Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség gyanújakor az orvos...

Terhesség gyanújakor az orvos felvehet táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet az, hogy a pozitív teszt, a tünetek, a megvastagodott nyálkahártya, váladék, magas testhőmérséklet alapján úgy néz ki, kisbabát várok. Az ultrahangon még az orvosom nem látott semmit (szerinte még korai lehet a terhesség), de holnap reggelre elküldött béta HCG vizsgálatra a laborba. Mivel én olyan helyen dolgozom, ahol vegyi anyagokkal dolgozunk, egész nap állok, van, hogy nehezet is kell emelnem, így azt szeretném kérdezni, hogy amíg nem lesz látható a magzatom, tehát igazából a terhesség még csak feltételezés, az orvosom kiírhat engem táppénzre, hogy kíméljen? Nem merek így dolgozni menni abba a környezetbe, a családom sem túlzottan örül a gondolatának, hogy én dolgozzak, plusz ugye a tüneteim is zavarnak (hányinger, iszonyatos fejfájás, amit pihenéssel tudok enyhíteni, nem szedek rá gyógyszert, alhasi görcsök, állandóan le kell ülnöm). 100%, hogy ott van valahol a kicsi, a dokim is egyből mondta, hogy tuti hogy terhesség, csak még keressük Őt, de ugye hivatalosan az ultrahang dönti el, hiába hisszük mi biztosra, hogy lakik itt valaki. Közölte azt is, hogy amint nagyon erős görcsöket érzek illetve szokatlan rosszullétet, azonnal irány a sürgősségi, ugyanis nem zárta ki a méhen kívüli terhesség gyanúját. Na most ha én, "nem hivatalos" terhesen végezném a munkámat, biztos, hogy onnan vinne a mentő. Tudnátok nekem segíteni ezügyben?

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki hasznos információval segít nekem.



2018. márc. 22. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
" ahol vegyi anyagokkal dolgozunk" - ezt említsd meg az orvosnak, lehet, hogy felvesz, mert árthat. És azalatt ki kell találni a vezetővel majd, hova tudnak áttenni, ami nem veszélyes munka.
2018. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A terhesség miatt még nem tud nőgyógyász táppénzre küldeni,csak onnantól,ha már van szívpulzálás,ami a 6. hét végén indul be.

Addig maximum a háziorvos tud ilyen-olyan indokkal táppénzre venni.

2018. márc. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Könnyebb munkakört nem tudok betölteni, ugyanis felettünk már csak a diplomával rendelkező irodisták állnak, a többi munkakör meg jóformán ugyanez mint a miénk :(

Igen, ezért idegeskedek én is, mert utolsó menstruáció óta számolva 6 hetesnek kellene lennem, ettől függetlenül akár később is foganhatott, így értelemszerűen nem látszik még (nem tudom közrejátszik-e az is, hogy nem vagyok egy vastag alkat). Semmiképpen nem akarnám veszélyeztetni Őt sem, függetlenül attól, hogy dobog-e a kis szíve vagy nem. Régóta szeretnénk babát, nagyon nehezen is sikerült, illetve történt már vetélésem, és akkor még csak meg sem erőltettem magam. Ezért félek nagyon.

2018. márc. 22. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Elviekben erős,egészséges terhesség esetén a napi rutin nem árthat.Én ápolónő vagyok egy fekvő osztályon.Mikor terhes lettem,nem volt túl fényes az anyagi helyzetünk,így azt mondtam,amíg bírom,csinálom.Semmi gondot nem okozott.

Ennek ellenére megértem,hogy aggódsz.Beszélj a háziorvosoddal,hogy írjon ki influenzával,torokgyulladással vagy hasonló mondva csinált indokkal,míg nem lesz szívhang,ha nem szeretnél dolgozni.

2018. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Abíság ***** válasza:
Csatlakozok az előttem szólóhoz, házi orvos biztos kiír táppénzre, ha elmesélsz neki mindent. A stressz sokkal többet árthat a babának mint a napi rutin. Irány a doki. Sok sikert!
2018. márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A háziorvos írhat ki egyenlőre.

Én is dolgoztam szinte végig,talpaltam,nehezeket emeltrm rendszeresen.... De mivel te vegyi anyagokkal dolgozol,igy már a jövőhéten intézd a haziorvost!

2018. márc. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Most megyek vérvételre, utána háziorvos. Alapból táppénzen voltam a héten betegség miatt, de akkor hosszabbítást kérek. Köszönöm mindenkinek mégegyszer, rendesek vagytok! :)
2018. márc. 23. 07:34
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

A stressz önmagában nem ok, hogy kiírjanak...a vegyi anyagok más tészta. Bár az sem mindegy, hogy mi az, és van e olyan védőfelszerelésetek ami mellett kivédhető az "ártalom".


