérdéshez.

2. A pszichológusnak sincs. A magam részéről kétszer estem teherbe precízen szedett fogamzásgátló mellett, az egyik megszületett, a másik terhességem missed abbal végződött. A két tervezett gyerekünket (utálom ezt a kifejezést amúgy) az elhatározás utáni legelső együttlétünkkor összehoztuk. Ez van.:-) A férjem bátyjáéknál a 4. gyerek petevezeték-elkötés után fogant meg.

2018. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
55%

17: nyilván ti vagytok a kivételek (bár utánajárnék, hogy valaki miért rezisztens ennyire a foggátlóra), de valljuk be, a döntő többség (úgy 99%) bizony nem vigyáz. És van relevanciája, mert ha nem akarok gyereket, akkor védekezek.


Szinte mindig kiderül, hogy 1) semmiféle védekezés nem volt, 2) szoptatás megváltó erejében hisz, 3) kirántott hús módszere volt, 4) elégtelenül alkalmazott egyéb fogamzásgátló módszer (pharmatex egyedül, hányós vírus idején, foggátló, szakad óvszer, "kicsit betettem"). Ez eüs és saját tapasztalat is. Adekvát védekezés mellett iszonyú ritka a teherbeesés, maximum nem tárják fel az okokat.

2018. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
10%
Kiegészítés: *és nem idejövök megszavaztatni, hogy megtartsam-e vagy sem.
2018. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván megtartanám.

Az hogy hosszú távon melyiket bánnád meg, ahogy írod, ez szerintem egyértelmű. Nem valószínű hogy megbánnád hogy szültél 3. gyereket, nálatok a körülmények is adottak, viszont egy abortusz szerintem örökre nyomot hagy egy nőben, akinek van egy kicsi lelkiismerete, most az ok mindegy, hogy miért volt, de a tény örök lesz, hogy elvetetted a 3. gyereked, és sokszor arra gondolsz, hogy mi lenne ha most hárman játszanának együtt, hány éves lenne most a kicsit stb.

2018. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!