Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 4. hetét hogyan...

Boyocka kérdése:

Terhesség 4. hetét hogyan számolja az orvos, és mekkora eltérések lehetnek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok

A párom és én váltott műszakban dolgozunk. Konkrétan egymást váltjuk, így mértani pontossággal be tudom lőni, hogy az együttlét(nem a konkrét peteérés ami eltérhet akár 1-2 nappal is) mikor történt. Az volna a kérdésem, a nagy könyv szerint az utolsó menstruáció első napjától kell számítani a terhességet, akkor is, ha maga az aktus jóval utána történt. Tehát az utolsó menzesz első napja Február 10.-én volt. Az együtt létünk pedig Február 24.-én. Mivel a menzeszem korántsem volt soha pontos, és sokszor ki is maradt, így nem aggódtam mikor elmaradt a menzeszem. Pontosan nem tudom megmondani, de Március 8 körül kezdett el fájni a mellem, és kezdtem fáradékonyabb lenni, de tesztet csak Március 17.-én vettem először. DE akkor rögtön kettőt is. Mind a kettőt napközben néztem meg, mind a kettő azonnal pozitív lett. Másnap ismét vettem egy tesztet mely már egy digitális clearblue teszt volt, mely szerint 3+ hetes terhes vagyok. Tegnap 04.04.- én mentem dokihoz, akivel a beszélgetés kezdetén gyors fejszámolást követően kb 7 hetes 4 naposra tippeltünk. Az UH viszont csak 4-5 hetes terhességet mutatott ki. Egyenlőre üres petezsák. Azt mondta két hét múlva menjek vissza, akkor kiderül, hogy egy korai terhesség, vagy egy elhalt terhességről van szó. Én viszont aggódom. tudom, hogy meg kell várnom az orvost, terméezetsen meg is fogom, de hátha akad közületek olyan, aki átélt már hasonlót, és nem a legrosszabbal kellett szembeméznie. Szóval, ha az orvostudmányt vesszük alapul, akkor elvileg minden nő minden hónapban, 2-2,5 hetes terhesnek számít amíg megjön a menzesze, függetlenül attól, hogy volt e aktus vagy sem. És amikor kilőködik a petesejt újraszámlálás van. Ha az orvostudományt tekintjük, akkor tényleg 7 hetesnek kéne lennem minimum, de ha az eseményt megtörténtjétől nézem, akkor kb 4-5 hetes terhes lehetek. Szerintetek, van még esély arra, hogy két het múlva, amikor újra megyek, akkor már lesz szívhang, vagy csak magamat áltatom? Kérlek ne bántsatok, a hosszú monológomért. Csak már abban sem vagyok biztos, hogyan is kell pontosan számítani ezt az egészet. Azt tudom, mikor voltunk együtt a párommal. Nem értem ezeket a számolásokat. Van már egy közel 9 éves kislányom, de az a terhesség teljesen más volt. Más tüneteim is voltak. És mivel annak idején hosszú évekig kimaradt a havi, ezért alapjáraton az UH-k vizsgálatai alapján számolták ki a terhességet. Kérlek adjatok tanácsot, ne egyem addig is a kefét:) Tehát, ha Február 24.-én voltunk együtt a párommal,és tegnap 4-5 hetesre tippelte a doki (a papírra 4 hetest írt), akkor hogyan kell ezt kiszámolni? Valószíüleg elhalt terhesség, vagy volt már valaki hasonló cipőben, és a következőnél már vert a kis szíve az embriónak? Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2018. ápr. 5. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az utsó menzesz első napjától kell számolni, így igen, az elmaradt menzeszkor már 4 hetes terhes az ember lánya. A dokik is eszerint nézik a magzat méretét, tehát tisztában vannak azzal, hogy a 6 hetes magzat valójában még csak kb 4 hetes. Ebből kiindulva nem mondanám túl biztatónak a helyzetedet, de drukkolok, hogy ne legyen igazam!
2018. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Számtanilag hasonló cipőben járunk. Február 13-án volt utolso menstruáciom, es konkrétan február 28-án voltunk együtt. Két hete voltam ultrahangon, amikor 5 mm-es petezsákot láttak, mondták, hogy korai még. Ma voltam ujra ultrahangon, ahol már 7 mm-es babát láttak szívhanggal. Ma vagyok 7+2 hetes a nagy könyv szerint.

Nekem több vetélésem is volt, akkor emmyi hetesen nekem is üres petezsák volt.

Remélem nálad minden rendben, és csak később foganhatott.

2018. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak február 24 voltatok együtt?
2018. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos én sem vagyok túl bizakodó. Persze tartom a hitem, és a doki is azt mondta, hogy várjunk még két hetet. De úgy érzem két hét nagyon sok idő a várakozásra. Kicsit aggaszt, hogy nem határozott meg a petezsákhoz méretet. Igazából kb 5 másodperc alatt megtalálta a petezsákot, közölte, hogy ez jelenleg üres, de a papírra nem írt semmi egyebet, csak, hogy 4 hetes. És köv vizsgálat 18.-án lesz. (Magánrendelés, jó hírü orvos). Gondoltam rá, hogy esetleg felkeressek mást, aki ha ugyan úgy megállapítja, hogy csak egy petezsákot lát, mégis megméri mekkora. Lát e esetleg valami mást is?


Utolsó: Igen 24.-én voltunk együtt. Mivel váltva dolgozunk, és elég sok volt a meló az elmúlt két hónapban, nem volt nehéz megkeresnem a közös szabadnapokat. Hisz a többi napon, még egy légtérben sem voltunk. Mik az esélyek? Várnom kéne inkább, és beletörödni, hogy lesz majd valami, vagy érdemes felkeresni mást?

2018. ápr. 5. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy jó ultrahangossal is megnézetni, hátha mást lát. Február 10-től kell számolni mindenképp most. A 12. heti uh-on szoktak korrigálni a várható szülési dátumon. (9-10 évvel ezelőtt ugyanígy számolták a terhességet)
2018. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És márciusban sem voltatok együtt?

Nem lehet ,hogy késői peteèrèsed volt? Csak mert nekem a ciklus 25! napján volt. Én magam is meglepődtem. A terhességi teszt rá 12 napra mutatott nagyon halvány pozitívat. Rá 1 hétre mentem dokihoz mert nekem volt 2 méhen kívülim előtte és ellenőrizni akartuk,hogy jó helyen tapad e. A hetek szerint már 7 hetes terhes múltam de az uh-n meg csak kb 5re mondták . Aggódtak is az uh-n mert mensi szerint számoltak természetesen. Akkor petezsák és szikholyag volt látható.

1 héttel később már volt szìvhang.12 hetes uh-n pedig korigàltàk a születés napjàt.

2018. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam egy másik orvosnál! Sokkal alaposabb korrektebb volt. kb két hét telt el, és ő 6 hetesnek látta, és 18mm petezsák, 5mm embrió. Nem látta még a szívhangot. Azt mondta, ez lehet a gép hiányossága is, szóval azt mondta menjek vissza egy hét múlva. akkor már biztosra mondható a szívhang. Úgy érzem, ha két hét alatt, egy üres petezsákból embrió fejlődött, akkor csak nem elhalt terhességről van szó. Nagyon várom a jövőhét szerdát, mit fogunk látni az UH-n:)
2018. ápr. 17. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor itt valamit nagyon elszámolt valamelyikőtök, mert ha február 10. az utsó mensid, akkor már mostanra 10 hetes vagy. Amúgy gratulálok :)
2018. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!