Én speciel gyógyszerész vagyok, és van magisztrális laborunk is (szóval elég sok gyógyszer készítünk) és nyilván a használt anyagok között vannak mérgező szerek. Viszont háziorvossal és nőgyógyásszal is megbeszéltem, ők megmondták miket kerüljek, de csak emiatt nem írtak ki.

Mert míg nyilván az, hogy megcsinálok egy testápolót vagy egy köptetőt semmilyen veszélyt nem jelent. Keresztes mérgező vagy pszichotrop anyagokkal már én sem szívesen dolgoznék. (mondjuk eddig is maszkot kesztyűt viseltem ilyen esetben) Az ilyen formaldehid, kloroformos dolgokkal meg nem is akarok egy légtérben lenni.

Munkahelyemen megbeszéltük, és mivel főnökömék normálisak és van váltótársam meg tudtunk állapodni arról, hogy ezeket a munkákat át tudom adni a kollégának, én pedig inkább az ülős papírmunkával és a veszélytelen anyagokkal foglalkozom. (Amennyire lehet a betegeket is kerülöm és kevesebbet vagyok elől.)


Szóval habár nem írtad mivel is foglalkozol, de érdemes esetleg egy kört futni a feletteseiddel is, hogy tudnak e neked megfelelő munkát biztosítani még egy pár hónapig vagy sem. Nyilván a biztonság az első, de szerintem neked sem mindegy, hogy szülésig táppénzt kapsz (ami ugye jóval kevesebb mint a fizu) plusz főnökeid szemében is pozitívabban tűnsz fel ha nem azzal indítasz azonnal, hogy terhes vagyok "leléptem". :)

Arról nem is beszélve, ha nem 100% még a terhesség, és te már bejelented a "táppénzigényed" munkahelyen, de esetleg (persze kívánom, hogy sikerüljön) mégsem jön össze kellemetlen helyzetben leszel mikor vissza kell menni.


Nyilván ha ez esélytelen akkor az más tészta, de a szívhangot én mindenféleképpen megvárnám. Ez az első 812 hét nagyon kritikus :)

2018. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Ma a vérvétel után megjelentem a háziorvosnál, és amint odaadtam neki a papíromat egyből azt mondta, azonnali táppénz. A közvetlen felettest értesítettem hogy a helyzet ez, azt mondta nyugodtan, nagyon drukkol. Az a baj, hogy álló munkát végzek, az anyag amivel dolgozom formaldehidet is tartalmaz, nehezet is kell emelnem, egyszóval gyári munkás vagyok, igazából a könnyebb munkakör ott lehetetlen, mert vagyunk mi, meg van az iroda, ahhoz meg végzettségem nincs, plusz a műszakok miatt még vizsgálatokra se tudnék eljárni. A nőgyógyászom azokból az adatokból feltételezi a terhességet, amilyen változásokat a méhem illetve a szervezetem, a teszt stb. az alapállapotához képest produkál. Igazából örülök, hogy a háziorvos kiírt, mert ezek a bizonytalan görcsök a munkám miatt lehet, hogy durvábbak lesznek. Hálistennek a munkáltató nem írhatja felül az orvos utasítását, meg én is annyira félek. Remélem, hogy azért mégis csak lakik ott valaki, amint meglesz a laboreredmény, plusz a kontrollvizsgálat, hátha már én is többet fogok tudni és hálistennek türelmesek a munkahelyen is. :) Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!

2018. márc. 23. 13:04
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

A formaldehid tényleg gond, nekem is az volt az első anyag ami "tiltólistára" került. Mert míg esetleg egy lidocain por ellen fel tudok venni egy kesztyűt vagy egy szájmaszkot, addig ezek gázok, és nem igazán lehet kiszűrni. (nálunk éter, kloroform, alkohol játszik, de munkatársam rendes még arra is figyel, hogy csak azután dolgozik ezekkel miután az én műszakom lejárt)


Mint írtam én tényleg tudok mást is csinálni, de a te esetedben az a helyzet, hogy nem nagyon van más. Ebben max annyi a szomorú, hogy a táppénz jóval kevesebb mint a fizu. (nem tudom van e ilyenkor valamiféle táppénz kiegészítés)


Jó, hogy szóltál még ha korán is, de érdemes a jó viszont fenntartani mert ilyenkor még bármi lehet. Meg egyébként sem mind1, hogy várják vissza az embert dolgozni. :D

2018. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!