Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok a harmadik...

Ti megtartanátok a harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Nagyobbik gyerekem 4 éves, a kicsi viszont csak 10 hónapos múlt. Anyagilag nem állunk rosszul, nagy családi házban élünkén segítség is lenne. Szerettem volna visszamenni dolgozni és a korkülönbség is kicsi a gyerekek között, de ha rájuk nézek és látom, milyen aranyosak, összeszorul a szívem, hogy egy ugyanilyen gyereket vetetnék el.... Régebben szóba került a három gyerek, de nem ilyen hamar.Úgy érzem, egyik döntés sem lenne könnyű, de nem tudom, melyiket bánnám meg hosszú távon...

2018. ápr. 2. 14:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
52%

Persze hogy megtartanám.


Őrület. Hogy az amúgy nem is olyan kicsi korkülönbség bárkinél is okot adhat arra, hogy felmerüljön benne hogy megölje a gyermekét.

20 hónap lesz köztük, az nem annyira kevés.

Minden rendben a családban, mindig 3 gyerek volt a terv, nem is értem, hogy gondolhatsz ilyenre hogy elveteted. és ha aztán 3 hónap múlva újra terhes leszel, akkor már megtartod? Ez nem így működik, szerintem.


Az első és második között nekünk 22 hónap van, tervezetten. A második és harmadik között kevesebb mint 2,5 év. Most a negyedik érkezik terven kívül, ő 4 évvel lesz fiatalabb a kicsinél. Eszünkbe sem jutott hogy elvetessük, pedig nem állunk olyan rózsásan, és nem is terveztünk ekkora családot. De ő jönni akart, védekezés ellenére, hát akkor jöjjön.

2018. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
35%

Semmi szín alatt nem tartanék meg olyan terhességet, amit nem terveztem. Főleg nem úgy, hogy a másik gyerektől venné el a figyelmememet. Nem véletlen ez a "középső gyerek" szindróma.

És felháborít az a hozzáállás, hogy ahol kettő elfér, ott elfér három is. Nyilván mindenki máshogy áll hozzá, de nekem a gyerek ne "elférjen" meg "beleférjen" az életembe, hanem teljes gőzzel tudjak vele foglalkozni. Ezt mindenki maga tudja megítélni, képes-e rá.

Véleményem szerint, nem elítélendő, ha valaki ilyen indokokból abortuszra megy. Számomra sokkal visszataszítóbb a "bármi áron" történő megszülése.

Én ezt mindig is, csakis racionális szemmel tudom nézni, nő létemre, nekem mindig a MÁR ÉLŐK fontosak.

Nyilván ez nem azt jelenti, hogy sehol nincs helye 3 vagy több gyereknek, de ha valaki úgy érzi neki nem menne, azért senkinek sincs joga fölróni ezt.

2018. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
52%
Mindenesetre a párommal beszélném meg. Ha mindkettőnknek belefér, akkor megtartanám, ha valamelyikünk komolyan ellene van, akkor meg nem.
2018. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
56%

Hat persze, h megtartanank.

Nagyobb esellyel bannad meg az abortuszt, mint azt, ha megtartanad. miutan megszuletik, es hazaviszitek a nagytesokhoz, ez olyan egyertelmu lesZ utolag. De ezt szerintem ugyis erzed. :)

2018. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2018. ápr. 8. 18:50
 36/40 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél, kérdező? megtartod?
2018. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Igen, ugy tunik, marad a baba. Nem tagadom,h.egyelore nem erzek hatartalan boldogsagot, inkabb megannyi kerdes es ketely kavarog bennem, de nem tudok egy kis eletet elvenni. Majd csak lesz vhogy...
2018. ápr. 10. 18:57
 38/40 anonim ***** válasza:
62%
Gratulalok! Szerintem jol dontottetek!:)
2018. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
47%
MEGTARTANÁM. Az az abortusz hazugsága , hogy azt ígéri , hogy utána minden olyan lesz mint azelőtt. Pedig nagyon sok anyukának lelkiismeret-furdalása van utána.
2018. ápr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Szia! :) Mi a helyzet azóta Veletek? :)
2019. júl. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!